Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.08.2020 o 20:11, espe0 napisał:

Chyba do koncertowania się gotują :D:D:D

 

 

Widziałem ich w 1996 we Wrocławiu i bardzo mi się podobało. Niestety po nagraniu Triarchy of the Lost Lovers zespół poszedł w kierunku, który mi, delikatnie mówiąc, nie odpowiada ;)

https://www.metalsucks.net/2020/08/09/entombed-vocalist-lg-petrov-has-cancer/

Smutna wiadomość dla fanów szwedzkiego death Metalu :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2020 o 13:17, Elhaz_77 napisał:

Widziałem ich w 1996 we Wrocławiu i bardzo mi się podobało. Niestety po nagraniu Triarchy of the Lost Lovers zespół poszedł w kierunku, który mi, delikatnie mówiąc, nie odpowiada

 

Tuż przed covidem grali w Krakowie z Moonspellem. 

BARDZO zacnie. Na koncertach dają radę wybitnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie album wart posłuchania

 

https://tidal.com/track/137874729

 

edit: wersja winylowa z nadrukiem w całkiem dobrej cenie 109 zł (widziałem to samo wydanie za ponad 200zł) w przedsprzedaży: https://mystic.pl/product-pol-54726-Primal-Fear-Metal-Commando-PLP.html

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2020 o 06:34, Tytus1988 napisał:

 

 

edit: wersja winylowa z nadrukiem

 

Właśnie kiedyś miałem pytać? Jak to jest z nadrukami na płytach? Nie słychać ich czasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@argian mam u siebie takie dwie płyty kupione z ciekawości i grają całkowicie normalnie, chociaż wizualnie prezentują się nietuzinkowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tytus1988 napisał:

@argian mam u siebie takie dwie płyty kupione z ciekawości i grają całkowicie normalnie, chociaż wizualnie prezentują się nietuzinkowo :)

 

Właśnie wyszła ładna seria druków Mercyful Fate i się zastanawiam ale trochę się obawiałem, że będzie chrzęścić. Ale może przesadzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@argian nie powinno tak być. Z moich doświadczeń z nowymi płytami wynika, że pojawiają się  wspomniane chrzęszczenia, bo jest na nich poprodukcyjny kurz. Dlatego każdą nową płytę zawsze czyszczę przynajmniej na sucho szczotką welurową nagaoka. Gratuluję posiadania wspaniałego gramofonu👍🥇 Wybacz pytanie, ale jestem ciekaw, czy planujesz korzystać z opcji dodatkowego ramienia?

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Tytus1988 napisał:

dwie płyty

 

45 minut temu, argian napisał:

Jak to jest z nadrukami

 

Miałem że 3 płyty z grafikami i u mnie niestety grały wyraźnie ciszej niż czarne (z którymi też zresztą jest różnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@espe0 dobrze, że wspomniałeś o tym👍 Jednak zastanawia mnie, czy nie można byłoby tego przypisać, np. gorszemu tłoczeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tytus1988 napisał:

@argian nie powinno tak być. Z moich doświadczeń z nowymi płytami wynika, że pojawiają się  wspomniane chrzęszczenia, bo jest na nich poprodukcyjny kurz. Dlatego każdą nową płytę zawsze czyszczę przynajmniej na sucho szczotką welurową nagaoka. Gratuluję posiadania wspaniałego gramofonu👍🥇 Wybacz pytanie, ale jestem ciekaw, czy planujesz korzystać z opcji dodatkowego ramienia?

 

Dzięki ;). Trans to miłość. Płyty trzeba czyścić - wiadomo. U mnie welur idzie na kilka obrotów praktycznie przy każdym puszczeniu. 

 

Co do ramienia  - planuję. Ponieważ mam trochę zdartych płyt i generalnie czasem sobie słucham jakichś dziwności z targowiska ale na nowej wkładce bardzo mi szkoda. Miałem osobny gramofon do takich rzeczy (Essentiala II) ale ostatnio się go pozbyłem. Tak więc trzeba będzie założyć drugie ramię niebawem - do "eksperymentów". 

9 godzin temu, Tytus1988 napisał:

@espe0 dobrze, że wspomniałeś o tym👍 Jednak zastanawia mnie, czy nie można byłoby tego przypisać, np. gorszemu tłoczeniu...

 

Bo z tego co wiem technologia wytwarzania printów polega na robieniu kanapki winylu z folią. Może jestem freakiem ale wydaje mi się, że takie coś powinno wpłynąć zarówno na jakość jak i trwałość rowków. Oczywiście mam świadomość, że niektóre płyty ma się również dla pozamuzycznego funu i całkowicie to akceptuję ale warto mieć świadomość, że to może mieć wpływ chyba. Zapewne też nie ma standaryzacji "printów" i są produkcje rożnej jakości ale w sytuacji kiedy mówimy o mikrometrach to musi mieć jakiś wpływ. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://tidal.com/track/140418634

 

Ten kawałek z tego albumu najbardziej wpadł mi w ucho 🎶🔥🎸🔥

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deftones9 napisał:

Prosto z rzeźni świeże mięsiwo od Carcass

 

Carcass z rzeźnią nie ma nic wspólnego od wydania trzeciej płyty w 1991 roku. Stary Carcass uwielbiam, nowego nawet nie mam śmiałości słuchać ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności