Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Laberg nJoy szok!


Miszkurka2000

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu kupiłem odtwarzacz Laberg nJoy 2GB. Porównywałem go z Creative ZEN ale przeważyła opcja czytania TXT.

Zastanawiałem sie jak się maja do rzeczywistości informacje że bateria w nJoy odtwarza video 6 godzin. Myślałem że tak jak zawsze jest to troche sciema i pewnie będa to 4 godziny max. ALE ...

Przeprowadziłem test i:

- Film testowy to film z pobytu z dzieciakami w ZOO. Długość 02:03:57, Format XVID (kodeki aktualne na czas pobytu w ZOO czyli sierpień 2008 o ile dobrze pamiętam), Video: XVID 336x256 25.00fps 952Kbps [Video 0], Audio: MPEG Audio Layer 3 24000Hz mono 38Kbps [Audio 1].

- Obejrzałem 1x, OK - Normalka (Głośniczek na maxa, podswietlenie na 3, wersja oprogramowania 1,31) - spadła 1 kreska.

- Obejrzałem 2x, OK - Ale spodziewałem się że pod koniec padnie. (podswietlenie tak jak było, tylko tym razem na słuchawkach na 10).

- OBEJRZAŁEM 3X - NIE! Tego to sie nie spodziewałem! NJoy wyłaczył sie 3 minuty przed końcem filmu! (podświetlenie i słuchawki tak jak było wczesniej).

 

WYNIK:

Pomijając że film znam na pamięć :-) to Laberg nJoy faktycznie potrafi odtwarzać video przez pełne 6 godzin! Brak mi słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co ci chodzi. Film wrzuciłem tylko dla testów a jego parametry jak dla mnie sa zupełnie wystarczajace do ogladania na małym ekranie. Co do jakości odtwarzacza (może mi wyjasnisz o co ci chodziło) to tez mi więcej nie potrzeba. Mój tok myslowy może ci nieco przejasni informacja że moim telefonem komórkowym jest Nokia 1200.

 

PS. I faktycznie to 2GB (literówka).

PS. A nawet dwie bo miało byc XVID a nie DIVX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, możliwe że tak - sory happysad za mój nieco zgryźliwy ton.

 

A co do większego opisu to juz chyba były z tego co znalazłem 2 dosyc obszerne ale brakowało w nich wątku o baterii w formie takiego testu jak mój, chociaż znalazłem opinie że 2 filmy pociągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania.

- Dlaczego w instrukcji jest napisane o 4 grach a mam 3 - brakuje Candy House?

- Equalizer - jak się ustawia własne parametry?

- Gdzie jest emulator gier GBA (Game Boy Advance), jak go uruchomić?

-

PS. Dołączony na płycie program do konwersji wcale nie działa - całkowita LIPA, ale polecam inny, darmowy, super.

PocketDivxEncoder

http://www.pocketdivxencoder.net/EN_index.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1) może instrukcja była pisana dla innej wersji firmware'u? np. dla nowszej bo planowali że przed premierą lub tuż po premierze wydadzą nowy firmware właśnie z tą grą... albo na odwrót, dla starszej w której była ta gra, ale dajmy na to okazała się zabugowana i usunięto ją z ostatecznej wersji firmware'u...

 

... chyba że gry są gdzieś na odtwarzaczu w postaci jakichś plików... i wykasowałeś przypadkiem jeden z tych plików (właśnie tą grę)

 

ad. 3) emulatora GBA na 100% nie ma, jeśli już może być emulator GB lub maksymalnie GBC :)

 

... jeśli w instrukcji pisze o emulacji GBA to albo głupoty pisze, albo ten odtwarzacz ma lepszy procesor niż iPhone (na którym emulator GBA się tnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kolei:

1) gier jest 3, nic nie usunąłeś bo nie było 4, przyczyna jest moze taka jak kolega wyzej napisal, moze miala byc :) ale ostatecnzie z niej zrezygnowano

2) w n'Joy nie ma własnych ustawien equalizera, wybrac moze tylko z tych kilku gotowych, nie ma mozliwosc recznego ustawienia, chociaz mam nadzieje ze to sie zmieni :) bo to co jest jest kitowe

3)Gdzie wyczytales o emulatorze GBA ?? Laberg go nie (żaden model Laberga nie jest w to wyposazony z tego co sie orientuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O emulatorze jest napisane w instrukcji ale dostałem odpowiedź że to błąd w druku. Czwarta gra Candy House miała byc ale jak to określono z pewnych wzgledów ja wycofano. Equalizera z opcja własnego ustawienia nie ma.

 

Po kilkunastu dniach uzywania nJoya ma kilka pomysłów i uwag z któymi zwrócę sie do producentów, a mianowicie:

- Wybrana jako tło grafika nie pokazuje sie w menu About

- Jasność ekranu podczas włączenia wskakuje na 2 poziomy wyżej niż to sobie ustawiliśmy, ale wraca do normy po wygaszeniu sie ekranu.

- Podczas odtwarzania filmu przycisk A-B mógłby słuzyć do zmiany formatu wyswietlania

- W radiu brakuje opcji która umożliwia słuchania radia na głosniku a nie na słuchawkach (oczywiscie słuchawki dalej działaja jako antena)

- Dlaczego filmy leca jeden po drugim a nie pojedynczo nawet kiedy w opcjach jest ustawione aby plik był odtwarzany jedn raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Niedawno w moim playerku padłą bateria, tzn zaczęła prawie z dnia na dzień trzymać tylko 1 godzine podczas odtwarzania filmu. Playerek na gwarancji poszedł do naprawy i został naprawiony. Nie wiem co oni mu zrobili :-) ale teraz odtwarzanie 7,5 godziny video to nie problem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności