Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

 

Niedawno się o tej płycie dowiedziałem, wcześniej tylko "Void" z 2006 mi podeszła, a tutaj miła niespodzianka, bo płyta rewelacyjna i nawet ciekawsza od debiutu. Stylistycznie mocno przypomina nowszego Mastodona, nawet wokal miejscami brzmi identycznie jak Troy Sanders, ale jest w tym pierwiastek oryginalności i jak dla mnie całkowicie się broni świeżością kompozycji i masą riffów.

 

Nawet teledysk taki mastodonowy, czyli od czapy :D

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bachankas, ile chciałbyś zapłaciś za dwupłytową reedycję DEATH z nigdzie wcześniej niepublikowanymi wersjami i zupełnie nowym bookletem? Trzydzieści srebrników? ;) W Wielkiej Płycie ceny są chyba najbardziej korzystne, szczególnie jeśli poczekać na obniżkę (są 3-4 w ciągu roku). Ewentualnie załóż konto na EMP i wykorzystaj voucher (10% obniżka cen na pierwsze zamówienie).

Chciałbym normalne, jednoplytowe wydanie za powiedzmy 40 zł

 

Wysłane z mojego XT1032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz, płyta została wydana przez Roadrunner, nie ma szans na zejście całego nakładu - nawet gdyby do tego doszło, to rychło dotłoczą kolejną partię ;)

Z drugiej strony, nie mieć na półce jednej z ulubionych płyt...

Edytowane przez hex4986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, te ulubione płyty to ja bym mógł taczkami przewozić :P

Ale na swoje usprawiedliwienie raz byłem na Death to All i Crystal Mountain na żywo słyszałem, miazga była :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie brałem pod uwagę, żeby się pojawić na tych występach. Myślę, że źle bym się czuł, nie dla mnie takie imprezy ;)

Z innej beczki: w kwietniu, za 2 tygodnie, w Warszawie gra Gorguts, a pod koniec maja Immolation. W tzw. międzyczasie będą jeszcze występy zespołów pieśni i tańca z Ameryki Północnej i Południowej (Cannibal Corpse i Krisiun). Nie wiem jednak, czy grają gdzieś jeszcze w Polsce :D W każdym razie są to koncerty, obecność ma których należy wziąć pod uwagę.

Edytowane przez hex4986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sierpniu na jednej imprezie Rammstein, Limp Bizkit i Bullet for My Valentine :)
http://www.antyradio.pl/Muzyka/Koncerty/Rammstein-i-Limp-Bizkit-zagraja-w-Polsce-w-2016-7604

Ja z koncertów to czekam na trasę Behemotha i zapewne w kwietniu Virgin Snatch obejrzę
Swoją drogą polecam VS, chyba mój ulubiony polskie zespół, a Zielony to moim zdaniem najlepszy polski wokal metalowy obecnie. Ostatnia płyta to coś pięknego:



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, jak i co odpisać. Może najprościej będzie najlepszym rozwiązaniem - z mojego punktu widzenia każdy z ww. zespołów i koncertów można sobie spokojnie darować ;) Może jeszcze VS można posłuchać, może starych płyt Rammstein i Behemoth, ale reszta - meh.

Edytowane przez hex4986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadacie i gadacie... a czemu nikt się tu nie jara, że lada moment Gojira wypuszcza nowego LP-ka, co? To samo Be'lakor, który już zapowiedział wydanie nowej płytki pod egidą Napalmu w końcu czerwca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanem Gojiry nie jestem, ale ostatnia płyta jest naprawdę przyjemna :)

Na Rammsteina to i ja nie pójdę, ale raz Biszkoptów na Ursynaliach widziałem i byłą pompa, tak się wyskakałem, że następnego dnia prawie czucia w nogach nie miałem :) Najlepsze, że nawet zatwardziali Slayerowcy się bawili świetnie (Slayer grał tuz przed nimi) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma bycie "zatwardziałym Slayerowcem" do dobrej zabawy po kilku piwach? Na Metal Feście w Jaworznie w ramach after party srogą sztukę zagrali kawalerowie z Figo Fagot, i też była dobra zabawa :D

Figo Fagot dobry ogień robi na scenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Back to the front:

 

 

Już w maju nowe EP Gorguts <3 Kto na to nie czeka, ten blaza na północnym niebie :P Oczywiście, Gorguts kasuje każdą z wymienionych na tej stronie kapel. OK, poza Death, Immolation i Slayer ;)

 

EDIT: Emptiness też wydaje w tym roku nową płytę - mam nadzieję, że nie zejdą poniżej poziomu Nothing But The Whole, która jest co najmniej dobra (i dość nieoczywista).

 

Edytowane przez hex4986
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ciekawa płytka, mieszanka Thrash/Death Metal plus momentami "siarkowy" wokal :

 

ciekawie robi się tak od 5 minuty głowa sama się macha :)

http://tombstalker.bandcamp.com/album/black-crusades

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ na tym Entombed dali ciała z perkusją, która momentami wręcz zanika

^^ nowe Gorguts - basisko: bądź gitarowe, bądź perkusyjne niszczy obiekty, ogólnie kawałek mało koncertowy :), trochę brakuje "tych fajnych" momentów w "tej" matematycznej papce, jak wyjdzie przyjrzę mu się bardziej.

w podpowiedzi Gogutsa yutubery podpowiadają nony klip do ABBATH

wbrew pozorom sporo sie tu dzieje: od 2.20/4.50 hołd jak zwykle dla Quorthona, krótkie sola na basie [nieźle się zgrały ze śmiercią Lemmiego] ale muzykom z pewnością szło o pierwsze Manowar, znależć można nawet przejścia znane z Mastodont, proste umpa umpa na bębnach nawiązujące do obecnej disco mody znanej z Ghost [tego amerykańskiego]. Ogólnie fajnie i klasycznie do bólu.

.

a od siebie proponuję na dzisiejszy wieczór inną klasykę z za wielkiej wody DETERIOROT - In Ancient Beliefs:

te zachodzące na siebie wokale to mistrzostwo świata - w wersji z 2010 to schrzanili jakby co.

.

a drugi wałek to HADES ARCHER - Atlas Falls

bardzo lubię jak wszystko na raz wchodzi i robi siekę od początku, jak znacie coś z podobnym patentem to wklejajcie, a nóż czegoś nie znam lub zapomniałem wieki temu

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo się tutaj ciekawych rzeczy pojawiło ostatnio, dzięki :)

 

Żeby nie było tak bezproduktywnie, nowy Spektr (właściwie nie taki nowy, bo ze stycznia, ale dopiero teraz zjarzyłem).

 

 

 

Trochę zmienili brzmienie, poszli trochę mocniej w kierunku industriala, ale i tak całkiem przyjemnie się tego słucha (ale EFIT i tak nie przebije) ;)

 

Edytowane przez rytek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności