Skocz do zawartości

mpio fl 350


Forexe

Rekomendowane odpowiedzi

No tak pisze Brestinder, a oprócz jego opinii nigdzie nie widziałem takiego porównania. Ten odtwarzacz jest wręcz nie do zdobycia. Lepiej zainteresuj się jakimś modelem Sony, bo nie ma jakiejś wielkiej różnicy co do ifp i jest to na pewno bardziej racjonalne wyjście niż czekanie na mpio lub ifp'ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jvx patrze na twoja sygnaturkę i sie zastanawiam jak można tyle sprzętu nagromadzić ;d Respekt. Mało kto mial to mpio, pewnie stad tak mało opini.

 

Daj mi sklep gdzie jest to mpio w wersji 1gb dostępne to uznam cie za świętego ;) brałbym obrazu.

 

nie gra dokładnie jak ifp, ale w sumie dla mnie była to zaleta... porównywałem go do ifp na ksc35, shh9700, cal!, hd 25. Wnioski jakie wyciągałem to to ze tylko na CAL! ifp grał lepiej, reszta słuchaw z tej ferajny grała lepiej z mpio. Na ex82 podoba mi sie bardziej niz nano 1gen, w sumie z ksc tez lepiej gra od nano.

 

moc taka jak w ifp, rozmiary duzo mniejsze. Niestety nie ma wersji powyzej 1gb, sytuacja jak przy ifp ( chociaz był f700 ktory byl ifp'ekiem z 4gb pamieci ).

 

ifp gra takim śmietankowym gładkim dźwiękiem, dość indywidualnym, nie słyszałem drugiego playera który by grał tak specyficznie. Mpio ogólnie prezentuje to samo tylko bez tego posłodzenia, polewy smietankowej czy jak to sobie tam nazwe.

 

nie ma roznicy miedzy ifp a sony? w sumie nie słyszałem jednoczesnie tego i tego, ale soniak A815 ktorym sie bawiłem odstawał dzwiekowo od mojego mpio, troche zamula to sony ( byly basy zmniejszone na dac'u ).

 

Jeżeli słyszałeś Ifp i chcesz takiego dźwięku to będzie ciężko znaleźć alternatywę, jeżeli nie słyszałeś ifp i decyzje podejmujesz z naszych doswiadczen, to pomysl nad ipod'em nano 1gen. Z rockboxem ten odtwarzacz jest bardzo korzystny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez dłuuuuugi dłuuuuuuuugi czas leżało się to mpio w MP3storach :)

 

Nie jestem tylko pewien czy nie spotkał go taki los jak FY500, że po drodze został zmieniony procesor z phlipsa na ali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze jednak nic z nim nie zdazyli zrobic, tylko wpuscili fl400 ktore jest juz sprofanowane.

 

w sumie ciekawi mnie jak graja inne mpio z philipsem, bo raczej w grajkach na paluszki jest wiecej przestrzeni do wykozystania, niz w takiej kosteczce małej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to gdzies na stronie mpio opisane, jak rozpoznac jakiego sie ma playera, szkoda tylko ze wogole ciezko ostatnio dostac jaka kolwiek wersje.

 

http://www.mpio.com/downloads/include/FY500_chipset.php tutaj to jest opisane, jakby ten fy500 ktorego mp3store ma wystawionego za 80zł (1gb ) był na philipsie to ... pysznosci.

 

jeszcze fajne wydaje sie fg100, chyba ciekawsza opcja niz fy500 bo ma AA i trzyma juz to 40 pare godzin.

 

odkad mam fl350, szukam mpio regularnie na allegro i kurde zeby przez 3 miechy nic nie wskoczyło ( oczywiscie we wmiare normalnej cenie ), ludzie sa chyba strasznie do nich przywiązani.

Pytania jak taka firma moze tak bardzo sie stoczyc dzwiekowo, chociaz iriver robi od jakiegos czasu to samo, tyle ze mniej gwałtownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze MPIO? Nie wiem ile ich sprzedał komputronik, ale ich chyba nie ma AŻ tyle w obiegu. Proponuje jeszcze napisać do serwisu MIPu, "czy by czegoś nie znaleźli". FG100 był dla mnie starsznie nie wygodny (za duże place mam).

 

A jak się stoczyć? Problem polega na tym, że w MPIO to był mocny przymus obcięcia kosztów (jednorazowo zwolnienie 150 pracowników ze 2-3 lata temu). Firma podobnie jak Creative stała na skraju bankructwa (oczywiście różnie zaplecza totalnie inne), ale z rok temu wyszli już misie na prostą. Próbą powrotu do formy jest MPIO V10, wiem tyle, że nowe MPIO ma mieć czerwone menu ;) A co będzie w środku? Się okaże.

 

Iriver robi to dużo bardziej świadomie, właśnie po to żeby nie musiał nagle ciąć. Ogólnie droga prosta: na US i UE tanie produkty, dopracowane ale nie wybitne brzmieniowe. E100, T7 a teraz T5 i T6 (podobno ma być jeszcze T9). Ale należy pamiętać, że cały czas ma takie produkty jak NV, NV mini, P10, P20, Spinn. Więc to nie do końca tak, że iriver nie robi dobrych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem fy500 na allegro teraz, z tego co sie dowiedzialem z obsługi klienta jest w nim soft 1.05, wiec raczej philips patrzac na to ze od 1.10 sie dopiero orchestra zaczenła...

 

jak zagra tak jak fl350 to za 70zł mozna było sie skusic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności