Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, polecilibyście jakieś zespoły/albumy grające coś na granicy heavy metalu/hard rocka? Głównie szukam jakiś młodszych albumów (powiedzmy ostatnie 10 lat). Ostatnio słuchałem Budgie, Motley Crue, Skid Row (poznałem je dopiero przesłu****ąc soundtrack z gry Brutal Legend), a tak najogólniej to podchodzą mi klimaty Black Sabbath z płyty Sabbath Bloody Sabbath.

I jeszcze jedno pytanie: znacie jakieś płyty (podobne brzmienia jak wyżej), w których zespoły występują z orkiestrą symfoniczną (np. Metallica z orkiestrą z SF czy Scorpions z filharmonią berlińską).

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do granicy hard rock/metal z nowszych bandów mi się przede wszystkich Stone Sour nasuwa, trochę mniej oldschoolowo.



A z takich starszych glam/hair metlowo rockowych to np. taki Poison:


Co do symfonii, to sporo power metalowych bandów się w to też bawi, masz przykład Rhapsody, który jeszcze Hrabiego Dooku zatrudnił :D


Jeszcze może Diablo Swing Orchestra, który łączą elementy symfonii, swingu i cięższej gry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rhapsody of Fire polecam przesłuchać wszystkie albumy, bo grają różnie :) Głos Fabio Lione mistrzostwo świata. Christopher Lee, choć śpiewa chyba tylko na tym nagraniu powyżej, a w kilku innych utworach robi jako narrator, to to człowiek legenda... która dalej żyje i życzę mu dożycia 200 lat :)

 

Fabio śpiewa też w Vision Divine, zupełnie inny człowiek:

 

A co do bandów z symfonią... nie jest to może stricte z symfonią, ale wstawki i styl jest :) Bardziej określiłbym to jako neo-classical metal. W każdym razie warto przesłuchać. Mój ulubiony to Adagio:

 

Również polecam przesłuchanie wszystkich albumów, bo wokaliści się zmieniają jak i styl grania, choć wstawki symfoniczne pozostają :)

 

Wrzucę też po utworze z innych albumów:

Adagio - Sanctus Ignis (pierwszy)

 

Adagio - Dominate (trzeci)

 

http://www.youtube.com/watch?v=bgzujsIZDEA

Adagio - Archangels in Black (czwarty)

 

Co jeszcze warto przesłuchać? Symphony X. Drugi po Adagio ulubiony band z tego rodzaju. Oraz drugi ulubiony wokalista zaraz po Lione - Russell Allen:

Ulubiony utwór, arcydzieło Symphony X, tu akurat jest dużo symfonii :) Jakby Ci intro nie podeszło, to jakoś od 3:55 zaczyna się wokal i powoli rozwijać utwór. Ogólnie polecam przesłuchać cały choć raz :)

 

Kilka innych utworów:

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje, będę miał co słuchać w najbliższych dniach :) Rano przesłuchałem całą płytę Pandora Pinata (Diablo Swing Orchestra), bardzo ciekawa - kolejne na pewno sprawdzę. Od jutra zabieram się za kolejne wasze propozycje, na razie słuchałem po 1 piosence każdego z zespołów i są to takie propozycje, jakich szukałem. Jeszcze raz dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znacie kogoś z tych panów: Keith Merrow (G); Jeff Loomis (G); Alex Webster ( B); Alex Rüdinger (D), to wiadomo, że twory każdego z nich są na prawdę konkretne. A jak się zbiorą wszyscy razem, to musi z się z tego wykluć coś niesamowitego! Conquering Dystopia ze swoim debiutanckim albumem, który wyjdzie 10 marca :) Riffy miażdżą! (12:09-12:28!)

 

 

http://conqueringdystopia.com/downloads

 

Można na ich stronie przesłuchać za darmola i przy okazji kupić :)! Utwory miażdżą! Jest różnorodnie, jest melodyjnie, jest ostro, jest klimat, jest moc!

Edytowane przez Zares
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli znacie kogoś z tych panów: Keith Merrow (G); Jeff Loomis (G); Alex Webster ( B); Alex Rüdinger (D), to wiadomo, że twory każdego z nich są na prawdę konkretne. A jak się zbiorą wszyscy razem, to musi z się z tego wykluć coś niesamowitego! Conquering Dystopia ze swoim debiutanckim albumem, który wyjdzie 10 marca :) Riffy miażdżą! (12:09-12:28!)

 

 

http://conqueringdystopia.com/downloads

 

Można na ich stronie przesłuchać za darmola i przy okazji kupić :)! Utwory miażdżą! Jest różnorodnie, jest melodyjnie, jest ostro, jest klimat, jest moc!

 

Zawartość świetna grrrrrr tylko ten biedny mastering :( Co prawda lepszy niż Death Magnetic, ale i tak słabiutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam jeden z mniej znanych polskich zespołów, choć muzykę grają na światowym poziomie według mnie - Obscure Sphinx

To dość ciężkie granie (choć jest dużo świetnych melodii) z przemiłą panią Zosią na wokalu ;)

Polecam obie płyty, Anaesthetic Inhalation Ritual i zeszłoroczną Void Mother, obie świetne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obscury są fajne, miałem okazję przed Behemothem ich zobaczyć. Niestety swoimi poglądamy Yony trochę na forum Beha zraził mnie do całego projektu...ale nie ważne.

A tu coś starej gwardii która zbiera się na trasę w chinach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poglądów Yonego nie znam, a nawet jakby były jakoś wyjątkowo sprzeczne z moimi, to napewno nie przeszkodziłoby mi to w słuchaniu jego muzyki. ;)

Też widziałem ich kilkukrotnie na żywo i robią dobrą robotę. Jesli chodzi o polską scenę "post" to między Blindeadem i Obscurami, a resztą stawki jest przepaść. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności