Skocz do zawartości

pałąk do KSC75


DarekJ

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam jeszcze na info jak spasowanie, siła docisku i ogólne wrażenia :)

Docisk pałąka od Vakossów LT-26H moim zdaniem jest zdecydowanie za słaby. Na gąbkach od HD414 jest jednak całkiem dobrze.

 

Niestety mój pałąk ma trochę za luźny zaczep i jedna ze słuchawek łatwo wypada. Chyba będę musiał zamówić kolejną sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego zamula? przez to, że dociska? może w takim razie jak by odpiąć kpp od pałąka, to grałyby jak ksc? :)

Nie. One mają inne przetworniki. Co by nie robić przetworniki KSC75 zawsze będą grały jaśniej, membrany są lakierowane przez co sztywniejsze.

Niemniej jest kilka osób używających kpp na haczykach od KSC75. Było nawet kiedyś coś co nazywało się KSC35 i było takim firmowym miksem ;)

 

nie wiem, czemu zamula, zamula i już, wiem co mówię bo sam miałem taki na moich ksc(oj stare czasy, ale niedługo znowu zawitają :D)

Po rozciągnięciu pałąka, zrobieniu kremer i quarter moda - bajka w stosunku do seryjnych. A wymiana kabla też swoje wnosi...

Muszę kiedyś wrzucić fotki tego mojego wytworu, w sumie nie mającego już za wiele wspólnego z seryjnymi KSC :P

 

Czekam jeszcze na info jak spasowanie, siła docisku i ogólne wrażenia :)

Docisk pałąka od Vakossów LT-26H moim zdaniem jest zdecydowanie za słaby. Na gąbkach od HD414 jest jednak całkiem dobrze.

 

Niestety mój pałąk ma trochę za luźny zaczep i jedna ze słuchawek łatwo wypada. Chyba będę musiał zamówić kolejną sztukę.

 

U mnie wyrobiła się ta kulka na przetworniku, odrobina taśmy izolacyjnej wciśnięta po prostu pomiędzy nią a zaczep i trzyma się doskonale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyrobiła się ta kulka na przetworniku, odrobina taśmy izolacyjnej wciśnięta po prostu pomiędzy nią a zaczep i trzyma się doskonale ;)

O, dobre wiedzieć, pokombinuję. Sam myślałem nad lekkim przytopieniu plastyku ale to może się nie udać.

 

Wrzuć koniecznie fotki swojego tworu. Ja wrzucę zdjęcie moich KSC tylko muszę jeszcze zabrać od rodziny farbowane gąbki od HD414.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mnie nie przekonuje pałąk od vakossów...szukam czegoś konkretniejszego,najlepiej z zaczepami takimi jak w kossach,czasem trafiają się takie w słuchawkach z mikrofonem.np;

 

 

 

żródło: http://headphiles.or...p?topic=1111.30

 

jestem ciekaw tych podróbek kpp: http://www.allegro.p...ebooka_gry.html

 

te wyglądają obiecująco: http://www.allegro.p...tech_mt373.html

http://www.allegro.pl/item907270002_do_laptopa_a4tech_sluchawki_z_mikrofonem_do_skype.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie chwale pałąk od kpp, niedawno nabyłem taki i rzeczywiście za mocno dociskał ale lekkie wygięcie pałąka z jednej strony i z drugiej+ regulacja docisku,którą posiada ten pałąk i jest super...można sobie zrobić tak że przetworniki lekko odstają od uszu jak przy staxxach,w tedy jest fajnie przestrzennie.. oprócz  tego mam założone podwójne gąbki..czekam jeszcze na gąbki od hd414,ciekaw jestem jak z nimi będzie to grało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Testuję właśnie pałąk od KPP. Jest dużo wygodniejszy od haczyków, nic nie uwiera itp, nie wyrywa włosów(haczyki mnie uwierały, i było skomplikowane ich zakładanie. Słuchawki na pałąku u mnie się lepiej trzymają. Dźwięk się ocieplił, zwiększyła się ilość basu, co mi pasuje bo mam raczej zimny odtwarzacz. Dźwięk stał się też bardziej bezpośredni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że przez cały ten temat nic si.ę nie zmieniło - nadal był testowany od KPP i Unitry/Tonsila/Vakossa.

 

A pytam się,m bo właśnie wczoraj wieczorem ułamał mi się jeden zaczep od Tonsilowskiego pałączka. Jak to skleję, to będzie więcej żywicy niż plastiku w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Proszę wybaczyć odkopywanie tematu, ale zgubiłem jeden haczyk od ksc75 i chciałbym otrzymać jakieś potwierdzone informację. Adresy do aukcji na allegro prowadzą do archiwum, a w temacie prócz nich nie przetoczyło się wiele nazw modeli. Tak więc do ksc75 można wykorzystać:

- pałąk od KPP

- pałąk od Vakoss Lt-26h

- tracery torin

 

I co jeszcze? Prosiłbym też o potwierdzenie zgodności z podanymi przeze mnie modelami.

Edytowane przez Giduch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam.

Mam słuchawki Koss KSC75. Czy można dokupic do nich pałąk? Zauważyłem że jest możliwośc wypięcia "przypinek do uszu", więc może da się kupic pasujący do nich pałąk. Wiecie coś więcej na ten temat?

Temat stary ale dalej świeży jak dla mnie.

Zaktualizuje tani pasujący w 100 % pałąk. do KOOS KSC 75

Na stronie EMPIKU, są słuchawki HAMA HK-3040, zaczep pasują w 100%, lecz za cene 9,xxzł nie myślcie że dostaniecie dobrej jakości plastik, więc radzę kupić 2 bo z czasem przestaną być sprzedawane. :P

Ja miałem problem z tym pałąkiem, musiałem zacisnąć prawy uchwyt drutem w pałąku, aby nie wypadała słuchawka, ale to wina słabej jakości plastiku poprostu taki mi się trafił produkt, ale lewy trzyma bardzo dobrze.

Teraz kupuje 2 raz aby mieć zapas. :)2015.03.xx

Vakoss LT-26H. Już nie ma w sprzedaży!!

HAMA HK-3040. OK!

I jeszcze jedna sprawa, jak ktoś kupi ten pałąk spróbuje je podpiąć pod koss, dojdzie do wniosku że słuchawki wypadają z pałąka, po prostu należy zaczepy zcisnąć np.kombinerkami,na 3min. Sprawa dotyczy poprzednich słuchawek hama one mają większe zaczepy i z stad te luzy, a że plastik jest bardzo miękki da się go modelować. :)

Edytowane przez SADRION
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Można też kupić HAMA HK-3040 -10 zł., odciąć zaczep i zrobić otwory na śrubki jakie są w Słuchawki Nauszne Stereo "Color" 1.5M czarne.-16zł.

Tylko trzeba odkręcić słuchawki od pałąka, a to nie lada wyczyn bo śrubki są małe.

Najłatwiej zrobić otwory rozgrzaną igłą w zaczepie hama.

Są różne kolory pałąka po za tym mają mocniejszy ucisk na uszu, ja mam białe.

Edytowane przez SADRION
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności