Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

sansa CLIP ROCKBOX


sspiderr

Rekomendowane odpowiedzi

Jest opisane gdzieś jak wgrać Rockboxa do Clip'a? Krok po kroku, co potrzeba i skąd ściągnąć potrzebne pliki? Albo która to strona w tym temacie? :huh:

 

Można instalować "na piechotę", ale lepiej użyć Rockbox Utility: klik , który z Clipem dobrze działa.

Trzeba zainstalować bootloader (musisz wskazać oryginalny firmware do "przeróbki") i Rockbox. Wszystko w zakładce instalacja.

 

Player oczywiście w trybie usb - MSC.

 

Czyli potrzeby jest Ci oryginalny firmware (np. dla Clipa v2 to plik "m30pa.bin") i Rockbox Utility.

 

That's all folks :)

 

Edytowane przez lostson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKej, ściągłem tego RB Utility.

Skąd mam ściągnąć oryginalny FW? Jaką wersje? Najnowszą tego FW? W zakładne instalacja, czyli w programie RB Utility, tak?

A po czym poznać że mam Clipa v1 bądź też v2? (Clip jak w podpisie)

http://build.rockbox.org/ z tej strony ściągnąć tego RB? Jaką wersje, 1 czy 2?

 

Dzięki za pomoc loston ;)

 

Dawno mnie tu nie było i trochę sie w tym wszystkim gubie :wacko: i dziwi mnie też fakt że RB dla tak popularnego playera nie został opisany krok po kroku, jak zains., co i jak dla osób które w ogóle nie są w temacie.. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak:

1. Zaktulizowałem FW do wersji 35 przez sansa updater

2. Po przez RB Utility wgrałem FW 35 (m300a.bin) ściągnięte z wyżej wymienionej strony

3. Po przez RB Utility wgrałem RB które samo się ściągło w tym programie i zains.

 

Coś jeszcze powinienem doinstalować? Bądź też coś nie tak zrobiłem?

Dodam, że RB sie włącza i działa z tego co widze OKej.

 

1. Jeszcze jedno, jak włączyć oryginalne FW? Przytrzymuje guzik z domkiem i włączenie ale zawsze się RB włącza..

2. RB obsługuje foldery, czy też tylko odczytuje po tagach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd mam ściągnąć oryginalny FW? Jaką wersje? Najnowszą tego FW? W zakładne instalacja, czyli w programie RB Utility, tak?

A po czym poznać że mam Clipa v1 bądź też v2? (Clip jak w podpisie)

http://build.rockbox.org/ z tej strony ściągnąć tego RB? Jaką wersje, 1 czy 2?

 

 

Sciągnij najnowszą wersję firmware'u: KLIK U Ciebie jak widzę w sygnaturce - Clip v1. Firmware do v2 zaczyna się od 02.xx.xx.

 

Wypakuj.

 

Masz plik m300a.bin

 

Odpal RB Utility, kliknij zakładkę "Instalacja"

 

Potem kliknij "Instalacja bootloadera"

 

Zapyta się o Oryginalny Firmware (OF) - zaznacz wypakowany plik "m300a.bin"

 

Potem "Instalacja rokcboxa"

 

Po odłączeniu będziesz miał aktualizację firmware'u i po włączeniu masz Rockbox'a

 

Żeby uruchomić Oryginalny firmware, naciśnij podczas włączania przycisk |<< (najpierw |<< a później trzymając go suwak on w górę).

 

 

 

 

P.S.

 

Widzę, że dałeś radę :)

 

RB obsługuje foldery :)

 

 

Edytowane przez lostson
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzykę wrzucasz poprzez OF - wyłączonego Clipa podłączasz do pc i uruchamia się OF. RB team jeszcze nie "rozkminił" portu USB.

 

V1 od v2 różni się scalakiem, czyli hardwar'em - o różnicach poczytasz w datasheet'ach, linki tutaj: KLIK

 

Warto przez RB Utility zainstalować czcionki i style.

 

Żeby Ci Clip dłużej działał na RB powyłączaj: dithering, ściszanie po stopie, eq i wszystkie inne pierdółki od dźwieku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pobieramy daną skórkę, np. tą: http://themes.rockbox.org/index.php?themeid=862&target=sansaclip

I mamy pokazaną listę plików w archiwum:

.rockbox/

.rockbox/wps/

.rockbox/wps/botio/

.rockbox/wps/botio/sbs.bmp

.rockbox/wps/botio.wps

.rockbox/wps/botio.sbs

.rockbox/themes/

.rockbox/themes/botio.cfg

 

Więc wystarczy wypakować wszystko do folderu .rockbox na odtwarzaczu, i w przypadku pokazania się komunikatu o podmianie plików wybieramy "Tak, na wszystkie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]- za każdym razem gdy uruchamiam Clipa pod rockboxem słychać w słuchawkach cichy szum, jakby była ustawiona jakaś pusta częstotliwość w radiu.

 

Ma ktoś podobne dylematy lub pomysł co z tym zrobić?

 

 

Mam podobne pytanie, a nie znalazłam odpowiedzi. Słyszę szum i takie cichutkie "brzęczenie" (sansa clip v2, słuchawki creative ep630). Jakieś pomysły? :)

Edytowane przez embers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

NIe zabijajcie po pierwsze
 

 

 :lol:

 

Nie bój, jedyne co może kogoś tutaj spotkać to.... odpowiedź na pytania  :D

 

 

 

A jeśli chodzi o RB - nie szukaj instrukcji, tylko użyj Rockbox Utility - ściągnie i sam zainstaluje RB bez zbędnej gimnastyki, jak to drzewiej bywało. Potrzebny tylko będzie oryginalny firmware ze strony sandiska.

 

RB jest pisany pod konkretne modele odtwarzaczy (np. Clip, Clip+, Fuze) i nie ma różnych wersji dla określonych pojemności.

 

That's all folks  B)

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności