Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa Metallica - technicznie chłopaki są perfekcyjni, tylko że w tym wieku trudno wykrzesać prawdziwe emocje, zbuntować się przeciwko czemuś........ to tyle w temacie. Można sobie wmawiać, że ta płyta nie jest taka zła, bo nie jest, ale kolejnym kamieniem milowym thrash metalu nie będzie. To, że korzystają ze zlepków starych pomysłów to też normalne dla facetów z ich stażem - wszystko co mogli wymyślić już chyba dawno temu wymyślili.

 

Tak samo Iron Maiden "The Book of Souls" - najlepsza płyta Maidenów od lat, jeśli nie dekad, ale i tak po kilkunastu przesłuchaniach odejdzie w zapomnienie, nie to co wcześniejsze albumy.

A ja się postawię i w obronie Metallici napiszę, że album jest baaardzo dobry. Co najważniejsze jest równy. Chyba nawet nie pokuszę się o wybranie ulubionego kawałka.

Z odsłuchem zwlekałem, bo jakoś nie chciało mi się wierzyć, że Meta nagrała coś dobrego. Właściwie Reload to chyba ostatni album studyjny, który słuchałem w całości.

Do odsłuchu przekonał mnie Piotr Stelmach w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" i chwała mu za to, bo do tej pory przesłuchałem go już z 8x i dalej nie mam dość.

Kawał dobrego grania i nie przekonacie mnie, że jest inaczej :)

Ja sobie z nimi dałem siana wraz ze śmiercią Burtona. A jak wiemy z historii Burton napisał zalążki (może nawet całe kawałki) na ich czwórkę.

A to ciekawe co piszesz. Muszę to zweryfikować, ale wczoraj odpaliłem sobie Kill 'Em All i z okładką w ręku wertowałem teksty. Przynajmniej na pierwszej płycie Burton nie był wymieniony ani razu. Jedynie przy swojej solówce. Sprawdzę pozostałe.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna nowość, ale nie słyszałem wcześniej a bardzo spoko death/doom

 

nowe Krypts ponownie zajebysty klimatyczny death, doomowy w zasadzie też

 

Ciekawe :) dzięki.

Aż przypomniałem sobie o Evoken i Ahab, zaraz lecę posłuchać.

Edytowane przez Uzziel78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe odkrycie :) - Darkher "Realms".

Płyta CD już zamówiona.

https://www.youtube.com/watch?v=tJtJRtPMgtg&list=PLToXWne2Bk-cDakjAlMZYLzOZ2DOwUoyB

nie wiem jak poprawnie wkleić playlistę YT, więc zostaje link.

ew. https://darkher-uk.bandcamp.com/album/realms

 

 

a tu kolejne, jeszcze nie przekonało do zakupu ale z każdym przesłuchaniem jest coraz lepiej.

 

https://www.youtube.com/watch?v=sTAYLA6hIis

 

edyta: no i nakręciłem się jak szczerbaty na suchary, druga płytka CD też zamówiona - ostatni kawałek mnie kupił.

Edytowane przez Uzziel78
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może jakieś podsumowanie roku ,np 3 płyty ,może być więcej oczywiście ,które najczęściej się słuchało w odchodzącym 2016 r ,moje

 

Testament-Brotherhood of the Snake

In Flames-Battles

Prong-X (No Absolutes)

 

wiem wiem komercha i dyskoteka ;) ale człowiek chyba łagodnieje na starość trochę ,a poza tym faktycznie jak już wielu pisało tutaj teraz panie to już narzekanie nawet nie to samo :P ,jakoś tak ciężko faktycznie trafić na jakiś nowatorski pomysł żeby jeszcze to sens jakiś miało a nie samo wydziwianie dla wydziwiania jak np. się posmarowali ketchupem i bladzi na twarzy to już true metale ,ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jest nieźle, choć 2015 był bardziej urodzajny w udane płyty.
Mój top wygląda mniej więcej - na 3 płyty się nie zdecyduję, bo nie potrafię:

  1. Devin Townsend Project - Transcendence
  2. Ihsahn - Arktis.
  3. Surgical Meth Machine - Surgical Meth Machine

Wyróżnienia jeszcze:

  • Testament - Brotherhood of the Snake
  • Prong - X (No Absolutes)
  • Exumer - The Raging Tides
  • The Dillinger Escape Plan - Dissociation
  • Lamb of God - The Duke (EP)
Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Eee nie znam tego co napisaliście, to metal? :D

Dorian, nie śmieszkuj, tylko dawaj swoje TOP3

 

Nie mam, jak zawsze w połowie przyszłego roku kończyłem słuchać to czym byłem przede wszystkim zainteresowany (a spora kupka reszty szła do magazynu/kosza), tak w tym roku jest już totalne opóźnienie. Mogę tylko stwierdzić, że z tego roku najwięcej razy najprawdopodobniej odsłuchałem,

z deathu: Chthe'ilist, Nucleus, Sorcery, Stillborn, Defeated Sanity, z blacku: Behexen, Saor i Total Hate, z thrashu: Vektor, Desaster i Ragehammer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam muzyczne "zboczenie", które się zwie power metal i moimi typami są:

1. Majesty- Generation of steel

2. Blind guardian- Beyond the red mirror

3. Freedom Call- 666 weeks beyond eternity

I odkrycia ostatniego miesiąca Hammerfall- Built to last i Sonata arctica- Pariah child.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Metal:

 

 

 

Bardzo lubię ten zespól, łączy muzykę i gry wideo, dwie moje pasje.

 

http://machinaesupremacy.com/post/110452493170/jetsnguns-soundtrack

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli o power metal chodzi

 

widzę tylko uroczą blondie z logówką Celtic Frost na twarzy :)

 

natomiast ode mnie leci to co w metalu najlepsze i tak sobie ten metal wyobrażam:

a z całkiem innej beczki bardzo lubię odnośniki tej muzy:

https://reveal-svr.bandcamp.com/track/stale-smoke

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności