Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy może gdzieś ta kapela się pojawiła ale co tam ...

Norweskie Shining i płyta "One One One". I pomyśleć, że panowie zaczynali od grania jazzu - teraz został im momentami sax ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy może gdzieś ta kapela się pojawiła ale co tam ...

Norweskie Shining i płyta "One One One". I pomyśleć, że panowie zaczynali od grania jazzu - teraz został im momentami sax ... ;-)

/---omnomnom --- wciamano link---/

 

Jak już jesteśmy przy Shiningu, to wolę zdecydowanie szwedzką kapelę o tej nazwie :D

 

Edytowane przez rytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem, czy może gdzieś ta kapela się pojawiła ale co tam ...

Norweskie Shining i płyta "One One One". I pomyśleć, że panowie zaczynali od grania jazzu - teraz został im momentami sax ... ;-)

Płytę Blackjazz lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam, gdzie Rzym a gdzie Krym? Zwłaszcza po wydaniu Klagopsalmer

 

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Chciałem powiedzieć, że norweskie Lśnienie dużo bardziej mi podchodzi zwłaszcza, że szwedzki po wydaniu Halmstadt wyraźnie obniża loty.

 

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na to dzisiaj na deezerze. Enjoy this !!

 

 

+ płyta The Opposite of December. Mistrzowie screamo-metalcore!

 

 

 

Gouge out my eyes / pestilence

Lack of love binds / propagate / the strife you desire

Keep me from forced self depiction / Abhorate

Self-assured I am no more / take this away from me once more /

Thirsted for something that never existed /

Complacent / I am abomination / I replace

Absence of malice / sew my mouth shut

The silent sound of the end / I drown in tears

Sinking in dreams / Of what I once owned

I avoid the setting of the sun [x2]

Memories fade as you did once before

Stole hope from right under my eyes

Accomplice of my death

 

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wpisać na szukajce i... wyskakuje 4 strony postów, po za tym dla mnie skończyli się w połowie "Subterranean" czyli dość dawno temu, teraz nawet w rękawiczkach bym nie tknął, nawet kijem szturchnął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście z In Flames lubię tylko wybrane utwory, może bym się przekonał do większej ilości ale nie chce mi się w to bawić.. ale fakt faktem że te wybrane utwory są niesamowite ;)

Mam tylko dwa zespoły których dyskografię mogę włączyć od początku do końca i nie przewinę ani jednego utworu, System Of A Down i Nightwish. :P

Edytowane przez erelas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ostatnie płyty IF zdecydowanie wolę drogę jaką obrali ich pobratymcy z Dark Tranquillity.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark Tranquillity wcale lepszej drogi nie wybrał. Dla mnie skończyli się po The Gallery.

Jeżeli mam wytypować jakiś zespół z tzw goeteborskiej szkoły death metalu, który nie dał dupy, powtarzam, nie dał dupy to TYLKO AT THE GATES

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, nie bardzo, scena Gothenburg jest swoistą w swoim rodzaju, charakterystyczna i dość rozpoznawalna i jak wcześniej wspomniał Hajasz najważniejszym jest At The Gates.

ps1 Desultory najlepsze jest z demówek, które u nas w Polsce można było kupić nawet w warzywniaku

ps2 Edge Of Sanity od pierwszej płyty bardzo kombinowali by nazwać ich "klasykiem", właściwie to mieszał Dan Swano (nawiasem jedyne co mu dobrze wyszło to PAN-THY-MONIUM)

a każdemu proponuję zacząć od tego składaka:

VA_-_Swedish_Death_Metal_-_CD.jpg

ps4. HAMMERFALL też należy do sceny Gothenburg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chwała At The Gates za to, że rozpadli się w szczytowym momencie bo wtedy dobrze zadawali sobie sprawę, że Slaughter Of The Soul to kamień milowy, który jest nie do pobicia.

Mogli nagrywać jakieś dziwne płyty albo takie ****a jak In Flames czy Dark Tranquillity ale tego nie zrobili. Teraz wracają po prawie 20 latach i mam nadzieję, że znowu pokażą, kto tu rządzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up Oby. A Slaughter of the Soul okazał się nieocenioną kopalnią riffów dla 'nowej generacji' zespołów nurtu 'American Metal(core)', o ironio wywarł na tą scenę większy wpływ niż na własny gatunek :) Powiedzmy, że to taki Slayer MDM. Nigdy nie dał dupy, gdzie większość przedstawicieli w pewnym momencie się pogubiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobujcie THY ART IS MURDER

https://www.youtube.com/watch?v=47Plg93oJ1M

 

oraz WHITECHAPEL

https://www.youtube.com/watch?v=NAjHBcnXFwU

 

no i CHIMAIRA oczywiscie

https://www.youtube.com/results?search_query=chimaira+year+of+the+snake

 

zycze milego wypoczynku (Krystyna Loska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale, ze Chimaira ma coś wspólnego z MDM, czy w ogóle DM?

 

btw. słyszę, że od czasów Pass out of Existence nie potrafią nagrać niczego zbytnio oryginalnego.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności