Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klasyka for dummies


Tadeus

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.07.2019 o 08:03, Bednaar napisał:

To muzyka na krawędzi klasyki, elektronicznego ambientu i polskiego folku, jednak przeważają formy klasyczne - dlatego wybrałem ten wątek. Piękna, uduchowiona... słów mi brak, po prostu posłuchajcie:

 

 

 

Na okładce rozpoznaję style Fetisha https://www.maxmodels.pl/fotograf-fetish.html ...tak dla wzmocnienia słowiańskiego smaku tego albumu dodaję :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2019 o 08:03, Bednaar napisał:

To muzyka na krawędzi klasyki, elektronicznego ambientu i polskiego folku, jednak przeważają formy klasyczne - dlatego wybrałem ten wątek. Piękna, uduchowiona... słów mi brak, po prostu posłuchajcie:

 

 

 

Brzmi jak soundtrack do jakiegoś psychodelicznego filmu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dla wszystkich muzyko-klasycznych świrów:

 

https://www.idagio.com

 

Moim zdaniem najlepszy streaming tylko do klasyki - głównie z powodu fenomalnych metadata, mozna wyszukiwac po kompozytorach, poszczególnych dziełach, widzieć wszystkie interpretcje od razu jakie są w bazie danego dzieła,po okresie w historii muzyki itp itd,  dodatkowo playlisty ze względu na twój nastrój, nowości, albumy wychwalane przez krytyków itp itd.

 

Jest wersja darmowa (192kb/s), więc można popróbować przed ew zakupem, później 10 eur na miesiąc.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Gdyby komuś nie chciało się (a nikomu się nie chce) przekopywać przez wszystkie symfonie Haydna, to od jakiegoś czasu Antonini wydaje po kolei w różnej kolejności, chcą nagrać wszystkie do 2032 roku. 39 symfonia np mnie całkowicie urzekła:

 

front.jpg

 

A propos Antoniniego, polecam też go jako solistę na flet prosty, np Telemanna:

 

648exn-telemann-preview-m3_550x550.jpg

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@bob2000 to są trzaski zniszczonego winyla. Nagrania klasyki z 1975 roku to jakościowo już bardzo wysoka półka, chyba że wytwórnia podziemna. Tu, jeśli wierzyć opisowi, nie okładce, masz  to samo, ale już pewnie rip z cd:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na presto music przeceniona alpha do -40%: https://www.prestomusic.com/classical/promotions/alpha

 

14 EUR za cd fizyczne, niecałe 9 EUR za flac, niecałe 11 za hi-res

 

Moja ulubiona wytwórnia jeśli chodzi o klasykę, z ostatnich wydań mogę polecić:

 

eyJidWNrZXQiOiJwcmVzdG8tY292ZXItaW1hZ2Vz

 

(Pierwsza symfonia z tej samej serii też świetna)

 

eyJidWNrZXQiOiJwcmVzdG8tY292ZXItaW1hZ2Vz

 

eyJidWNrZXQiOiJwcmVzdG8tY292ZXItaW1hZ2Vz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.03.2020 o 12:15, bob2000 napisał:

No to jestem w kropce. Mnie te irytujące trzaski cholernie nie irytują tym swoim irytującym trzaskaniem. Z drugiej strony, gdybym miał wydać pieniądze na nagranie to wolałbym ich nie mieć, nawet gdybym z telewizora odtwarzał. :wacko:

 

Osobiście lubię takie delikatne trzaski z winyla, które przypominają mi trochę te od ogniska. Przeniesione z analogu na cyfrę potrafią również i mnie mniej lub bardziej drażnić ;) Natomiast przy dobrej wkładce, igle oraz na wyczyszczonej (na mokro i sucho), pozbawionej ładunków elektrostatycznych płycie w stanie od EX wzwyż nie powinny być praktycznie słyszalne. 

 

Wątek bardzo ciekawy, więc poniżej dołożę drobną cegiełkę od siebie :)

 

Rodzimy akcent (Capella Cracoviensis)

 

 

 

Kilka skarbów z Archiv 

 

 

 

Jedna z moich ulubionych orkiestr kameralnych I Musici di Roma

 

 

I jak był w wątku wspominany Corelli 

 

Uwielbiany przeze mnie klawesyn w akcji :)

 

Współcześnie, ale też klasycznie (polecam zapoznać się ze wszystkimi, są m.in. na Tidal)

 

 

Czy blisko muzyki filmowej:

 

 

Mnie osobiście dziwi, że muzyki klasycznej oraz dawnej można nie lubić. Jest tak przebogata, iż każdy może znaleźć coś dla siebie i na pewno nie sposób się nudzić :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny album Nubuya Sugawy i BBC Philharmonic z jazzowym charakterem za sprawą saksofonu. Moim zdaniem warto sprawdzić🎷🎼🎶🎧🎻

 

 

Kanał subskrybuję od dosyć dawna i zawsze zachęca do poszukiwań ciekawych albumów, szczególnie po ukazanych próbkach w publikowanych średnio raz lub dwa w tygodniu materiałach. Zdarzają się czasami mniej interesujące, ale zawsze jakościowo są przynajmniej bardzo dobre :) 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi

 

Caudioso

https://tidal.com/browse/album/93349997

 

Według mnie warto włączyć ten album do swojej cyfrowej lub płytowej kolekcji. Zawiera dzieła Antonia Vivaldiego (powyższy 1 oraz 2, 3; 7-9; 13-15), Rafaella Calace (4-6) oraz Domenica Caudioso (poniżej nr 10 oraz 11 i 12).

 

edit:/ Moi Drodzy, jak zauważycie błędne podpisy pod materiałem, będę wdzięczny za sygnał  :) 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności