Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, Rafacio napisał:

Pomijając jednak muzykę tej kapelki to jakość nagrania jest bardzo słaba. Nie rozumiem kupowania drogiego sprzętu do tak nagranych płyt.

Nie chcę się wypowiadać co do tej konkretnej płyty, ale muszę Ci przyznać rację w ogólnym podejściu do tego zjawiska. 
Masa płyt brzmi jak jazgot, zbita ściana dźwięku, plastik, trzeszczenie. Wiadomo o co chodzi. Jak przesłuc**ję jakąś kapele i jestem atakowany takim masterem to mi przykro, szczególnie patrząc ile wydałem na słuchawki.

Acz są też wyjątki:
https://www.youtube.com/watch?v=T6psXxmJgfE&t=1s - 7dB dynamiki a brzmienie jest naprawdę potężne, bez zlewania się wszystkiego w mdłą papkę. A i muzyka warta uwagi, szczególnie jak ktoś lubi klimatyczny death/doom jednocześnie bez rezygnacji z wygaru na poziomie Cianide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie gra. Na moje ucho Tristania World of glass jest źle zmasterowana, zachwiany balans w tonacji. Ale zmierzona w rankingu wygląda dobrze:

http://dr.loudness-war.info/album/list?artist=tristania&album=

(to jeszcze w zależności od roku wydania albo pomiaru, nie wiem co to za data)

 

Za to Dusk, którego podesłała @Pan_Thy_Monium słucha się przyjemniej, ale w pomiarach tego nie widać:

http://dr.loudness-war.info/album/list?artist=dusk&album=majestic

Skąd wziąłeś info o  -7dB dynamiki? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaworrr Mam ten album na CD, wartości mierzyłem wtyczką do Foobara.
Wygląda to tak: 
DR7       -0.80 dB    -9.20 dB      8:04 01-...Majestic Thou In Ruin
DR7       -0.81 dB    -9.30 dB      7:58 02-Paled
DR7       -1.08 dB   -10.04 dB      9:09 03-Thy Bitter Woe
DR7       -0.31 dB   -10.96 dB      7:57 04-The Transfiguration (And It Was So)
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też ktoś zwraca na te cyferki uwagę to dobry znak, im większa świadomość tym bliżej przezwyciężenia tego raka trapiącego muzykę.
Sprawdziłem jeden utwór Tristanii z tej płyty, mastering jest zepsuty na modłę loudness war właśnie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do każdej muzyki trzeba umieć dobrać sprzęt, jeśli realizacje są kiepskie to mamy do tego odpowiedni, bardziej wybaczający. 

Nie da się zrezygnować ze słuchania gorzej zrealizowanych albumów bo stanowią większość, a w metalu który jest gęsty i bardzo to słychać jest to nagminne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności