Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja ... preparatu Displex


jupiterpm

Rekomendowane odpowiedzi

Zawartość pudełka.

 

Tubka z pastą zakupiona na Allegro dotarła do mnie w starannie zaklejonej kopercie bąbelkowej. Oprócz tubki i paragonu koperta ... nie zawierała nic więcej. Trzeba więc przyznać, że wyposażenie nie jest zbyt bogate.

 

Wygląd i obsługa.

 

Stylowa tubka z białego tworzywa sztucznego z czarną zakrętką i czerwono-czarną etykietą. Na odwrocie białym maczkiem napisana instrukcja obsługi całkowicie w języku niemieckim. Na szczęście można znaleźć w Internecie spolszczony firmware, który pomoże w prawidłowym korzystaniu.

 

Jak to gra - czyli to, na co wszyscy najbardziej czekają.

 

Displex gra wyjątkowo równo w całym paśmie. Wyrównuje charakterystykę przenoszenia w przypadku małych odchyłek ale równie dobrze radzi sobie ze znacznie większymi niedoskonałościami. Spłaszcza charakterystykę wyświetlacza LCD, co w połączeniu z dobrymi filmami, teledyskami - zwłaszcza na dużych ekranach - daje niesamowity efekt. Wprawdzie jego osiągnięcie wymaga trochę czasu, cierpliwości i siły fizycznej ale warto.

 

PS. A tak na poważnie. Jestem zachwycony efektem działania preparatu. Kupiony przeze mnie na Allegro używany odtwarzacz Sony NWZ-A816 miał na sobie widoczne ślady użytkowania zarówno na metalowej obudowie jak i na wyświetlaczu. Oczywiście sprzedający o wszystkich niedoskonałościach mnie wcześniej informował i sam je widziałem na przesłanych mi zdjęciach (żeby nie było, że sprzedawca był nieuczciwy). Ale zwłaszcza te gęste, mniejsze i większe zadrapania na wyświetlaczu były denerwujące mimo, że nie specjalnie zamierzam oglądać filmy czy inne obrazki. Ale postanowiłem jednak zaryzykować i poeksperymentować. Efekt jest rewelacyjny a wyniki działania preparatu możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach. Cała praca zajęła ok. 15 minut.

 

Przed:

 

przed1.jpgprzed2.jpgprzed3.jpg

 

Po:

 

po1.jpgpo2.jpg

po3.jpgpo4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spko tylko po co kupować jakieś "specjalne" preparaty na Allegro jak wystarczy iść do castoramy czy innego obi bo zwykłą pastę polerską do lakierów samochodowych i efekt jest identyczny oraz tańszy - najtańszą pastę dostanie za ok 4zł. Jeżeli rysy są głębokie to ewentualnie nabyć jeszcze papier wodny lub ścierny 1200-2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat pozbywania się rys z wyświetlacza odżywa na forum co pewien czas. Czytałem również wątki, w których właściciele swoich ukochanych odtwarzaczy obawiali się stosowania tego typu specyfików.

Nie ważne czy pasta nazywa się Displex czy "inna pasta polerska" lub CIF (takie porady też widziałem). Zależało mi na pokazaniu efektów a nie na reklamie konkretnego produktu. A czy to takie ważne, czy pasta kosztuje 4 zł czy 10 zł ? Kto bogatemu zabroni ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem pasty na obudowie mojego Sagema my400x i nie widziałem poprawy. :( A chce wyglancować wyświetlacz na mym A826. Rysy nie wiadomo z kąd się biorą na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez muszę sobie "odpicować" mojego K850i bo rys jest na nim pełno..

Co do wyświetlacza to ja zamówiłem sobie trochę folii poliwęglanowej i zawsze wycinam i nakładam na wyświetlacz..

 

@jupiterpm- można coś takiego użyć do mojego telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są takie urządzonka do polerowania płyt CD... ale to jest coś pomiedzy voodoo a igraniem z ogniem - może się okazać że taka płyta jest potem w ogóle nieczytelna... do tego nie wiem czy można to stosować na głębokie rysy czy właśnie nie (a to było by główne zastosowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez muszę sobie "odpicować" mojego K850i bo rys jest na nim pełno..

Co do wyświetlacza to ja zamówiłem sobie trochę folii poliwęglanowej i zawsze wycinam i nakładam na wyświetlacz..

@jupiterpm- można coś takiego użyć do mojego telefonu?

Ja również skusiłem się początkowo na folię poliwęglanową, która miała niby maskować niewielkie rysy. Nic z tego. Te zdjęcia "przed" pokazują właśnie wyświetlacz z naklejoną folią tego typu.

Dopiero potraktowanie wyświetlacza wspomnianą pastą przyniosło świetny efekt. Myślę, że pasta równie dobrze nadaje się do polerowania wyświetlaczy odtwarzaczy i komórek oraz wszystkich gładkich powierzchni z tworzywa sztucznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia to kiepski pomysł; te z klejem, mają na tyle mocny klej, że po odklejeniu trzeba klej usuwać rozpuszczalnikiem lub innym tego typu świństwem, a te bez kleju lubią się odklejać..

Ja nie miałem problemu z odklejeniem folii poliwęglanowej. Wprawdzie przy odklejaniu z wyświetlacza folia się rozwarstwiła (składa się z kilku warstw) ale ta ostatnia z klejem też dała się usunąć bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie do porysowanych płyt CD?

 

Przyslij do mnie :D

 

W okolicznej wypożyczalniDVD zakupili takie specjalne urządzenie.

 

Wymaga tez specjalnych płynów. Jeden z nich powoduje "zdjecie" porysowanej powłoki a drugi nałożenie nowej "ochronnej"

 

Proces trwa 15 minut i reanimowali mi kilka płyt CD (do stanu "ideał").

Sami wczesniej musieli oddawać płyty do specjalizowanej firmy (wypozyczalnia zyje z tego ze duzo osob pozycza filmy a jak komus zle gra to nie biorą kasy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności