Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony ex82/85 z innymi klipsami?


Prozac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy próbował ktoś może używać tych słuchawek np. z jakimiś bi, tri-flangami? lub najlepiej Comply foam'ami? Jestem ciekaw czy wtedy dalej jest tak samo kiepsko z izolacją i czy wszystko przepuszczają na zewnątrz jak przy fabrycznych. Noi rzecz jasna jak bardzo dźwięk się zmienia. Jeśli jest jakaś poprawa z izolacją to byłbym nawet skłonny zakupić te słuchawki, bo wiem, że są całkiem niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo fajnie o tym usłyszeć, bo okazało się, że u mnie w saturnie tez sa po 119zl :) Lecz mam jeszcze do wyboru AKG k324p lub JBL 220. Podejrzewam, że one lepiej będą tłumić od tych Soniaków nawet z Foam'ami, tylko jak z dzwiekiem. Nie wiesz czy przy tych Comply mniej słychac na zewnatrz? Bo te sluchawki sa jednak specyficznej budowy. Poza tym z Comply nadają się już do słuchania w autobusie? Czy dalej to lepiej sluchawki na 'spacery z psem'? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tłumienie Soniaków z tipsami piankowymi jest ciut lepsze niż akg/jbl z silikonami (aczkolwiek do nich też można pianki założyć, wtedy znów Sony nie mają szans). Co do "przeciekania" dźwięku na zewnątrz, wątpię, żeby Comply coś poprawiały. Spora część "przeciekającego" dźwięku wydostaje się przez plastikową obudowę i tą cienką membranę od strony wylotu głośniczka. Dużo jednak zależy od natężenia dźwięku w słuchawkach. Jak słucham w domu (ciche otoczenie - siłą rzeczy słuchawki grać głośno nie muszą) - wtedy praktycznie nic nie słychać na zewnątrz (tak oceniając z odległości 1m).

 

A co do jakości dźwięku, zależy co preferujesz. AKG i JBL mają opinie basowych słuchawek, z kolei Sony wydają mi się bardziej zrównoważone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zamówiłem sobie AKG k324p, miałem je wsumie bardzo tanio. Zobaczymy co to będzie warte jak przyjdą. Niestety u mnie zaważyło tłumienie. Byłem już skłonny kupić te ex85, ale miałem juz ex82 i one zdecydowanie nie nadawały się do autobusu. Poza tym kupując ex85 + comply wyszlo by mnie sporo wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności