Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi ich album tj. Tellurian jest moim zdaniem jeszcze lepszy - wprowadzają tam więcej swojego stylu, a mniej inspiracji od Toola, z czego powstaje bardzo przyjemna mieszanka. Obie płyty do tego są dobrze zrealizowane, więc nic tylko słuchać.

 

Również gorąco polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na koncerty chodzita jeździta? ;)

Jest nawet oddzielny temat o koncertach na forum :)

 

Co do Opetha, może ja dziwny, ale dla mnie Ghost Reveries do wydanie Pale Comunnion było jedynym wartym uwagi albumem tej kapeli, kapitalny album, reszty nie trawiłem. Pale Communion dopiero dołączył do tego wąskiego grona :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Soen muzykę inspirowaną Toolem gra też kapelka Prisma, którą polecam że swojej strony.

Jest jeszcze Rishloo

https://www.youtube.com/watch?v=gPTI-VC6D5o

 

I Deadsoul Tribe

 

Albo znaleziony przed chwilą Breaking Orbit

 

Jakby głębiej poszukać to jeszcze coś by się wygrzebało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś wspominał, ale Opeth wydał remixy Deliverance i Damnation i są o wiele wiele lepsze pod względem separacji scieżek i ogólnego balansu. Opinie jak widziałem są różne (np. że jak ktoś nie lubi ostrej góry to tragedia z perkusją), ale polecam się zapoznać.

Właśnie przesłuchałem. Dla mnie świetna realizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem czy ktoś wspominał, ale Opeth wydał remixy Deliverance i Damnation i są o wiele wiele lepsze pod względem separacji scieżek i ogólnego balansu. Opinie jak widziałem są różne (np. że jak ktoś nie lubi ostrej góry to tragedia z perkusją), ale polecam się zapoznać.

Właśnie przesłuchałem. Dla mnie świetna realizacja.

 

 

A ja przy pierwszym kontakcie całkowicie na nie, ale spróbuje się przekonać. Może i realizacja fajna, świeża, bardziej klarowana i odseparowana, ale jednak czegoś mi tam brakowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyczny , dość wolny black metal o dobrej dynamice ( DR9 dla albumu) , ładnie słychać bas i ogólnie taka nieco ciepło analogowa produkcja.

Edytowane przez Robert73
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio cały czas łupie to. I nie mogę się opędzić. Próbuję włączyć coś innego, ale po kilku minutach i tak włączam to, a potem cała płyta już leci :D

https://www.youtube.com/watch?v=Lp81K4vJxiA

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Polecam rewelacyjny debiut polskiego zespołu Batushka - dość melodyjny black z chórami liturgicznymi po rosyjsku. Bardzo fajna nowoczesna ale nie mdła produkcja. Tegoroczna Mgła wypada przy tym dość "generycznie".

 

 

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batushka to mega miła niespodzianka w tym roku, naprawdę świetna rzecz.

 

BTW. BOLZER we Wrocławiu w kwietniu ;33

Bolzer by się mógł wreszcie zabrać za jakiś długograj swojo drogo, posłuchałbym choć ostatnia epełka była średniawa

 

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doom-stoner o bardzo wysokim DR (10-11) , brudna ale bez clipingu produkcja zaskakująca dynamika jak na 2012 rok , wokal nieco jak Ozzy :)

Ciężka , lepka muza, mastering Dan Lowndes , facet ma niezłą rekę do dynamiki jeszcze jedna jego produkcja :

DR(9-10) jak na black-death świetny można dać po gałach we wzmaku .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desolate Shrine zainteresowało mnie na moich goofnianych pseudo-głośniczkach komputerowych,a to oznacza tylko jedno. Będzie solidny rozp***dol ]:->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna dobrze zrealizowana płyta , tym razem techniczny death metal z Włoch , może komuś się spodoba

album DR9 , brawo da się , da :)

http://dr.loudness-war.info/album/view/93511

https://www.youtube.com/watch?v=7l35-38ddVg

Nowy album , co cieszy znowu produkcja bardzo dynamiczna o wysokim DR , perka świetnie brzmi ma kopa , doskonale podane gitary w miksie.

Edytowane przez Robert73
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dopiero zapoznałem sie ze zremasterowaną wersją As the Palaces Burn od Lamb of God - WOW! Tak powinny brzmieć remastery - uzupełniać braki oryginału, bez psucia reszty. Jest bas, wykop na stopie, talerze ładniej wybrzmiewają, płyta zyskała jeszcze więcej mocy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności