Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.11.2020 o 14:02, bob2000 napisał:

A ostatnia z tych najlepszych to w którym roku została nagrana Twoim zdaniem?

Wtedy gry zaczął grać Nightwish i został uznany za wspaniałą metalową kapelę z super mega wokalistką, a do akcji wkroczyły inne within temptationy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rafacio napisał:

Wtedy gry zaczął grać Nightwish i został uznany za wspaniałą metalową kapelę z super mega wokalistką, a do akcji wkroczyły inne within temptationy.

Sprawdziłem, 1996 rok. Nie kojarzę tego uznania, nie interesowałem się nimi. Znam jedynie "Nemo" - całkiem spoko popowy kawałek. Od święta mogę posłuchać. Kumpel mówił, że Within Temptation lepszy i nawet coś mi puszczał, jednak nic z tego nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafacio napisał:

Na szczęście jeszcze trochę powstało potem świetnych płyt. Ale jesli obecnie gwiazdą metalu jest Ghost to o czym tu mówimy?

Nie wiem kto teraz jest gwiazdą metalu. Wydaje mi się, że obecnie nie ma takich dużych gwiazd - mając na myśli nowe zespoły - ale nie śledzę, więc nie jestem w temacie. W śmierć metalu mógłbym wskazać na Blood Incantation i może Horrendous, gdybym musiał na coś wskazać - chociaż wolę innych. Rzuciłem uchem na tego Ghost - słyszę tam rock / pop-rock / może momentami grunge i hard rock - musiałbym posłuchać całości, ale nie moje granie to nie będę. Ogólnie trudno mi uwierzyć, że Ghost jest uznawany za gwiazdę metalu, chyba coś kręcisz :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał:

Nie kręcę

No dobra czytałem na wiki, że jakieś tam nagrody zdobyli. Ale jakie to ma znaczenie ;) Jedni poszukają czegoś bardziej metalowego, drudzy pozostaną w podobnych klimatach, bo lubią, a trzeci nawrócą się i stwierdzą, że nie chcą mieć już nic wspólnego z Morbid Angel. I tak się kręci 🤸‍♂️. A dobra muza i tak powstaje (pomijając pop - tam to, moim zdaniem, jest dopiero dramat od dobrych dwudziestu lat).

Edytowane przez bob2000
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w to co czytam... Wielka stara dla metalowego świata :( Obawiam się, że to koniec tego zespołu, nie wiem czy ktoś będzie mógł go zastąpić...

 

https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-alexi-laiho-nie-zyje-byly-frontman-children-of-bodom-mial-41,nId,4966168

  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, x X x napisał:

Nie wierzę w to co czytam... Wielka stara dla metalowego świata :( Obawiam się, że to koniec tego zespołu, nie wiem czy ktoś będzie mógł go zastąpić...

 

https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-alexi-laiho-nie-zyje-byly-frontman-children-of-bodom-mial-41,nId,4966168

Niestety, też nie mogłem uwierzyć... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, x X x napisał:

Nie wierzę w to co czytam... Wielka stara dla metalowego świata :( Obawiam się, że to koniec tego zespołu, nie wiem czy ktoś będzie mógł go zastąpić...

 

https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-alexi-laiho-nie-zyje-byly-frontman-children-of-bodom-mial-41,nId,4966168

Właśnie się dowiedziałem, szok, RIP...

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Therion skończył się ho drakon ho megas, a potem już tylko dobre były piosenki gdzie śpiewał Wawrzeniuk. A no i jeszcze Arab ciekawy. Jak widać nie jestem ortodoksem który koniec widzi w Of Darkness...

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, vonBaron napisał:

Therion ‎– Leviathan, da się tego posłuchać, nie jest to taka abominacja jak poprzednia płyta ale też nie ma się czym zachwycać, przede wszystkim jest nudno, niestety stary Therion już nie wróci i teraz są takie popłuczyny...

 

4 godziny temu, Rafacio napisał:

Therion skończył się ho drakon ho megas, a potem już tylko dobre były piosenki gdzie śpiewał Wawrzeniuk. A no i jeszcze Arab ciekawy. Jak widać nie jestem ortodoksem który koniec widzi w Of Darkness...

 

Słuchałem jako stary fan (jeszcze sprzed czasu jak zaczęli pajacować od Gothic Kabbalah (który jeszcze był znośny)). Myślałem że powrócą w wielkim stylu, starym stylu. 

 

Myślę że Rubikowi by ten album mocno do gustu przypadł. Mi przypadły może ze 3 utwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rafacio napisał:

Therion skończył się ho drakon ho megas, a potem już tylko dobre były piosenki gdzie śpiewał Wawrzeniuk. A no i jeszcze Arab ciekawy. Jak widać nie jestem ortodoksem który koniec widzi w Of Darkness...

Beyond Sanctorum dobre, jedynka najlepsza. Później wypadało zmienić nazwę chociażby na Therion 2.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, vonBaron napisał:

Możecie polecić jakieś zespoły w stylu Amorphis, Borknagar czy Eluveitie? Musi być w nich sporo czystych wokali.

Alkonost, Avatarium, Apocalypse Orchestra, Cellar Darling, Diablo Swing Orchestra, Kidney Thieves, Lumsk, Infinite Flux, Shireen, Stolen Babies, Trees of Eternity, Sisters ov the Blackmoon.

 

Wszystko fajne melodyjne granie (myślę że w klimacie jaki szukasz) z czystym wokalem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, vonBaron napisał:

Soen - Imperial, świetny album (znowu) Lotus ciut lepszy był ale i tak dla mnie to mocny kandydat na płytę roku.

Faktycznie dobra płyta. Ryjki mi się skończyły dam później :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności