Skocz do zawartości

iPod touch - jakie sluchawki


donremigio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam jakiś słuchawek do iPoda touch. Jak wiadomo z oryginalnych słuchawek iPoda można zrobić sobie co najwyżej nunchaku, tak więc podłączyłem stare EP630 ale mam wrażenie ze za dużo w nich sopranow. Jakoś tak ćwierkaja, szeleszczą przy głośności ustawionej powyżej 70%. A po włączeniu EQ w ogóle się sieczka z dźwięku robi. W sumie te same słuchawki podłączone do mpio fy500 grały lepiej.

 

Zastanawiam się nad Sony MDR-EX85LP lub dwa razy tańszymi Sony MDR-EX32LP. Ale z tego co udało mi się wyczytać to one też górę mają dość ostrą.

CX300 odpadają bo to w sumie ep630, cx95 są za drogie, zen aurvana też chyba nie są porywające.

 

Muzyki którą słucham do głównie muzyka z lat 80-90, jakiś rock czy popowe pitu pitu ewentualnie techno umcy umcy. Lubie w miarę neutralny dźwięk, z może nieco bardziej podkreślonym basem, a już na pewno nie z mocnym sopranem.

 

Do iPoda podłączyłem też Creative Aurvana Live i grają lepiej, chociaż zdecydowanie brakuje iPodowi mocy by je sensownie nagłośnić, ale nie są to słuchawki w których bym dobrze się czuł na dworze.

Do słuchania na dworze preferuje raczej dokanałówki lub clipon od biedy jakieś z pałąkiem (chociaż pomimo że lubię tandete lat 80 to wygląd KOSS Porta Pro nie powoduje u mnie radosnej ekstazy). Pchełki odpadają bo mi wypadają (no no prawie rym mi wyszedł).

 

Doradźcie coś Towarzysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki z przedziału 100-200zł to już nie jest byle szrot i w zasadzie wszystkie modele mają górę lepszą (wyraźniejszą) niż EP630. Jeśli w epkach góra Ci przeszkadza ....to może spróbuj podróbek CX300/EP630 - bo one właśnie łomoczą tylko dołem :)

 

..A tak już bardziej serio:

- JBL Reference 220

- Sennheiser CX400 / CX500

 

Poczytaj recenzje, może któreś Ci spasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki z przedziału 100-200zł to już nie jest byle szrot i w zasadzie wszystkie modele mają górę lepszą (wyraźniejszą) niż EP630. Jeśli w epkach góra Ci przeszkadza ....to może spróbuj podróbek CX300/EP630 - bo one właśnie łomoczą tylko dołem :)

To może Kossy Plugi :P

Te "słuchawki" grają samym, przesadnie rozmiękczonym basem ;P

 

A poważniej.

W CAL! góra nie przeszkadza, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Kossy Plugi :P

Te "słuchawki" grają samym, przesadnie rozmiękczonym basem ;P

 

A poważniej.

W CAL! góra nie przeszkadza, tak?

 

Jak CAL! podłacze to zupełnie inna bajka. Ale to nie sa słuchawki by w nich paradować po dworze.

W sumie tak się zastanawiam czy ten dźwiek na ep630 nie jest czasem aż tak zniekształcony bo po prostu już one nie wyrabiają. iPod jest chyba nieco większego kopa niż stary poczciwy mpio fy500.

 

No i zaczynam zastanawiać się jednak nad słuchawkami otwartymi lub zamkniętymi ale małymi.

 

- Sony MDR-V150DJ - http://www.euro.com.pl/sluchawki2/sony-mdr...rzewodowe.bhtml

- Koss Sporta

- KSC75

 

Do tych nie moglem znaleźć jakiś konkretnych testów, albo źle szukałem

- Pioneer SE-MJ2 - http://www.euro.com.pl/sluchawki2/pioneer-...rzewodowe.bhtml albo raczej MJ3 rożnią się tylko chyba kolorem

 

A najbardziej mi na razie podchodzą, po przeczytaniu testów, Sennheiser PX 100. Nie uciskają raczej tak jak Koss Porta, są otwarte i uszy nie będą się męczyć na lato, a i dzięki temu ze nie są zamknięte i nie tłumią przesadnie to nie będę w nich zachowywał się jak jakaś jednostka aspołeczna która nawet nie odpowie która jest godzina bo nie słyszy pytania :)

Akurat w ostatnim tygodniu dwa razy mi się zdarzyło ze ktoś zadawał mi trzy razy pytanie i zauważył ze czegoś słucham dopiero jak wyciągnąłem słuchawki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jeszcze to mpio ??

 

jakbys mogl podac jaka miales wersje ?? Orchestra czy philips : http://www.mpio.com/downloads/include/FY500_chipset.php

 

bo wiesz jezeli to jest philips oraz jezeli cudem była by to wersja 1gb to chetnie bym kupil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jeszcze to mpio ??

 

jakbys mogl podac jaka miales wersje ?? Orchestra czy philips : http://www.mpio.com/downloads/include/FY500_chipset.php

 

bo wiesz jezeli to jest philips oraz jezeli cudem była by to wersja 1gb to chetnie bym kupil ;)

 

A poszedł już w rodzinę. Mam siostrę która jak tylko słyszy że coś sobie wymieniłem to zaraz zabiera mi stara rzecz. W ten sposób pozbyłem się niedawno monitora i wręcz całego komputera. Dobrze ze jej nie mówiłem że ostatnio kupiłem sobie nowe gacie bo pewnie stare by mi też zajumała ;)

 

A mpio to był 1gb chyba raczej prawdopodobnie Orchestra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników forum,

 

To na wstępie:-) Chciałbym się podpiąć do tematu bo mam podobny problem ze słuchawkami do Touch`a. Otóż do domku i dłuuugie jazdy pociągiem czy autobusem mam CAL!`e. Sprawują się one rewelacyjnie, zważywszy, że kupiłem je jeszcze za 149zł w komputroniku, teraz za 299zł chodzą. Mniejsza o to. Potrzebuję teraz słuchawek do chodzenia po mieście, jakiś doków, o dobrej izolacji od otoczenia ( ehh te 30 letnie wrocławskie autobusy:P ). Miałem SHE9500 ale w zeszłym tygodniu je niestety po ponad roku używania zgubiłem. Nie były to może mistrzowskie słuchawki, dość niewygodne, i jakoś nieczysto grające ( oryginalne ze sklepu ). No i teraz moje pytanie:

-potrzebuje słuchawek z zakresu 100-200zł

- jak już wspomniałem o dobrej izolacji

- może być troszkę bas uwydatniony, chociaż to chyba naleciałości z młodszych lat, teraz "męczę" nową COMĘ i słucham ją na eq akustycznie także BAS to tam nie istnieje:P

No i tyle. Nazwę to po chłopsku, w CAL! słychać i talerze, i to gdzie kto gra, scene idzie wyczuć momentalnie, czuje się jak by się stało pośrodku sali, ehh;-) czy jakieś słuchawki w tej cenie są w stanie choć zbliżyć się do tego co prezentuje CAL! ? Jeśli chodzi o Touch`a to widzę to na przykładzie CAL że jest w stanie porządnie zagrać:-)

 

Jeśli nie wyraziłem się w jakiejś kwestii zbyt jasno, proszę o pytania.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do iPoda Touch polecam Creative Zen Aurvana. Wbrew kontrowersyjnym opiniom na ich temat, są to moim zdaniem solidne i poprawnie grające słuchawki, co czyni je dobrą propozycją.

 

Najwięcej opinii głosi, że owe słuchaki "nie mają basu". Nieprawda. Nie jest to najgłębszy bas, ale jest go w sam raz i na pewno zaspokoi każdego, kto słucha rocku i alternatywy.

 

JBLe odradzam. Są droższe niż Aurvany i grają moim zdaniem słabiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w posiadaniu Aurvan pół roku, na tyle długo, by komukolwiek, kto ma iPoda je odradzić. Owszem, grają bardzo szczegółowo, środkowe pasmo zachwyciło mnie w rocku, metalu, ale poza tym... iPod nie grzeszy basem, a bez niego Aurvany grają tak jakby blado, bez wykopu. Miałem okazję dłużej używać EP-830, które są zdecydowanie tańsze, ale przyjemniejsze w odsłuchu, mają wykop, chociaż bez takiej szczegółowości.

 

Poza tym, Aurvany psuły mi się 3 razy, za każdym razem na kablu w innym miejscu, czy to przy wtyczce, czy przy rozdzieleniu Y kabla, który jest twardy i trudno się gnie. 1 egzemplarz wytrzymał bez usterek maks 3 miesiące umiarkowanego użytkowania. 2 razy na gwarancji oddałem, za trzecim razem już rzuciłem je w diabły.

 

Ogólnie mówiąc, Aurvany są dobre, ale nie do używania ze źródłem ubogim w basy. Efekt mikrofonu też może komuś w używaniu portable przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ex85, po wygrzaniu graja naprawde swietnie :D

kpp gra gorzej, do ep630 nie ma co porownywac

izolacja raczej slaba, ale dla mnie to nie minus, nie lubie byc zupelnie odseparowany od reszty swiata gdy ide ulica, jedynie w metrze i starych autobusach lepiej w nich nie sluchac-szkoda uszu

dodam jeszcze ze sa naprawde wygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do iPoda Touch polecam Creative Zen Aurvana. Wbrew kontrowersyjnym opiniom na ich temat, są to moim zdaniem solidne

Zgadzam się, zwłaszcza wygoda + izolacja jest bardzo dobra.

poprawnie grające słuchawki

...nie można nazwać poprawnie grającymi słuchawek dla których nie istnieje górna część pasma muzyki, a dolne częstotliwości kończą się zaskakująco wysoko.

Najwięcej opinii głosi, że owe słuchaki "nie mają basu". Nieprawda. Nie jest to najgłębszy bas, ale jest go w sam raz i na pewno zaspokoi każdego, kto słucha rocku i alternatywy.

Z basem aurvan trzeba się bardzo mocno osłuchać, żeby zaczął się podobać - przy pierwszym spotkaniu będzie wrażenie pustki na dole. Gorzej jest z górą, której brak dość mocno przeszkadza. Na pewno warto ich przesuchać dla świetnego, słodkiego środka który w odpowiedniej chwili w odpowiedniej piosence może zauroczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Pojawia się problem, gdyż zauroczenie nową płytą COMY nie będzie trwać wiecznie i powrócę do Prodigy, Basement Jaxx, czy Crystal Method gdzie dobry bas to podstawa, a rozumiem, że Aurvany mają bas podobny do SHE9500, trzeba się wczuć żeby się mógł podobać, a ja właśnie potrzebuję słuchawek gdzie będzie to raczej oczywiste;-)

Skłaniam się pomału do tych EX85, muszę się wyhaczyć na allegro, bo tak to ciężko.

A coś z Sennheisera ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności