Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klasyka for dummies


Tadeus

Rekomendowane odpowiedzi

To ja zaproponuje dzisiaj nieco starsze wydanie ale... No właśnie. Tego trzeba posłuchać. Muzyka Ameryki. Pod batutą
Sir Simon Rattle'a

https://tidal.com/album/4004709
0942cc32630962a67770d81ce6797e31.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ciekawe muzyczne propozycje!👍👍

 

Z mojej strony poznański akcent w postaci koncertu sprzed kilku lat z udziałem skrzypaczki Weroniki Dziadek (instrument na którym gra został wykonany w połowie XIX wieku w Cremonie przez Enrico Cerutiego) i pianistki Hanny Holeksy🎶

 

 

Edit: od 1:42🎶

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza nowość od Bomsori (skrzypce) Violin on Stage🎶 Polecam👍

 

https://tidal.com/album/187314399

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2021 o 21:44, zgreg napisał:

Jak na razie najlepsza aranżacja, znacie inne dobre?

Dobre, pod warunkiem, że to żart. Swoją drogą mocno jestem uzależniony od 440.

Edytowane przez bendezar
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem bardzo ciekaw jak to zostało zrobione? Czy ktoś to zagrał w normalnym stroju, a później wrzucono to do jakiegoś komputera. Czy to gra jakiś komputer. Mi to trochę przypomina Orchestrion Pata. Nie przesłuchałem całości, ale wydaje mi się to zbyt mechaniczne granie jak na  człowieka. To jest artykulacja i frazowanie kilkuletniej pianistki.

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, audionanik napisał:

Pomińmy samo brzmienie instrumentu;) Aranżacja? Jeśli już, to co najwyżej interpretacja i to taka, że Chopin, który przecież ogromną wagę przywiązywał do notacji zwłaszcza odnoszącej się do dynamiki, artykulacji, frazowania i tempa, przewraca się w grobie. Brzmi ta płyta tak, jakby jakiemuś gestapowcowi kazali grać Barok na nutach Chopina. Totalny koszmar. Każdy utwór jest zagrany "na opak", dosłownie każdy...i bez sensu. Ciekawi mnie co to za pianista, bo słychać, że niekiepski...tylko zachodzę w głowę, po co powstała ta płyta:woot:

 

PS. Nocturne op.9 No.2 z tym wieśniackim podkładem, to już przeginka na maxa.

PS2

Strój („A” 432hz zamiast aktualnego 440hz) nie ma tu nic do rzeczy.

Podaj dobre wykonanie. W tym linku w/w "ciekawe" jest, że skrzypi podłoga i są inne jakieś odgłosy, jakby kroki w słuchawkach słyszane z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podzielenie się ciekawymi propozycjami muzycznymi!!! Pozostając w klimatach muzyki południa - Navigaiting Foreign Waters: Spanish Baroque Music & Mexican Folk Music z 28 maja br.🎶

 

https://tidal.com/browse/track/184684721

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw, przyznaje, że muzyka skrzypcowa to nie moja bajka. Co do fortepianowej, wydaje mi się, że np. Momo Kodama ( Japonia) gra o wiele inaczej niż Blechiwicz. Ona elektronicznie a on z duszą. Wyobrażam sobie, że to po prostu gra Chopin osobiście.
Może to kwestia fortepianu, Yamaha a Steinway?

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności