Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Świat się kończy, ale sobie składankę ustawiłem na wieczór - w ramach "poszerzania horyzontów". Przy okazji dowiedziałem się, że Gojira to nazwa kapeli, a nie rodzaj wschodniej sztuki walki ;) PS. Te trzy ostatnie (Anthrax, Sabs, Judasi) to sentymenty z czasów młodości.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rafacio napisał(a):

Na 3 pierwszych pozycjach, które się wyświetlają w odpowiedzi metalu nie widać. Może dalej faktycznie coś tam masz.

Zdefiniuj metal i jakie są wymagania, których te 3 pozycje nie spełniają.

 

A coś takiego znalazłem, na Eurowizji byli w tym roku, ale trafiłem na nich omijając te wydarzenie, ciekawe, trochę takim Hakenem, trochę Devinem Townsendem trącą, zachowując jakąś tam świeżość.

 

Edytowane przez kubachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafacio napisał(a):

Na 3 pierwszych pozycjach, które się wyświetlają w odpowiedzi metalu nie widać. Może dalej faktycznie coś tam masz.

Słucham teraz, pierwsze trzy kawałki to pop, a w przypadku Rammstein nawet disco udające metal. Numer 4 costam już bardziej sensowny, dopiero od nr 5 coś zaczyna się dziać. Po tej dawce z wielką przyjemnością powrócę do jazzu 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bednaar napisał(a):

Po tej dawce z wielką przyjemnością powrócę do jazzu 😉 

I to jest słuszna droga. Innej muzyki słuchasz czasami chyba tylko po to, żeby potem innym ogłosić jaka ona jest c**jowa i prymitywna i że z niej wyrosłeś. Choć chyba ten cały jazz średnio ci wchodzi, skoro co jakiś czas musisz publicznie się w nim upewniać i wszystkim pokazywać jaki ten dżez jest świetny. Nie to co ta inna plebejska muzyka. Generalnie masz dziwną obsesję na tym punkcie.

8 godzin temu, kubachim napisał(a):

Zdefiniuj metal i jakie są wymagania, których te 3 pozycje nie spełniają.

 

 

To tak pokrótce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał(a):

I to jest słuszna droga. Innej muzyki słuchasz czasami chyba tylko po to, żeby potem innym ogłosić jaka ona jest c**jowa i prymitywna i że z niej wyrosłeś. Choć chyba ten cały jazz średnio ci wchodzi, skoro co jakiś czas musisz publicznie się w nim upewniać i wszystkim pokazywać jaki ten dżez jest świetny. Nie to co ta inna plebejska muzyka. Generalnie masz dziwną obsesję na tym punkcie.

Generalnie nietrafiona diagnoza. Chyba, że kwestia jakichś Twoich kompleksów (?) Gdzie ja pisałem, że z jakiejkowiek muzyki wyrosłem? Na szczęście to, co napisałeś, to nie jest o mnie, tylko o Twoim fałszywym wyobrażeniu. Miłego dnia - mimo wszystko. A tę playlistę ułożyłem w kompletnie innym celu, niż myslisz - ale co tam, i tak wiesz swoje.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bednaar napisał(a):

Generalnie nietrafiona diagnoza. Chyba, że kwestia jakichś Twoich kompleksów (?) Gdzie ja pisałem, że z jakiejkowiek muzyki wyrosłem? Na szczęście to, co napisałeś, to nie jest o mnie, tylko o Twoim fałszywym wyobrażeniu. Miłego dnia - mimo wszystko. A tę playlistę ułożyłem w kompletnie innym celu, niż myslisz - ale co tam, i tak wiesz swoje.

Polecam funkcję ignoruj, oszczędza nerwy. BTW, gdyby taką muzykę grali w dyskotekach, pewnie bym tam chodził ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się jak to zabrzmi, bo metal na słuchawkach otwartych często nie miał odpowiedniej masy, dociążenia, ale na IBasso Dx320 + SR3 nikt nie powinien narzekać...

IMG20230517190401.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ależ akceptuję (całą mocą swojej pozytywności) to, co robi Positive Grid Bias FX z basem np. w Coal Chamber.

Charczenie pasuje do gardłowego śpiewu.

 

 

W dniu 4.04.2023 o 16:53, ronald napisał(a):

Queen wiem wiem to nie metal 

Grali Glam, to już nieco zbliża do metalu. Na koncertach są całkiem energetyczni, co też zbliża do metalu.

A odnośnie "glam" - i T.Rex ('Metal Guru') i Suzi  i Sweet i Slade dali solidną bazę do późniejszego NWOTBM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Basilisk napisał(a):

Zostawię to tutaj na noc:

Ciekawe co zastanę jutro rano. :)

no jak widzisz nikt się specjalnie nie wzruszył ani nie obruszył. Wg mnie słabizna... Uderza w klimaty retro ale na dość miernym poziomie i niezbyt chwytliwe. Kiedyś to było:

no a całkiem nie tak dawno coś takiego:

oczywiście to nie ten wątek... takie luźne nawiązanie 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Basilisk napisał(a):

Zostawię to tutaj na noc:

Ciekawe co zastanę jutro rano. :)

c**jnia.

 

Godzinę temu, Karkolomny napisał(a):

no a całkiem nie tak dawno coś takiego:

oczywiście to nie ten wątek... takie luźne nawiązanie 😎

O. ******ste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafacio i @Karkolomny przecież to ma tak wyglądać. Cały (do tej pory) dorobek artysty jak i grupy, którą  dość niedawno opuścił ma śmierdzieć kiczem - nie mniej jednak mi się podoba. Miało być to nawiązanie do starszego postu, że Rammstein to disco, które udaje metal.

Edytowane przez Basilisk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie ten Mystic. Ghost gwiazdą, a Testament czy Voivod gdzieś tam. Ja niestety nie uczęszczam na koncerty, bo za głośno. Żałuję, że dźwiękiem na takich imprezach zajmują się debile (bo jak inaczej nazwać ludzi, którzy doprowadzają do sytuacji, że łomot słychać na Przymorzu, i to między falowcami? ), ale co zrobić. Ale wyboru głównych gwiazd (poza Danzig) nigdy nie zrozumiem. Zwłaszcza popowego Ghost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Dziwi mnie ten Mystic. Ghost gwiazdą, a Testament czy Voivod gdzieś tam. Ja niestety nie uczęszczam na koncerty, bo za głośno. Żałuję, że dźwiękiem na takich imprezach zajmują się debile (bo jak inaczej nazwać ludzi, którzy doprowadzają do sytuacji, że łomot słychać na Przymorzu, i to między falowcami? ), ale co zrobić. Ale wyboru głównych gwiazd (poza Danzig) nigdy nie zrozumiem. Zwłaszcza popowego Ghost.

No niestety... ja na koncerty metalowe coraz rzadziej chodzę, szkoda zdrowia. To są bardziej imprezy dla młodzieży, co chce się wyskakać i pochlać piwa. Bywałem naprawdę sporo ale mam przesyt bo ostatni dobrze nagłośniony i zrealizowany koncert to zaliczyłem w 2019 roku w Stodole - Alien Weaponry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Dziwi mnie ten Mystic. Ghost gwiazdą, a Testament czy Voivod gdzieś tam.

Sprawdziłem sobie line up i stwierdzam, że jedynym dobrym zespołem na tym festiwalu jest Electric Wizard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karkolomny napisał(a):

gd.No niestety... ja na koncerty metalowe coraz rzadziej chodzę, szkoda zdrowia. To są bardziej imprezy dla młodzieży, co chce się wyskakać i pochlać piwa. Bywałem naprawdę sporo ale mam przesyt bo ostatni dobrze nagłośniony i zrealizowany koncert to zaliczyłem w 2019 roku w Stodole - Alien Weaponry.

Ja myślałem nad tym, żeby iść, bo Voivod. Ale... Za głośno, co wiem po edycji z zeszłego roku, na której nie byłem, ale też ją słyszałem z kilku km, a kumpel był i kilka dni chodził przygłuchy. Na dodatek Voivod dostał na jakiejś bocznej scenie, bo gwiazdy jak Behemoth czy Ghost musiały się wyszaleć. Pewnie brano pod uwagę sprzedaż płyt. Zwłaszcza wśród licealistek. Bo chyba tylko licealistki uważają, że Ghost to metal., No chyba, że mamy na myśli Ghost z Pruszcza Gd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności