Jump to content
Tadeus

Klasyka for dummies

Recommended Posts

W dniu 23.07.2019 o 08:03, Bednaar napisał:

To muzyka na krawędzi klasyki, elektronicznego ambientu i polskiego folku, jednak przeważają formy klasyczne - dlatego wybrałem ten wątek. Piękna, uduchowiona... słów mi brak, po prostu posłuchajcie:

Na okładce rozpoznaję style Fetisha https://www.maxmodels.pl/fotograf-fetish.html ...tak dla wzmocnienia słowiańskiego smaku tego albumu dodaję :D 

• Haha 1

po prostu posłuchajcie

Po prostu posłuchałem i siadło👍.

• Like 1

To muzyka na krawędzi klasyki, elektronicznego ambientu i polskiego folku, jednak przeważają formy klasyczne - dlatego wybrałem ten wątek. Piękna, uduchowiona... słów mi brak, po prostu posłuchajcie:

Brzmi jak soundtrack do jakiegoś psychodelicznego filmu.

• Like 1

@Spawn - to typowe klimaty dla Requiem Records :)

Dla wszystkich muzyko-klasycznych świrów:

https://www.idagio.com

Moim zdaniem najlepszy streaming tylko do klasyki - głównie z powodu fenomalnych metadata, mozna wyszukiwac po kompozytorach, poszczególnych dziełach, widzieć wszystkie interpretcje od razu jakie są w bazie danego dzieła,po okresie w historii muzyki itp itd,  dodatkowo playlisty ze względu na twój nastrój, nowości, albumy wychwalane przez krytyków itp itd.

Jest wersja darmowa (192kb/s), więc można popróbować przed ew zakupem, później 10 eur na miesiąc.

• Like 1

Gdyby komuś nie chciało się (a nikomu się nie chce) przekopywać przez wszystkie symfonie Haydna, to od jakiegoś czasu Antonini wydaje po kolei w różnej kolejności, chcą nagrać wszystkie do 2032 roku. 39 symfonia np mnie całkowicie urzekła:

front.jpg

A propos Antoniniego, polecam też go jako solistę na flet prosty, np Telemanna:

648exn-telemann-preview-m3_550x550.jpg

• Thanks 1

17 godzin temu, audionanik napisał:

Corelli - mistrz concerti grossi:

A te irytujące trzaski na tym nagraniu to co to jest? To z winyla? Czy ognisko obok płonie?

Edited by bob2000

Te irytujące trzaski, to są po prostu irytujące trzaski mające na celu oddzielić melomanów, dla których irytujące trzaski nie są aż tak irytujące  - od audiofili, dla których irytujące trzaski to są cholernie irytujące trzaski.

Edited by audionanik

No to jestem w kropce. Mnie te irytujące trzaski cholernie nie irytują tym swoim irytującym trzaskaniem. Z drugiej strony, gdybym miał wydać pieniądze na nagranie to wolałbym ich nie mieć, nawet gdybym z telewizora odtwarzał. :wacko:

@bob2000 to są trzaski zniszczonego winyla. Nagrania klasyki z 1975 roku to jakościowo już bardzo wysoka półka, chyba że wytwórnia podziemna. Tu, jeśli wierzyć opisowi, nie okładce, masz  to samo, ale już pewnie rip z cd:

• Like 2