Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dla kogoś metal to muzyka, w ramach której muzycy nie potrafią komponować czegoś ponad zwrotka, refren, zwrotka to Mastodon to zdecydowanie nie-metal.

A dla wszystkich otwartych na coś więcej niż prościutkie riffy i falsetowe wokaliki z utworów przedmówcy :)

https://liturgy.bandcamp.com/album/h-a-q-q

 

 

Edytowane przez StAc
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko poważnie dyskutować z kimś kto obok Manilla Road próbuje postawić mastodonta czy jakąś godzillę i mamrotać coś o ich skomplikowaniu. Takie rockowe granie bez mocy, ewentualnie kinder metal jak już musimy uznać, że to metal.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jarrro napisał:

Ojejku, jaka dyskusja, tymczasem Nile wypuścił nową płytę!!!!! To jest metal!!!!

 

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Prawda, byłbym przeoczył, dzięki

: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Ciężko poważnie dyskutować z kimś kto obok Manilla Road próbuje postawić mastodonta czy jakąś godzillę i mamrotać coś o ich skomplikowaniu. Takie rockowe granie bez mocy, ewentualnie kinder metal jak już musimy uznać, że to metal.

Ciężko dyskutować z kimś, komu palcem 30 lat temu pokazali, jak ma brzmieć dany gatunek i jakakolwiek próba urozmaicenia to źle. Jak każdy gatunek i metal ewoluuje.

Co do listy, to każdy ma swoją opinię, mnie cieszy wysoka pozycja Between the Buried and Me, świetne granie z ogromną różnorodnością i dynamiką. Obie Automaty to mistrzostwo świata dla mnie.

 

"Transcendence" Devina Townsenda również genialny album, ale chyba najnowszy Empath to przebił, piękna muzyka.

 

Edytowane przez reynolds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, reynolds napisał:

Ciężko dyskutować z kimś, komu palcem 30 lat temu pokazali,

Tu się zdziwisz. Nikt mi niczego nie pokazał. Co do reszty masz rację z tym ,że nadal twierdzę, że taki Mastodon to nie metal czy tym bardziej jakiś Ghost (to już kuriozum zupełne jest). Godzilla to może i metal, tylko kiepski. Te 30 lat temu to może ktoś demówkę na kasecie bym im wydał w ilości kilkudziesięciu sztuk. A i to mogłoby się nie rozejść.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafacio napisał:

 Te 30 lat temu to może ktoś demówkę na kasecie bym im wydał w ilości kilkudziesięciu sztuk. A i to mogłoby się nie rozejść.

Albo dziś nikt by o Megadeth czy Iron Maiden nie słyszał, tego nie wiesz. 

Cynic przy debiucie w ogóle nie wszedł, dzisiaj jest kultowy, ot wtedy nie trafił w rynek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mastadon i Gojira to ****o jedynie dla nastolatków, bo nie brzmią jak stary old schoolowy metal - jak dla mnie to podejście typowego "starego wyjadacza", który zamyka się tylko w tym co było kiedyś i pluje na wszystko co nowe, bo to już nie jest przecież TRUE METAL.

 

Skomentuje to tylko tak (jak typowy nastolatek ;)) - X D

Edytowane przez Patriq6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że nie brzmią jak stary metal tylko o to, że są kiepskie. Nudne, mechaniczne i bez duszy. Plus wokaliki jak z pseudo punkowych kapelek lat 90 plus trochę porykiwania. Ten Mastodon to chociaż taki skoczny rock. Można na balandze puścić.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym zachwyca takie Manilla Road? Ot lubisz, inni nie, podobnie z paroma innymi bandami, które, chcesz czy nie, wypracowały swój unikatowy styl.
Nie bronię Gojiry, bo nie lubie, ani Mastodonu, bo podoba mi się tylko jeden album, albo oba zespoły od razu rozpoznam ze względu na brzmienie, które nie jest do podrobienia.

 

Ciebie @Rafacio chyba boli Twój wiek, skoro wiecznie prztyczki w stronę tak zwanej młodości robisz, zarówno w ocenie muzyki jak i audio, zresztą parę innych osób też - "kinder metal", "młodzieżowe granie" i tak dalej jako bardzo negatywne cechy. I wieczne odnoszenie się do dawnych lat w muzyce, gdzie nie wszystko takie cudowne i interesujące tam było.

Edytowane przez reynolds
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, trochę tak jest, że najbardziej podoba nam się to co powstało w latach naszej młodości. Oczywiście dla młodszych fajne będą obecne młode zespoły. Faktem jest, że ja również w nowoczesnym metalu nie znajduję aż tak wiele. Co nie znaczy, że nic. A Mastodon to już też taki młody i nowoczesny też nie jest ;) choć dla mnie to jedna z młodych grup :D

Jedna z fajniejszych młodych grup. Za Gojirą aż tak nie przepadam, ale tak czy inaczej muszę uznać że to powiew metalowej nowoczesności. Za 10 lat pewnie będzie klasyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że trafiłem na to w filmikach dla dzieci :D

Chyba jedyny pożytek z tego całego syfu dla dzieci

 

 

edit: nie do końca metal, ale znalazłem oryginalne źrodła. Z resztą, gorsze rzeczy tu wrzucaliście :)

Edytowane przez krz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jaworrr napisał:

@krz przypomniałeś mi o czymś, Batmetal - fajne pod "pogo" dla dzieci, mój pięciolatek ma na swoim radyjku, serce ojca się raduje :D 

Haha! Mega!!! :D

Próbuję wkręcić swoje dzieciaki, ale po teledyskach ktoś z MOPSu przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2019 o 14:48, Patriq6 napisał:

Mastadon i Gojira to ****o jedynie dla nastolatków, bo nie brzmią jak stary old schoolowy metal - jak dla mnie to podejście typowego "starego wyjadacza", który zamyka się tylko w tym co było kiedyś i pluje na wszystko co nowe, bo to już nie jest przecież TRUE METAL.

 

Skomentuje to tylko tak (jak typowy nastolatek ;)) - X D

Spoko, gość już nam mówi w innym temacie że nie powinniśmy na Ghosta chodzić na koncert bo to nie metal przecie - XD jak najbardziej na miejscu ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dziś nikt by o Megadeth czy Iron Maiden nie słyszał, tego nie wiesz. 

Cynic przy debiucie w ogóle nie wszedł, dzisiaj jest kultowy, ot wtedy nie trafił w rynek. 

Każdy mierzy muzykę swoją miarą. Ja też jestem fanem starego tzw. Klasycznego metalu: Venom, Slayer, Sodom, kreator etc. Morbid Angel, Sepultura, Napalm Deatch, Cannibal Corpse etc, Mayhem, Burzum, Darkthrone etc. Co nie znaczy, że w nie ma kapel godnych posłuchania w młodych zespołach. Nie dla każdego musi to być Mastodon czy Gojira, ale dla każdego znajdzie się coś fajnego.

Ha np. odkryłem niedawno Peste Noire, czy Mardoror. Dla mnie mega. Shinning Mega. Agaloch Mega itp. Nie krytykujmy innych za to, że inaczej rozumieją słowo metal. Dla mnie Metallica po and justice for all to nie metal ;default_smile.png

 

PS. Cynic kocham :D

 

 

Wysłano w otchłań internetu.

 

 

I

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara Sepa jest genialna, zwłaszcza Schizophrenia i Chaos A.D., ale co osoba, to trochę inaczej zdefiniuje metal, zwłaszcza, że podgatunków jak mrówków.

Meta miała romanse z bardziej klasycznym hard rockiem na obu Loadach, ale nawet ten nielubiany St. Anger to metal, źle brzmiący, z bezsensownymi tekstami, ale strojenie, tonacja, ciężar i rytmika jednoznacznie wskazują :)

Edytowane przez reynolds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności