Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Polski odtwarzacz audio - A10


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 665
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

zagadaj do vedii/.ksy może ci coś poradzą

innym chodzi, ja sprawdzę jak moja wróci :)

 

Wiesz, napisałem to samy na pytania@vedia.pl i serwis@vedia.pl

 

Z tego co widzę na forum inni też piszą o tym EQ że to jaja a nie EQ. Chyba wrócę do poprzedniego FW (tam z kolei przy próbie użycia transmitera wieszał się cały mp3... :angry: Nie no naprawdę podziwiam Vedię za to, że próbuje polepszać funkcje i rozbudowuje firmware, ale oby ta radość nie była zbyt wczesna. Teraz pluję sobie w brodę, że nie dozbierałem do jakiegoś iRivera czy iPoda czy czegoś ciekawego, ale tamte z kolei nie miały transmitera. No nic.... poczekamy... Chociaż wątpię by komukolwiek ten EQualizer działał poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas podłączania, przy włączonym programie do wgrywania FW, wciśnij EQ i przytrzymaj do pojawienia się komunikatu "Initializing". jeśli ten komunikat się nie pojawi, to prawdopodobnie masz zwalony player.

 

Uruchamiam program, podczepiam mp3 z wciśniętym EQ. Czasem znajduje, czasem nie. Jako wersję aktualną pokazuje 000.000.000. Jeśli już znajdzie, to wyskakuje error: "Unable to write firmware file data". Klikam OK i w programie jest status READY. Zaznaczam "Format Data Area" - Start! Wszystko pięknie ładnie, pojawia się opcja CLOSE. Zamykam. I dalej nic. a10 nie daje żadnych oznak życia przez wyświetlacz. Próbowałem wgrywać najnowszy i wcześniejszy FW. W niedzielę wybieram się do kuzyna, to przy okazji u niego sprawdzę funkcjonowanie sprzętu. Ale dzięki, coś do przodu niby ruszyło, chociaż niewiele.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, napisałem to samy na pytania@vedia.pl i serwis@vedia.pl

 

Z tego co widzę na forum inni też piszą o tym EQ że to jaja a nie EQ. Chyba wrócę do poprzedniego FW (tam z kolei przy próbie użycia transmitera wieszał się cały mp3... :angry: Nie no naprawdę podziwiam Vedię za to, że próbuje polepszać funkcje i rozbudowuje firmware, ale oby ta radość nie była zbyt wczesna. Teraz pluję sobie w brodę, że nie dozbierałem do jakiegoś iRivera czy iPoda czy czegoś ciekawego, ale tamte z kolei nie miały transmitera. No nic.... poczekamy... Chociaż wątpię by komukolwiek ten EQualizer działał poprawnie.

spróbuj jeszcze raz załadować fw 13b może zaskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lista tego co zostało do zrobienia:

-poprawienie 9band EQ lub powrót do 5band i starych presetów

-umożliwienie ludziom korzystania z trybu losowego (coby sie player włączał potem normalnie i poprawienie kodu samego trybu)

-automatyczne przechodzenie do następnego folderu po zakończeniu odtwarzania bieżącego

-kasowanie bieżącego pliku

-ewentualnie jakiś quick access do transmitera

 

Co do radia to rzeczywiście dziwna sprawa, bardzo mało stacji wykrywa w porównaniu nawet ze starym telefonem czy radiem przenośnym za 10zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiam program, podczepiam mp3 z wciśniętym EQ. Czasem znajduje, czasem nie. Jako wersję aktualną pokazuje 000.000.000. Jeśli już znajdzie, to wyskakuje error: "Unable to write firmware file data".

W sumie miałem tak samo. Jak sobie z tym poradziłem? Przy wciśnięciu EQ i podłączeniu komp szukał mi nowych sterowników, odinstalowałem je. Teraz jak chciałem zrobić update FW to włączyłem updater, wcisnąłem EQ, podłączyłem odtwarzacz, Windows znalazł sprzęt a updater nie wywalił błędów "Unable to write firmware file data". Ewentualnie wtykałem kabel do innego portu USB :D

 

 

@kr3cik Ojj tam powrót do starego EQ był by wspaniały! Bo coś nie liczę na poprawę 9band <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem, nie działa mi w trybie MTP tylko UMS. Wiecie jak zrobić by był wykrywany jako odtwarzacz multimedialny?

 

moja a10 wróciła

a wiec proszę postępując według instrukcji robimy tak jak mamy to okienko wyboru(na sam koniec) to jest tam: cośtam USB(MSC) i MTP cośtam(MTP)

zależnie od wyboru mamy albo MSC albo MTP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, po co dają do tego odtwarzacza słuchawki, na których radio wykrywa tylko najmocniejsze stacje? Jedną, może dwie?

 

Czy zmiana słuchawek na inne pomoże? Od czego zależy jakość odbioru radia, bo domyślam się, że nie tylko od długości kabla ale też od materiału z jakiego wykonany jest kabel???

 

Z czułością radia Vedia A10 to w ogóle tragedia i koszmar.

 

Może można to jakoś poprawić w Firmware?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj jeszcze raz załadować fw 13b może zaskoczy

 

Spróbowałem flashować jeszcze dwa razy i nic, ponieważ equalizer 9bandowy jest totalnie schrzaniony w nowym firmware. Nie ma equalizera po prostu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lista tego co zostało do zrobienia:

-poprawienie 9band EQ lub powrót do 5band i starych presetów

-umożliwienie ludziom korzystania z trybu losowego (coby sie player włączał potem normalnie i poprawienie kodu samego trybu)

-automatyczne przechodzenie do następnego folderu po zakończeniu odtwarzania bieżącego

-kasowanie bieżącego pliku

-ewentualnie jakiś quick access do transmitera

 

1. W tej kwesti sie nie wypowiem.

2. U nas faktycznie działa to dziwnie, w "E50" wcale - kombinujemy.

3. Tu jest konflikt na linii Tagi - Foldery.

4. Nie w tej wersji, ale jak mówiłem pomyślimy ;)

5. jw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co przestań w końcu biadolić że vedia to złom,nic nie warty

kup sobie pentagrama i będziesz zadowolony :P

 

Primo: nie biadolę, czytałem przed zakupem sporo recenzji, ale nie wiedziałem że mam do wyboru albo wieszający się transmiter albo brak equalizera. I nie piszę, że Vedia to złom, jak naprawią to co zbziukali w firmware to będzie wspaniały odtwarzacz. I piszę tak raczej by .ksy przekazał programistom nasze uwagi, wszyscy zresztą piszemy w tym celu.

 

1. Poprawa niedziałającego equalizera lub powrót do 5-zakresowego EQ. Teraz (soft 1.3.013B) equalizer jest bezużyteczny.

2. Zwiększenie czułości radia. Obecnie radio łapie jedną stację w centrum Gliwic, ludzie, to nie jest wieś tylko kilkusettysięczne miasto. Na Samsungu YP Z-5 miałem tych stacji chyba z 15.

2.5. Niech Equalizer działa również z radiem! Teraz słuchając radia działa tylko SRS.

3. Umożliwienie kasowania piosenki w toku słuchania.

4. Nagrywanie z radia/mikrofonu wprost do mp3. Wybór jakości kodowania i formatu wav/mp3.

 

Drogi .ksy! Jak to zrobicie, to może z radości kupię Vedię Idunn .

 

Aha, S/N mojego A10 to: A104GB200812000496

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok bawiłem się w nocy a10 i oto moje spostrzeżenia(fw.v001.003.013b):

1.Odtwarzacz można włączyć nawet na zaciągniętym holdzie

2.EQ 9band do poprawki testowałem je i to szmelc(clip ma lepsze :) ) lub powrót do EQ 5band

3.Utwór który grał poprzednio nie jest zapamiętywany(jeśli jest z karty)

4.Umożliwienie kasowania piosenki w trakcie słuchania

 

Na razie tyle 1 punkt najbardziej mnie boli ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi jeszcze jednej opcji z Sansa Clip/Fuze. Umożliwiają one odtwarzanie wszystkich utworów jednego artysty w nawigacji po tagach. Przykładowo: mam w playerze 8 utworów jednego wykonawcy z 3 różnych płyt. Teraz wchodząc do podmenu "Wykonawcy" muszę wybrać, z której płyty utwory chcę słuchać, a chciałbym wszystkie. Jeśli nie będzie miało to dużego wpływu na tworzenie bazy tagów, to można by było wprowadzić taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi jeszcze jednej opcji z Sansa Clip/Fuze. Umożliwiają one odtwarzanie wszystkich utworów jednego artysty w nawigacji po tagach. Przykładowo: mam w playerze 8 utworów jednego wykonawcy z 3 różnych płyt. Teraz wchodząc do podmenu "Wykonawcy" muszę wybrać, z której płyty utwory chcę słuchać, a chciałbym wszystkie. Jeśli nie będzie miało to dużego wpływu na tworzenie bazy tagów, to można by było wprowadzić taką możliwość.

 

Hmm... A teraz się nie da? Ja mam pliki zorganizowane w Vedii w następujący sposób:

 

music/${FORMAT_PLIKU}/${GENRE}/${ARTIST}/${ALBUM}/*.mp3

 

i dla przykładu mam sobie trzy płyty jednego wykonawcy, czyli:

 

music/mp3/Rock/Snow Patrol/A Hundred Million Suns/*.mp3

music/mp3/Rock/Snow Patrol/Eyes Open/*.mp3

music/mp3/Rock/Snow Patrol/Final Straw/*.mp3

 

teraz w Vedii wchodzę w menu "Artists" (czyli jak najbardziej nawigacja po tagach), "najeżdzam" na Snow Patrol, wciskam klawisz "EQ" i wybieram z podręcznego menu opcję "Play Folder". Vedia gra mi wszystkie utwory wybranego wykonawcy. Czyli da się.

 

 

PS: Testowane wyłącznie z ustawieniem: Play Mode --> Random (innych nie używam na ulicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Muzyka.

2. Wybierasz wykonawcę / gatunek

3. Wciskasz przycisk EQ

4. Wybierasz "odtwórz folder"

5. Masz wszystkie utwory danego wykonawcy / gatunku / z roku

 

 

Nie ma znaczenia, czy pliki masz w jednym folderze, czy w iluś folderach. Ważne jak są otagowane.

 

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności