Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

no co ty? napisałem prosto z rzeźni bo zawsze mi sie oni będą kojarzyć z... rzeźnią.To, że już czegoś takiego jak Necro nie nagrają to raczej oczywiste :D patrząc na ich poprzednie wysrywy które ostatecznie zakopały ten zespół po wydaniu Heartwork

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne :) Heartwork to ich ostatnia płyta, którą znam w całości. Na szczęście jest sporo zespołów, które kontynuują to co rozpoczął Carcass. Z polskich np. Meat Spreader. Szczerze polecam, szczególnie ten materiał:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z rzeźnią nie mają już wiele wspólnego, ale współcześni "giganci" typu Gojira, Mastodon czy na dokładkę Ghost mogą się uczyć czym w ogóle jest ostry metal. Czym w ogóle jest metal, bo te kapele, a zwłaszcza ostatnia z wymienionych z metalem wspólnego wiele lub nic nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szczerze polecam, jest black i death metal, jest sludge, grindcore, punk, no i to miażdżące brzmienie i chore wokale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2020 o 08:55, Elhaz_77 napisał:

Dziś premiera płyty, polecam szczególnie fanom Mgły.

 

Chodzi u mnie na zmianę na winylu i z cyfry non stop. Rewelacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, argian napisał:

 

Chodzi u mnie na zmianę na winylu i z cyfry non stop. Rewelacja. 

Tak to jest, jak materiał trafi w gust, dopasuje się do naszego nastroju. Niby nic nowego, a słucha się tego znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić dwie płyty Carcass. Pierwsza to Heatwork, wydana w 1993 roku, niestety już ruszona modą masteringu na parówę z DR8...ale na szczęście w 2013 została wydana wersja z remasterowana z zachwaniem pełnej dynamiki DR14. Jak to gra...

LINK do dynamik range DB

To samo spotkało kolejną ich płytę, Swansong. Sytuacja praktycznie taka sama, pierwsze wydanie 1995 z DR8, i remaster z 2013 z DR12. Tak, wiem, mam jebca na punkcie dynamiki nagrania, ale pewnie dla tego, że wychowałem się w takich czasach, na muzyce z latach 1985-1995.

LINK do dynamik range DB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Elhaz_77 napisał:

Tak to jest, jak materiał trafi w gust, dopasuje się do naszego nastroju. Niby nic nowego, a słucha się tego znakomicie.

 

W dobrym blacku chyba nie chodzi o innowacje. 

Raczej o coś w rodzaju egzystencjalnej szczerości. 

 

Myślę, że wielu ludzi o to właśnie ma pretensje do takich Behemothów, które reprezentują bardzo wysoki poziom realizacyjny i dekoracyjny a niektórym (tak jak mnie) metal kojarzy się przede wszystkim z wyrzucanym z głowy autentycznym krzykiem, złością i złem. Heh.

 

W dniu 5.09.2020 o 10:54, Jaworrr napisał:

 

To był dobry koncert. Setlista wyśmienita - realizacyjne super. Pewnie bym kupił jakby wypuścili na blurayu.

Edytowane przez argian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2020 o 22:03, Jaworrr napisał:

Ordos dla mnie genialny. Muzycznie super, scenicznie słabo obczajcie sobie jakieś video z koncertów :)  

Ordos do Stoner metal. A tutaj ważny podobno historycznie album dla tego gatunku; 

 

 

 

Nie znałem... Ale już po 2 utworach jestem tym zauroczony - ******ste granie z ******stym klimatem 😈

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Co za czasy, czekałem na swój drugi koncert BI w Polsce, dostałem koncert na jutube 😂 

- Zamknij mordę, jest pandemia, tylko Zenek Zenyniuk ma papiery na kowidowe śpiewanie.

 

Polecam nowe Faceless Burial i Necrot

https://darkdescentrecords.bandcamp.com/album/speciation

https://necrot.bandcamp.com/album/mortal

 

 

Edytowane przez PeepingTom
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat stanął na głowie, dzisiejsze okładki oryginalnych kaset to kopie polskich piratów z czasów MG, MC, Takt i Baron

image.thumb.png.89ab44b27dce2a642d562d2b2c8a27dd.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności