Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

The Satanist im wysoko poprzeczkę postawił, ale... dali radę. Album wydaje się im bardziej naturalny, pomimo upakowania tony różnorodnych elementów to wszystko jest swobodne, "organiczne". Kapitalny album, już zamówiony :)
Październik mi minie pod znakiem Riverside i Behemotha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metallica nigdy nie była dla mnie wielkim zespołem. Zwłaszcza z fałszującym na żywo wokalistą.

A jeśli chodzi o kończenie to Metallica skończyła się na "... and justice for all". Kill-em all to słaba muzyka. Killing Is My Business... and Business Is Good! pokazało Metallice, że nie dorosła do tworzenia muzyki.

Edytowane przez Rafacio
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zakochałem w nowym singlu od Architects. Jest po prostu MEGA.

 

 

Do tego nowa płyta Wolfheart. Jakie tam są riffy, to mi się moszna kurczy :D

 

 

 

 

No i rzecz jasna nowy Behemocz - majsterpiss :D  Ba, nowe Dymiące Burgery, choć początkowo mocno kontrowersyjne, z czasem siadły jak złoto :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2018 o 21:02, Rafacio napisał:

Behemoth się skończył na Sventevith (Storming Near the Baltic)

Może na Grado :) A poważnie to jak dla mnie ewolucja muzyki behe przebiega płynnie, w bardziej skomplikowane i urozmaicone formy. Wszystkich płyt słucham z przyjemnością i ciarkami, bo żem jest fan - o tak, jestem :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jakby bardziej ziali siarą lepiej by mi siadło. Ale zrobili taki album i ostatecznie mi się spodobał, chociaż przy pierwszym przesłuchaniu nie załapałem klimatu, musiałem przesłuchać kilka razy. W ogóle przesłuchanie ich kawałków z tekstem dopiero pozwala poczuć wyzierające zło. 

@Bokrug ja się aż tak dobrze nie znam, uważasz że ich kompozycje są łatwe? W sumie nic w tym złego jeśli osiągają zamierzony efekt.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.10.2018 o 15:27, bachankas napisał:

Bo ostrość i ciężar to jedyny wyznacznik jakości... Ostatnie dwa albumy są dużo lepsze wg mnie pod kątem kompozycji i różnorodności, a to chyba klucz rozwoju i progresu zespołu.

Ja nie mam nic przeciwko temu, żeby klimat budować charakterem muzyki, a nie szukaniem na siłę ultra-szybkich blastów i połamanych riffów. Behemocz (intended) rozwija swoje brzmienie w taką właśnie stronę, a solóweczki na nowym albumie, nawet jeżeli nie są pokazem uber-kunsztu gitarowego, robią robotę. Nergal może sobie być celebrytą i osobistością medialną ze sztabem osób odpowiedzialnych za image i PR, ale... cholera, dobrze mu to wychodzi nawet, jeżeli uderza w mainstream. Poszli w swoją stronę podobnie jak Dimmu Borgir - a to dwa zespoły, z którymi zaczynałem moją metalową przygodę 17 lat temu i jestem z nimi do tej pory. Można więc powiedzieć, że dojrzewałem muzycznie razem z nimi, obserwując progres jaki robili i jak chociażby w przypadku DB moim ulubionym albumem do tej pory jest "In Sorte Diaboli", tak nowy "Eonian" po kilku razach naprawdę pokazuje, że tak Nergal jak i Shagrath to wizjonerzy, którzy zamiast klepać non stop tego samego kotleta, serwują co album nowe, smaczne dania :) I ja to żrem do urzygu, bo dobre i nie mam dość.

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności