Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Update D2 - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowilem sobie zrobic update softu w D2 .

Wgrywam plik z kat O do glownego kat D2 , odlaczam kabel , wlaczam D2 , update sie robi .

Znowu podlaczam kabel i tutaj chyba byla wtopa , bo D2 byl wlaczony.

Jezeli go odlacze caly czas widze niebieskie tlo napis COWON na dole 0.0 jaki firmware , STARTING i tyle.

Po podlaczeniu do kompa nie mam dysku wyminnego , bo dla windows xp to jest nieznane urzadzenie.

 

Jakis pomysl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

to odświeżę temat. Mam D2 z FW 2.57. na stronce cowona jest 4.58. Tak wiec ściągnąłem, zainstalowałem jak w instrukcji przykazano i nic. nic się nie zaktualizowało, żadnych nowych informacji o updacie, a dodawałem pliki pokolej do głównego katalogu D2 odłączając go po każdym skopiowaniu i na pełnej baterii.... czy to aby na pewno tak ma byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz sie ze w ogolew Ci player dziala - mi tylko ekran sie odpalil z info ze mam soft 0.0 i nic nie moglem zrobic ew wylaczyc playera , a komp nie widzial urzadzenia , nie szlo zainstalowac , bo nie wiedzial co to :D Ale dalem rade z forum jakims zagranicznym - w dosie wjechalem do softu od srodku i jakos to zrobilem , od 22 do 3 nad ranem walczylem :D

 

A co do Ciebie , to chyba cos nie tak ...... masz 2 albo 3 katalogi i masz instrukcje. Ogolnie poszukaj plikow i instrukcji na stronie cowona.... anglojezycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie całay dowcip polega na tym że wszystko robię wg instrukcji. Najpierw z katalogu 0 wrzucam pliczek do głównego katalogu ( gdzie są foldery music text itepe) odłączam playera, włączam ale się nie "apdejtuje"... potem robie to samo z zawartością folderów 1 i 2 , i nadal mam wersję 2,57 ale skoro Ty masz takie problemy to chyba zaniecham upu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemożliwe ze za wysoki soft bo - na stronie cowona przedostatnia wersja FW to 2.50 beta a potem juz rzeczona 4.58 którą próbuje zainstalować. moze łatwiej bedzie jak udam sie do sklepu i powiem o co chodzi - moze załatwią to jakos..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucenie 4.58 na europejską wersję sprzętu może spowodować uszkodzenie odtwarzacza... Wersja 4.58 jest przeznaczona dla wersji z modułem cyfrowego radia/telewizji. Wersje 2.xx i 3.xx można bezpiecznie wrzucać na odtwarzacz. Ponadto, wgranie 4.xx powoduje utratę gwarancji więc lepiej się tym nie bawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeczytałeś czym jest ten soft 4.58, z tego co pamiętam to jest to soft na rynki wschodnie konkretnie Korea albo Japonia dla odtwarzaczy z DAB/DMB czyli z odbiornikami telewizyjnymi, dla wersji eurpopejskiej jest dedykowany soft 2.xx nie posiada on obsługi TV ani słownika eng-kor i eng-eng, ale można wrzucić na niego soft 3.xx czyli ten dla Koreańczyków ale dla modeli bez TV ale ze słownikiem eng-neg i zapewne mało komu przydantnym eng-kor.

Reasumując:

2.xx - dla odtwarzaczy bez odbiornika DAB/DMB czyli odtwarzaczy koloru czarnego i białego, nie posiada on także słownika typowa wersja europejska

3.xx - odtwarzacze jak wyżej, wersja Koreańska ze słownikiem, śmiało można ją wgrać na europejskie modele i ściągnac sobie słownik, ten eng-eng bardzo użyteczny imho, a eng-kor ma odsłuch wymowy.

4.xx - dla odtwarzaczy z odbiornikiem DAB/DMB czyli odtwarzacze kolorowe(dostepne chyba różowy/czerwony, zielony i coś jeszcze) i z antenką, nie dostępne w europie, nie wgrasz tego na model europejski, bo on nie ma układu odpowiedzialnego za obsługę DAB/DMB.

Może istnieje wersja 5.xx która różni się od 4.xx tym samym co 2.xx od 3.xx, nie jestem pewien

Jest też wersja 1.xx ale ona także jest dla modeli z ukłądem DAB/DMB także nie wiem czym się charakteryzuje

 

No i jeszcze trzeba zaznaczyć, że oczywiscie 2.57 to nowszy firmware niż np. 3.50 czy 4.55

 

I poszukaj tych firmware-ów na stronie koreańskiej, tam są wszytkie wersje firmware-u (y.40,41,45,50,51,53,54,55, 57 etc)

Najnowszy wypust dla wersji bez DAB/DMB to obecnie 2.57/3.57,jednak niedługo powinni wypuścić i wersje 58 w której wg iAudiophile poprawia czytanie niektórych tagów i sortowanie plików ogg.

A jak szukasz nowych wrażeń to zainstaluj sobie RockBoxa i podziel się wrażeniami z jego użytkowania:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem cowon d2 mniej więcej jakieś 2 miechy temu, wersja firmware wgrana oryginalnie do mojej zabawki to 2.57, oczywiście jak wpadłem do domu pierwsze co zrobiłem to wlazłem na http://www.cowon.pl TAK na POLSKA stronkę producenta i okazało się faktycznie ze mam najnowsze oprogramowanie wgrane gdyż takie samo znalazłem na stronce czyli V2.57 i nowszego nie było ... nawet pamiętam jak czytałem co było nowego w tej wersji firmware, czytałem po polsku,... wiec zadowolony odpuściłem sobie kombinowanie i po porostu cieszyłem się moją zabawką:P

 

teraz minęło trochę czasu zacząłem interesować się rockboxem którego nie mam pojęcia jak zainstalować i przy okazji niechcący wlazłem znowu na stronkę http://www.cowon.pl i okazuje sie ze teraz najnowsze oprogramowanie to v4.58 która ma totalny brak jakiego kolwiek opisu zmian i metody instalacji, a co gorsza v 2.57 po prostu zniknęła ze stronki

 

może mi ktoś wytłumaczyć o co k.... chodzi?:/ ,,, jestem tego bardzo ciekaw tym bardziej ze zaczęły krążyć ploty ze oryginalne firmware z polskiej czyli europejskiej stronki może być przyczyną utraty gwarancji na kupionym w polsce czyli europejskim cowon d2

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze jedno pytanie troszke z dupki ale zadam bo nie rozumiem. Czy soft 3.x.x. ma jezyk polski czy tylko eng i koreański? bo z tego co czytałem wersja tam ma słownik ale dla mnie nie jest to równoznaczne z całym oprogramowaniem FW. myśle nad instalacja 3.x dla flashowych themów - dobry pomysł ? czy bede miec jakies problemy z instalowaniem wersji 3.x znając "englisz" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności