Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kartą czy gotówką?


piggy

Rekomendowane odpowiedzi

ja preferuje gotowke - z tego wzgledu, ze w wiekszosci sklepow nie mozna malych zakupow robic karta, a nie lubie duzo kasy wydawac :P. zreszta w wielu to w ogole karta nie da sie zaplacic ;).
Racja. Sam robie podobnie.
Teoretycznie od 1gr. Praktycznie każdy sklep robi w tej kwestii co mu się żywnie podoba...
Szczera prawda... wkurza mnie to :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę płacić kartą to przeważnie wybieram kartę, chyba że szykuje jakieś zakupy przez internet to wtedy muszę uważać na stan konta.

 

Nie dość, że w żabce jest takie wysokie minimum(u mnie 10zł) to w dodatku nie można kartą doładować telefonu. Parę razy byłem z tego powodu naprawdę w ciężkiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz zależy od sklepu, dwa od samej karty. w Groszu na moim osiedlu mogę swoją kartą (konto inteligo) robić zakupy za dowolną kwotę, ojciec, mając zwykłą Visa Electron, moze płatności dokonać dopiero od 20zł. poza tym, zwykle w portfelu mam nie więcej niż 20zł (im więcej mam pod ręką tym więcej wydam:P), wiec karta nieraz okazuje sie zbawieniem (przy grubszych zakupach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna używałem tylko karty. Płaciłem ją wszędzie, nawet jak kupowałem chipsy za 2zł.

 

Po zmianie konta z uczniowskiego na akademickie i zmianie karty... :( jeszcze jej nigdzie nie włożyłem. Staram się utrzymać ok. 20zł w portfelu, bo można za to kupić każdą spożywczą ******łę czy też skoczyć do baru.

 

Sklepy też mają nasrane, bo w Plusie mogłem kupić gumę do żucia i zapłacić kartą, w Kauflandzie dopiero przy zakupie powyżej 10zł, a w Biedronie i Arhelanie wogóle nie można płacić kartą. W sklepie na osiedlu zapytałem się przed zakupem czy mogę zapłacić kartą, a jak już dokonałem zakupu, okazało się, że można dokonać płatności kartą, ale przy wydanych 50zł... Gdzie chusteczki kosztują 1zł. :blink:

 

Poza tym moja stara karta była pomarańczowa z fotką czterech przyjaciół, a nowa jest cała szara z jakimiś ******łami w stylu krzesła, skrzypiec, koszulki. I to same kontury... Aż chciało się wyjmować tamtą kartę, a tej nowej to wstyd pokazywać. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracacie uwagę na wygląd karty???? Ja aż się swojej przyjrzałam pod tym kątem, czy jest ładna czy brzydka :) Chyba ok, ważne że visa, bo najbardziej rozpoznawalna i konkursy są fajne :)

Ja wolę płacić kartą bo zdecydowanie lepiej zarzadzam wtedy kasą... codziennie wieczorem sprawdzam ile wydałam i na co i czy jest ok ze stanem konta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle w portfelu mam nie więcej niż 20zł (im więcej mam pod ręką tym więcej wydam:P)

 

mam tak samo :lol: więcej mam to więcej wydam :P

 

dlatego na karcie mam coraz mniej, bo zazwyczaj większośc kasy wydaje na zakupy typu słuchawki lub player - płacę przelewem bo gotówki zawsze mi nie styka a na koncie zawsze jakaś kasa jest.. :] i tak się właśnie kaska rozpływa. :P

 

poza tym rzadko kiedy mam możliwość płacenia kartą - więc póki co i tak gotówka rulez :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu w Biedronce nie można płacić kartą?? Nie znam tego sklepu, bo mi zupelnie nie po drodze, ale to chyba duzy martek więc powinno się dac?

 

albo oszczędzają na czytnikach, albo na kasjerach ;p

 

bo jak się płaci kartą to zawsze dłużej trwa, więc i kolejki byłyby większe, co w konsekwencji by prowadziło do otwarcia większej ilości kas i płaceniu kasjerom ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności