Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy AC DC to metal ale większość płyt słucha mi się z przyjemnością i są nawet dobrze zrealizowane . Taki np Back in Black. Tu zawsze perkusja i bas jest Ok. Przynajmniej u mnie. 

A taki Queen wiem wiem to nie metal 

 Sporo fajnych kawałków a słabo to brzmi. Taki kawałek np Mustapha. U mnie do niczego

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
25 minut temu, vonBaron napisał(a):

Nowa Meta naprawdę dobra, riffy bardzo soczyste.

Zgadza się, mam podobne odczucia. A po wcześniejszych recenzjach spodziewałem się porażki... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał(a):

Recenzje bardzo słabe bo każdy "tró" fan Mety oczekuję drugiego Kill'em All.

Spośród pierwszych 3, gdzie jeszcze jest bas  (Cliffa) to ta środkowa jest najspójniejsza. Na 1 za bardzo zamierzyli ściganie z Ajronami (wg mnie), a na krześle elektrycznym sięgnęli najwyżej. 3 dołowała i OK.

'For whom the bell tolls' z basowym chromatycznym intro oczywiście najbardziej przytłacza, ale co pokolenie jest zmiana definicji: prawdziwego fana.

Oni grają w lidze ogólnorockowej (na tyle nonszalancko bezczelnie tworzą), tak że Twoje przypuszczenie jest nieco anachroniczne.

Gratuluję młodzieży ich młodzieżowości, bo nie da się wejść do tej samej rzeki i debiut jest niepowtarzalny. 

PS.

Wygranie z napsterem i piraceniem to historyczny przejaw ich skuteczności.

PPS.

Dla przywołania tego, czemu skład przeniósł się z LA do SF, gdzie żył i był basista. Nie ma takiego drugiego.

Dodatek z czasów wyczynów scenicznych sprzed 40 lat.

"The album version is about 164 bpm. They play it 178 bpm in this live version. This is fucking mad! Lars is a machine!"

Wtedy grali go na koncercie zaledwie po raz drugi.

 

(Jakość ekstremalnie słaba - listopad 1984)

 

'Trapped Under Ice' oraz 'Fight Fire With Fire' to podpalacze i dopalacze energetyczne. (Czadersko było za młodu)

 

 

Edytowane przez xetras
Poprawka, dopisek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten album trochę wymęczył. Niby solidne granie, ale jakieś takie bez polotu, na jedno kopyto. Po przesłuchaniu mam wrażenie, że przez 1h17min słuchałem tego samego (całkiem niezłego) tracka w delikatnie zmienionych wersjach z małymi przerywnikami na krótkie riffy i delikatne zmiany tempa. No ale może dojrzeje we mnie po kilku odsłuchach, zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności