Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pomnoc w wybrze Iem'ów


wu-kasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Od niedawna planuje zakup nowych słuchaweczek zwłaszcza po nagłej śmierci moich starych epek. Player jaki posiadam to T10 i w domu leży jeszcze H10 20GB. Muzyka do jakiej potrzebuje playera to głownie Rap francuski, który jest bardzo melodyjny oraz czasami muzyka klasyczna. W dalszej kolejności inne rodzaje muzyki i wykonawcy - dla przykładu Moby.

Powiem od razu że nigdy nie miałem w uszach słuchawek armaturowych i zupełnie nie znam ich brzmienia. Chciałbym aby wypowiedziały się osoby, które przesiadły się np. z epek lub pochodnych słuchawek na juz te iemy z wyzszej połki, jaka była wasza reakcja? czy doznaliście pozytywnego szoku, czy może pomyśleście - kurcze i to są te słuchawki za 300$, przecież to jakis badziew grający gorzej od moich starych cx-ów. Powiem wam ze dzwięk z moich starych epek był dla mnie zadowalający. Zastanawiam się również czy trzeba mieć juz zapędy audiofila, lub mieć słuch absolutny żeby wychwycić wszystkie smczki jakie oferują nam iem'y czy ja jako zwykły zjadacz chleba odrózni dzwięki wydobywające sie z epek od tymi z iemów np UM2? Czytałem opinie ze są osoby dla których różnica jest marginalna.

A może jest ktoś z wawy kto w umowionym czasie i miejscu dałby mi posluchac jakichs iemów, wtedy wiedziałbym na czym stoje.

Cena jaką mogę przeznaczyć na słuchawki to 300$.

pozdrawiam wszystkich,

 

P.S. Sorry za literówki w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicę pomiędzy epkami Creative'a a IEMami za 300$ rozpoznałby nawet głuchy :P

A tak na poważnie, rzeczywiście dobrze byłoby, żebyś znalazł jakiegoś życzliwego warszawiaka na forum celem organoleptycznego obadania sprawy (zorganizuj im meet :P). Bo o ile przejście na IEMy jest drogą słuszną i popieram taki wybór, to być może zadowolą cię UM1 czy ER6i, a może rzeczywiście będziesz chciał pójść drogą UM2/Shure E530 czy popularnych ostatnio na forum customów (na przykład livewires).

A co do wyboru konkretnego modelu to na forum (żeby nie odwoływać się do head-fi, bo byś utonął w topicach :D) jest masa porównań, a IEMy mają zazwyczaj swoją mocną charakterystykę brzmieniową, więc wybranie czegoś odpowiedniego powinno być proste. Jeśli oczywiście masz określone preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za odpowiedzi. A jak waszym zdaniem spisuje się połączenie UM2 + T10 lub H10, E530 +T10 lub H10, UE super.fi 5 pro (10 pro) T10 lub H10. Wczoraj rozwaliła mnie płytka Andrea Bocelliego wiec zależało by mi na możliwości słuchania jego niesamowitego głosu na nowych słuchaweczkach. Oczywiście rap francuski nadal pozostaje na 1 miejscu i na tym najbardziej mi zależy jednak moze uda się znaleźc jakiś złoty środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy forumowicze proszę bardzo o pomoc w skompletowaniu iem'ow do T10, H10, ifpka. Tak jak wyżej napisałem słucham francuskiego rapu, które iem'y są bardziej uniwersalne jeśli chodzi o rodzaj muzyki no i które będą pasowały do ww. playerów. Zastanawiam się nad UM2, triple.fi 10 pro. A może Wy macie jakieś propozycję. Pojutrze lecę do USA więc miałbym możliwość kupienia ich sobie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

odświeżę temat żeby nie zakładać nowego

 

Niestety w Stanach nie udało mi sie kopić żadnych iem'ów i wciąż poszukuję. Jednak przy aktualnym kursie dolara biorę pod uwagę albo klipsch custom 3 albo membranowe Denon AH-C751. Niestety o kliapsach mało jest na forum i nie wiem czy z powodem jest to że słuchawki są po prostu słabe. Może ktoś jest w stanie mi coś więcej o nich powiedzieć np. jak będą się spisywać z iriverem T10 lub H10? A może ktoś może polecić mi jakieś inne słuchawki do 200$?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeszkadza ci bardzo kabel to Shure SE530 jest dobrym wyborem. Mają podkoloryzowaną średnicę, ale cholernie aksamitną i piękną. Sporo mocnego, ale ładnie kontrolowanego basu. Brakuje góry, ale można pobawić się EQ. Na Szurki przesiadłem się z UM2, które mają potężny, ale słabo kontrolowany bas - nieładnie rozlewa się na resztę pasma.

 

ps. Zaczynałem od ep-630, ale po kilku godzinach słuchania podziękowałem ;)

 

Oczywiście wiele różnic usłyszy się dopiero z czasem. Po pierwszym kontakcie znienawidziłem E500 (dźwiękowo to samo co SE530), bo byłem przyzwyczajony do brzmienia UM2. Każde IEMy potrzebuję psychicznego wygrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat żeby nie zakładać nowego

 

Niestety w Stanach nie udało mi sie kopić żadnych iem'ów i wciąż poszukuję. Jednak przy aktualnym kursie dolara biorę pod uwagę albo klipsch custom 3 albo membranowe Denon AH-C751. Niestety o kliapsach mało jest na forum i nie wiem czy z powodem jest to że słuchawki są po prostu słabe. Może ktoś jest w stanie mi coś więcej o nich powiedzieć np. jak będą się spisywać z iriverem T10 lub H10? A może ktoś może polecić mi jakieś inne słuchawki do 200$?

 

Może określ jakie masz preferencje, co do dźwięku. Nie wszystkie słuchawki do wszystkiego pasują. Mam Denony AH-C700 czyli to samo co C751 i są naprawdę świetne (szkoda, że europejska cena jest chora). O ile Denony świetnie spisują się w muzyce dynamicznej, takiej "z wykopem", o tyle w bardziej spokojniejszych gatunkach (klasyczna, jazz, wokal) są inne lepsze słuchawki.

 

Jeśli lubisz dynamikę, bas z wykopem ..ogólnie mówiąc brzmienie "dużych" głośników, Denony są super. Jeśli stawiasz na detaliczność, odkrywanie różnych smaczków i wydobywanie wszystkiego z wokalu, to coś ze stajni Etymotic bym polecał (ewentualnie Altec Lansing IM616 lub IM716 bo to też Etymotic). Klipsch'ów nie słuchałem, ale sądząc po recenzjach, to pewnie coś po środku.

 

Mam też EP-630 :) ...I wbrew panującej opinii, nie jest to taki totalny szmelc. Stosunek ceny słuchawek, do tego co oferują jest naprawdę dobry. No ale wspomniane wyżej Denony lub Etymotic/Altec IM to trochę inna klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może określ jakie masz preferencje, co do dźwięku.

 

No właśnie najgorsze jest to, że głównie słucham rapu ale ostatni dzięki użytkownikowi burgerking, który udostępnił mi podczas spotkania UM1 do odsłuchu zaczynam coraz częściej słuchać innego rodzaju muzyki np. Andrea Bocelli'ego. Więc może taki złoty środek byłby najlepszy i może właśnie klipsch'y byłyby do tego idealne bo po małej korekcie eq mógłbym słuchać i rapu (francuskiego, bardzo melodyjnego) i klasyki czy ostatnio kupionej przez moja dziewczynę 3-11 Porter. Myślisz, że iriver T10 lub H10 będzie pasował do klipsch'ów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie najgorsze jest to, że głównie słucham rapu ale ostatni dzięki użytkownikowi burgerking, który udostępnił mi podczas spotkania UM1 do odsłuchu zaczynam coraz częściej słuchać innego rodzaju muzyki np. Andrea Bocelli'ego. Więc może taki złoty środek byłby najlepszy i może właśnie klipsch'y byłyby do tego idealne bo po małej korekcie eq mógłbym słuchać i rapu (francuskiego, bardzo melodyjnego) i klasyki czy ostatnio kupionej przez moja dziewczynę 3-11 Porter. Myślisz, że iriver T10 lub H10 będzie pasował do klipsch'ów?

 

No jeśli pojawia się Bocelli i klasyka to Denony na pewno odpadają. Na Twoim miejscu rozważałbym już tylko armatury. A czy Klipsche będą pasować do Irivera, trudno powiedzieć... ale pewnie tak. Jest ich recenzja w dziale recenzji. Jeśli się na nie zdecydujesz, to koniecznie zamów sobie też tipsy "Comply Foam" bo te fabryczne to takie średnie podobno są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze cos jest oparte na armaturowym przetwoniku kompletnie nic jeszcze nie znaczy. W nowszych i starszych high-endowych universalnych armaturowych sluchawkach jest wyrazna tendencja do preferowania brzmienia muzykalnego a nie szczegolowe i analitycznego. Wyjatkiem moga byc Etymotici ER4 w roznych wersjach, ktore poniekad high-endowe w universalnych IEMach sa zdecydowanie analityczne i szczegolowe.

Chociaz nad ta szczegolowoscia to mozna dyskutowac bo tutaj wyglada to tak, ze obnizone jest wypelnienie i skrocony release co daje wrazenie wiekszej szybkosci oraz szczegolowosci.

 

Shure SE530 sa faktycznie dokladne/precyzyjne ale poziom szczegolowosci nie wiem czy maja wiekszy niz PX100 z Vedia V39 - sprawdzane leb w leb.

 

Tak czy siak jezeli juz masz wydac 300 USD na sluchawki a konkretniej dokanalowki/IEMy to raczej proponowalbym sie zainteresowac: (kolejnosc przypadkowa)

 

- Shure SE530 - jak koledzy wspominali ciepla aksamitna srednica - bliska, dobry bas, malo gory - ogolnie cieplo. - Ciemny player odpada.

- Triple.fi 10 pro - neutralny balans tonalny - wycofana srednica wzgledem innych IEMo i bez podkolorowan jak w Shure SE530/SE420 o UM2 nie wspominajac. Najnizej schodzacy bas i obecna gora. Problemy sa 2: odpowiedni player - nie moze byc za jasny lub grajacy za malo barwnie. Mile widziane nutka ciepla i sporo barw. Drugi problem to gorsza ergonomia niz w Shure i Westone czy Ety. Nie kazdemu dobrze wchodza do ucha - czesto gubi sie przez to bas.

Kiedy uzywa sie koncowek Comply - jest o niebo lepiej ale problemy ergonomi nie znikaja w 100%.

- Sony EX700 - szczegolowe, bez podkolorowon, dobre z cieplejszym playerem. Dla tych ktorzy chca dobre technicznie odwzorowanie z nutka muzykalnosci.

- Poczekac na Westone 3 - to moga byc IEMy, ktore skasuja i Shure SE530 i Triple.fi 10 Pro i EX700.

 

W przypadku Shure SE530 cena niestety jest wyraznie wieksza niz 300 USD jezeli chcesz gwarancje.

W przypadku Triple.fi - kupisz za ~350 USD.

EX700 nie wiem ile kosztuja w tej chwili, ale kiedys to bylo w okolicy ceny Triple.fi

 

Westone 3 beda kosztowac 400 USD.

 

O Sennheiserowych IEMach sie nie wypowiadam bo nie sluchalem.

 

Klipsche polecam sobie darowac - nic szczegolnego (Sluchalem Image oraz Custom3). Denony - calkiem dobre sluchawki, poziom sredni.

 

Nie pamietam juz takze jak gral T10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze pytanie czy klipschy sprawdzą się w różnych rodzajach muzyki? Wiem, że najlepiej byłoby kupić 2 pary słuchawek do muzyki dynamicznej i tej w której liczy się szczegółowość, wokal ale niestety mnie na to nie stać przy takim kursie dolara jaki mamy w tej chwili. Powiedzcie mi jeszcze czy klipschy sa warte kupienia? na head-fi jest sporo pozytywnych opinii o nich, tak samo na forum klipscha tylko na naszym forum są nadal bardzo rzadko spotykane i chyba niewiele osób posiada te słuchaweczki i zastanawia mnie fakt dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Myśle ze Sennheisery CX 95 za cenę w okolicach 300zł są nie do pobicia... Dla porównania posiadam Epki 630 od 2 lat, mam i od pół roku sony MDR_EX85LP.

Senki cx 95 jakościa biją epki o klasę. Natomiast jeśli chodzi o sony, to zdecydowanie bas jest bardziej naturalny i lepiej zaznaczony i na pewno schodzi niżej... Senki są jeszcze dopiero wygrzane jakies 40h więc nie pokazały wszystkiego na co je stać... Słuchawki naprawde godne zainteresowania... Sam je znalazłem szukając różnych testów na różnych portalach i najwiecej chyba było na testeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Myśle ze Sennheisery CX 95 za cenę w okolicach 300zł są nie do pobicia... Dla porównania posiadam Epki 630 od 2 lat, mam i od pół roku sony MDR_EX85LP.

Senki cx 95 jakościa biją epki o klasę. Natomiast jeśli chodzi o sony, to zdecydowanie bas jest bardziej naturalny i lepiej zaznaczony i na pewno schodzi niżej... Senki są jeszcze dopiero wygrzane jakies 40h więc nie pokazały wszystkiego na co je stać... Słuchawki naprawde godne zainteresowania... Sam je znalazłem szukając różnych testów na różnych portalach i najwiecej chyba było na testeo.

Moim zdaniem CX95 są jednymi z najmniej opłacalnych słuchawek... Dużo bardziej wolałbym słuchać she9500...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o ktore klipsche pytasz Image czy Custom ?

Jedne i drugie prezentuja tak czy siak calkowicie przecietny poziom. Image to takie troche bardziej cywilizowane UM2.

 

Sennheiserow prawie nikt jeszcze nie mial. Na headfi zachwycano sie w zasadzie wszystkim co nowe, po czym zachwyt mijal i zaczynala sie krytyka. Tak jest ze wszystkim nowym :)) Identycznie z krytyka.

Lepiej poczekac 2 miesiace i wtedy poczytac opinie, ktore sie juz stabilizuja.

 

Poza tym to sie pierwsze kroki Sennheisera w dziedzinie IEMow.

 

Zdecydowanie lepiej kupic cos sprawdzonego lub poczekac na Westone 3, ktore projektowane sa juz kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem CX95 są jednymi z najmniej opłacalnych słuchawek... Dużo bardziej wolałbym słuchać she9500...

Miałem przyjemnośc porównania wspomnianych Philipsów i jak sobie cenie tę markę, to niestety nie dorównywały słuchawkom sony ex85, a do czystosci dźwięku CX-ów to im jeszcze daleko - (oczywiscie moim zdaniem).

Z tego co zauważyłem to philpsy są bliższe srs200, które wg mnie troszke są przereklamowane...

 

Bardzo bym też był ciekaw, czy ktoś jeszcze miał do czynienia z CX 95? Tzn. czy przesłuchał i miał porównanie do innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności