Skocz do zawartości

Nagrywanie Na Ifp190 ... Jest Kryzys !


Rekomendowane odpowiedzi

Aiyo !

 

Czy jest tu ktoś kompetentny na forum, co potrafi odpowiedziec na ten oto palący problem <_<

... mam ifp190, zupgraedowalem najnowszym firmewarem w wersji UMS, no i.... wszystko działa !!!

ale jak coś nagrywam to zapisuje sie do plikow *.rec , da sie to zmienic zeby zapisywal do *.mp3 ?

albo jak da sie przekonwertowac *.rec na *.mp3 ??

 

Pozdrawiam Wszsytkich Polaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale jedyne co można zrobić to zainstalować Iriver Music Managera (przy czym zmiana firmaware w odtwarzaczu na IMM nie jest konieczna), który konwertuje pliki *.rec na wav (niestety zajmują one wtedy sporo więcej miejsca, np. 3,5 minuty nagrania to ok. 14 mb). Oczywiście można to jeszcze później przekonwetować na mp3 dowolnym programem do tego służącym.

 

P.S. Do wszystkich, którzy chcieliby napisać, źe pliki *.rec to po prostu mp3 z podmienionym rozszerzeniem - niestety w serii ifp 100 oraz modelu ifp 340 tak nie jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OkropNick - próbowałeś konwertować plik *.rec nagrany np. ifp 340 w iriver music managerze? Moja dziewczyna ma właśnie ifp 340 z UMS i nauczony własnymi doświadczeniami z seriia 800 zmieniłem po prostu rozszerzenie na mp3 - nie działa. Dopiero z tego forum dowiedziałem się, że trzeba użyć IMM, który konwertuje to na wav - i rzeczywiście działa. Jeśli da się to zrobić w inny sposób to napisz jak, chętnie się dowiem :)

 

Proszę, tu masz link do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu mowisz ze dał plame ? :)

bo napisal:

" bzdury, pliki zamieniane sa na mp3, nie na wav. poza tym plik rec jest w rzeczywistosci plikiem mp3. wystarczy mu zmienic rozszerzenie. "

 

i to sa wlasnie bzdury, pomylilo mu sie (zapomnial?) ze w 180/190 jest inaczej niz w nowszych seriach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wiem że temat trochę stary, ale mogę Wam powiedzieć bo też kiedyś pisałem nad tym doktoraty, ale udało się.

A więc :

-Plik REC trzeba skopiować na PC ( za pom iRiver Music Menager'a)

-Otworzyć Music Menager'a i wskazać ten skopiowany plik w PC

-Kliknąć zakładkę <FILE>, następnie <RECFILE> i <MUSIC FILE>

-W nowo otwartym okienku zaznaczamy nasz plik

-i klikamy OK.

Plik zapisuje się w postaci WAV, w tym samym folderze gdzie jest nasz REC.

WAV na MP3 można zamienić np. w CD eX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności