Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

I doczekaliśmy się, ostrożnie z tym - jest świeżutkie i jeszcze ciepłe :P

A tak z innej beczki, to Spotify fajnie taguje...
Trzeba przyznać, że Pelican robi całkiem niezłe remixy, jak na zespół post-metalowy... :D
 

Pelican i Sylwia Grzeszczak.JPG

Edytowane przez VexAv
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, VexAv napisał:

I doczekaliśmy się, ostrożnie z tym - jest świeżutkie i jeszcze ciepłe :P

Rewelacyjny album, Betweeni po prostu trzymają poziom. Z jednej strony fani "Colors" dostali to, czego oczekiwali, z drugiej dużo świeżości w graniu. Fajna synteza starszych Bitłinów i nowszych. A za ostatni kawałek będący swego rodzaju White Walls 2.0 + Goodbye to Everything to im biję pokłony :D

 

43 minuty temu, Rafacio napisał:

Co to jest? Kolejna kapelka z wokalem na przemian czystym i growlującym.

Tak, i po drodze świetną, różnorodną muzyką czerpiąca garściami z róznych innych gatunków, liczne zmiany tempa, inspiracje jazzowe, gospelowe i wiele innych. Ale przypuszczam, że złożoność instrumentalno-kompozycyjna już Twojej uwadze umyka :)

Edytowane przez kubachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś chyba twórczość BTBAM nie jest do końca dla mnie, nowy album przesłuchałem ale nie porwał mnie. Od jakiegoś czasu wróciłem do odsłuchu Diablo Swing Orchestra i kurde nie mogę przestać słuchać, dawno temu zatrzymałem się na drugim albumie i niepotrzebnie bo dalej też jest świetnie, aż nie mogę doczekać się teraz piątej płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafacio napisał:

Co to jest? Kolejna kapelka z wokalem na przemian czystym i growlującym.

BTBAM trochę tak faluje z wokalem, ale moim skromnym zdaniem bardzo odstają od takiego przeciętnego zespołu poruszającego się w gatunkach metalcore/deathcore. Myślę, że mimo wszystko należy ich pochwalić za "eksperymentalność". :P Zawsze ich postrzegałem jako taki zespół, który nigdy nie spoczywa na laurach jeśli chodzi o pomysły na muzykę.
Jednocześnie w pełni rozumiem tych, którym to nie podchodzi, bo sam odczuwam pewne "tarcie" przy niektórych utworach, a album zapodałem tak na wszelki wypadek, jakby ktoś (kto lubi takie granie) przypadkiem przegapił moment wydania.

Edytowane przez VexAv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja BTBAM od Coma Machine zacząłem słuchać. W zasadzie wszystko od Colors uwielbiam, każdy album na swój sposób unikatowy, ale brzmienie na tyle wyjątkowe że idzie ich z zamkniętymi oczami rozpoznać.

 

Jak ktoś ich nie zna, a chciałby spróbować, to zamiast Colors polecam The Great Misdirect, album łatwiejszy do "wejścia" (co nie znaczy że gorszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2021 o 00:26, PeepingTom napisał:

Warto dodać, że sporo grzebał przy tym Andy LaRocque co słychać i czuć. Wydaje mi się mocno randomowy, zupełnie coś innego niż na pierwszych wydawnictwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2021 o 13:52, Jaworrr napisał:

Możliwe, że było wcześniej. Trafiłem na ten Nile dzisiaj, mi to gra;

 

 

Dla mnie jak dotąd jest to zbyt kwadratowe i cały czas uważam, że to nie ten sam Nile. Zmiana na minus. Aczkolwiek jak się zdecydowałem posłuchać to nawet całość w jednym podejściu przesłuchałem. Więc może kiedyś coś z tego będzie i kupię. A takie "At the Gates of Sethu" do dzisiaj nie potrafię przesłuchać w całości od A do Z. Dwa kawałki maks i wyłączam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2021 o 10:18, necrosinner napisał:

Warto dodać, że sporo grzebał przy tym Andy LaRocque co słychać i czuć. Wydaje mi się mocno randomowy, zupełnie coś innego niż na pierwszych wydawnictwach.

Dla mnie im dalej Hooded Menace tym gorzej niestety. Wrzuciłem, bo dość rozpoznawalny zespół wypuścił nowy krążek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności