Skocz do zawartości

Test Apple iPod Nano 4G 8GB


NimnuL

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem,że to nie temat o touchu, ale czy jest ktoś, kto słyszał drugą generacje ? Gra tak jak 1?

 

CYTAT(Rolandsinger)

2G niestety gra ciszej (nawet US ver.) i bardziej plastikowo. Średnica i góra bywają zapiszaczone, co Nano 1 się prawie nie zdarza przy dobrej kompresji. Ogólnie to nie jest jednak ta półka brzmieniowa.

 

Cytowany ma tego Toucha na własność, czy go testował? Bo jestem już krok od kupna 2G, a tutaj... :(

 

W jakim temacie jest ta wypowiedź? Nie mogę jej w ogóle znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem recenzje i... kompletnie nie moge sie zgodzic z jej autorem, dla mnie 3/4 tego tekstu to bzdura. mialem ostatnio okazje potestowac nano 4g. coz, wyglada po prostu oszalamiajaco - widocznie nano 4g nie jest fotogeniczny, bo na zdjeciach mi sie nie podobal, ale na zywo jest zachwycajacy, dawno nie widzialem tak pieknego odtwarzacza. ale co do moich zarzutow... jak na tych pchlach da sie sluchac z przyjemnoscia, ja osobiscie nie mam pojecia, bo graja jak stocki od parowek no-name'ów! po prostu dramat. autor recenzji uswiadczyl tam calego pasma - ja niestety nie. basu zero, srednica zza sciany, bez zywiolowosci, charyzmy i muzykalnosci, gora slabiutenka. slowem tutaj apple raczej nic lepszego w kwestii swoich pchel nie wymyslil. co do jakosci odtwarzania muzyki przez nano, to oczywiscie gra ladnie, jasno, czysto - jak to ipod... ale moim zdaniem nieco bez polotu, moj wysluzony u10 wypada nadzwyczaj dziarsko w porownaniu z nano. aha, gdzie jest ta nadzwyczajna moc? nie uwazam, ze ma jej wiecej niz 3g. oczywiscie wersja z usa, bez blokady, zatem nie ma mowy o ograniczeniach. moim zdaniem nano 1g czy tez 2g tutaj jednak swojego nastepce pokonuje bez 2 zdan. co do innych spraw zwiazanych z nano, to ma swietny interfejs, przejrzyste menu, dobrej jakosci ekran. jakosc filmow jest zadowalajaca, jest naprawde fajnie, ale jednak troche ten ekranik jest za maly na takie zabawy. aha, fajnym bajerkiem sa gry, np trafienie kuleczka do dolka - aby to uczynic, nalezy obracac ipodem w odpowiednie kierunki, efekt calkiem fajny :)

 

ogolnie jestem na tak, ale bez rewelacji, imo. a tamta recenzja wzieta z kosmosu chyba.... oczywiscie bez urazy, to tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy opinię bliższą prawdy, i to nie wyssaną z palca, a z praktyki ;)

 

A dźwięk Nano faktycznie może się wydawać bez polotu, gdyż producenci przyzwyczaili nas do ciepłych, basowych odtwarzaczy gdzie góra nie rzadko bywa schowana a przestrzeń niewielka. iPod idzie w drugą stronę; jasny, czysty, naturalny dźwięk, z lekko wysuniętą średnicą i świetną przestrzenią, co w połączeniu z dużą mocą i odpowiednio dobranymi słuchawkami daje rewelacyjny efekt. Dodatkowy atut to line-out, ale to już inna bajka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem posiadaczem ipoda nano 4G 16 GB no i nie wiem czy sprzedawać i wymieniać na coś innego czy zostawić.. Po prostu nie mam jeszcze dobrych słuchawek żeby się przekonać czy warto nim sobie głowę zawracać. Wygląd ładny, ale czy dźwięk daje rady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Saturnie i mogłem się pobawić tym nowym iPodem. Bardzo cienki(chodzi o grubość). Nie chciało mi się pytać faceta z obsługi cz mogę go przesłuchać, ale pobawiłem się interfejsem. Nie wiem czy to przez to, że tyle ludzi się nim bawiło, czy to przez to, że ma taki krzywy kształt, ale ten okrągły gładzik kiepsko działał. Ale to chyba kwestia przyzwyczajenia. ale cena jest porażajac w Saturnie kosztuje chyba 539zł, mogę się mylić,a le i tak 5 stów? W stanach kosztuje 150$. Oby nadrabiał jakością dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama recka także średnio mi przypadła do gustu ze względu na totalny brak krytycznego podejścia i bezpośredniego porównania do podobnego sprzętu (nie przedpotopowego F1, który dziś jest trudno dostępny i nie jest zbyt popularnym modelem). Na początku słyszałem sporo dobrego o tym nano 4g, ale moja opinia się ciągle tylko pogarsza. Póki co uważam że w tym ipodzie jedyna rzecz która będzie zachęcała do jego zakupu to wodotryski. Nie mam za dużej wiedzy na temat odtwarzaczy tej firmy (i nie tylko) jednak mając na codzień do czynienia z iphonem, ipodem touch, ipodem classic stwierdziłem że eq jest po prostu żałosny - jak jeszcze dodałem do tego cal, które grają bardzo szczegółowo i uwypukliły tą jakość to więcej nie wszedłem w eq na ipodzie, a tutaj słyszę że nagle ipod zrobił rewelacyjny eq z podbiciem basów / redukcją, wokali, instrumentów ple ple ple... Zapomniałem dodać, że właśnie w przypadku bawienia się basami w eq najbardziej pogorszyła się jakość muzyki (która dosłownie w niektórych utworach stała się nie do zniesienia - płyta Meteora od Linkinów nie przejdzie na tym ustawieniu za nic). Nie mi oceniać jakość tego odtwarzacza bo nie miałem go w ręku (tak jak 90% z Was), ale wątpię w jakieś super polepszenie dźwięku od appla, ale za to od dawna uważam tą firmę jako taką, która robi najwięcej wodotrysków. Dlatego jak zwykle polecam samemu zapoznać się wpierw z jakością tego ipoda nano (ameryki nie odkryłem) zamiast zapoznawać się z takimi recenzjami, gdzie nie mamy jasnego porównania do innych znanych dobrze modeli (nie obraziłbym się gdyby na arenie obok nano 4g był touch, clix2, D2, m6, v39 - wtedy opinia była by imho zdecydowanie lepsza), ale wciąż sądząc że jakość tego odtwarzacza nie odbiega od innych ipodów - uważam że nawet porównanie z jakimś innym 'nowszym' modelem tej firmy powinno nam odpowiedzieć na pytanie czy będzie nam odpowiadała jakość tego odtwarzacza czy nie (bo która firma zmienia aż tak bardzo brzmienie w swoich odtwarzaczach?) - szukajmy odtwarzaczy pod siebie, zamiast pod inne osoby i lepiej posiadać swoją opinię opartą na własnych odsłuchach niż bazować na czyiś opiniach, które w większości nie opierają się na testowaniu danego odtwarzacza tylko na 'plotkach ze wsi'.

 

Może i 32ohm'owe pmx100 i ten odtwarzacz udźwignie ale do hd555 miałbym ogromne wątpliwości- sam do toucha i akg k530 próbuję zrobić jakiś wzmak mxm bo ten ipod (ani classic) nie są w stanie dźwignąć słuchawek o impedancji 55ohm ani podobnej - nawet zaryzykowałbym stwierdzenie że 32ohmy to tutaj max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co uważam że w tym ipodzie jedyna rzecz która będzie zachęcała do jego zakupu to wodotryski.

Przecież iPody są dla mas, a pomyśl; więcej jest osób którym zależy na jakości dźwięku, czy właśnie na tych 'wodotryskach'?

 

Tak naprawdę, iPodów które grają dobrze bezpośrednio z dziurki jest niewiele, a jednak są tak popularne.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, iPodów które grają dobrze bezpośrednio z dziurki jest niewiele, a jednak są tak popularne.. ;)

Bo to wszystko marketing..:)

 

Ja dzisiaj słuchałem nowego Nano.. Jest strasznie cichy, na maxa 90% głośności to w E10 17, 18..

Dodam, że to wersja europejska więc z tymi ograniczeniami głośności..

Słuchałem ich na Triple.Fi a na CAL! byłoby pewnie strasznie cicho..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawiłem się przez chwilę (bez odsłuchu) nowym nano i według mnie jest on nieudaną i na siłę wykonaną modyfikacją nano 2G. Jest takim połączeniem kształtu 2G i obróconego ekranika z 3G. Ten obły kształt to pomyłka, ponownie (jak w nano 2G) mamy brzegi górny i dolny ostro zakończone (niedorobione?), nieoszlifowane i we wszystkich modelach pokazowych brzegi te były już postrzępione z odpryskami farby, co wyglądało bardzo nieestetycznie. Jedynym plusem obudowy jest lepsze szkiełko na ekranie (szkoda, że obłe). Z wyglądu znacznie lepiej prezentuje się nano 3G gdzie ekranik jest obrócony poziomo. Nie wiem czy zmienia się to gdzieś w opcjach 4G ale nano wyświetlał i obracał filmiki od razu w poziomie ale nie w pionie? Nawet oglądnie teledysków na tak małym ekranie wydaje mi się zupełną pomyłką, ale to może wynikać z faktu, że jestem przyzwyczajony do ich oglądania na moim PSP :lol:

 

Podsumowując, jedyny plus ipoda nano (design) został zaniedbany i jest mało nowatorski z tendencją zmian "na gorsze" i na siłę "ulepszanie" czegoś co było już dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Posiadam ten odtwarzacz wersji 16 GB. Jest to moj drugi iPod, z obu jestem/bylem bardzo zadowolony. Nie pozostaje mi wiec nic innego jak tylko zgodzic sie z autorem tej recenzji....A wszystkich przeciwnikow marki Apple odsylam do konkurencji...wolny rynek, kazdy ma prawo kupowc co mu sie podoba...Ja wole zaplacic wiecej, za perfekcyjne wykonanie, piekny design i jakosc adekwatna do wydawanych pieniedzy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten odtwarzacz wersji 16 GB. Jest to moj drugi iPod, z obu jestem/bylem bardzo zadowolony. Nie pozostaje mi wiec nic innego jak tylko zgodzic sie z autorem tej recenzji....A wszystkich przeciwnikow marki Apple odsylam do konkurencji...wolny rynek, kazdy ma prawo kupowc co mu sie podoba...Ja wole zaplacic wiecej, za perfekcyjne wykonanie, piekny design i jakosc adekwatna do wydawanych pieniedzy :P

 

A miales kiedykolwiek cos innego niz ipod (z tej samej polki cenowej) zeby miec porownanie? Skoro lubisz placic za perfekcyjne wykonanie i jakosc adekwatna do wydanych pieniedzy to nie rozumiem czemu kupujesz ipod'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miales kiedykolwiek cos innego niz ipod (z tej samej polki cenowej) zeby miec porownanie? Skoro lubisz placic za perfekcyjne wykonanie i jakosc adekwatna do wydanych pieniedzy to nie rozumiem czemu kupujesz ipod'a

z tego samego powodu dla ktorego ty kupujesz lub nie odtwarzacze innch firm...dodam ze posiadalem odtwarzacz marki sony i mialem okazje pobawic sie iAudio 7 (nie jestem pewien czy nazwe modelu dobrze zapamietalem), z tego ostatniego bylem nawet zadowolony i nawet mialem go kupowac. To co mnie przed zakupem powstrzymalo to brak obslugi formatu mp4 (posiadam mnostwo legalnej muzyki zakupionej w iTunes store w nowym formacie 256VBR bez DRM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego samego powodu dla ktorego ty kupujesz lub nie odtwarzacze innch firm...dodam ze posiadalem odtwarzacz marki sony i mialem okazje pobawic sie iAudio 7 (nie jestem pewien czy nazwe modelu dobrze zapamietalem), z tego ostatniego bylem nawet zadowolony i nawet mialem go kupowac. To co mnie przed zakupem powstrzymalo to brak obslugi formatu mp4 (posiadam mnostwo legalnej muzyki zakupionej w iTunes store w nowym formacie 256VBR bez DRM)

 

No wlasnie z tego powodu nie kupuje ipod'ow - bo przy przecietnej jakosci dzwieku i wykonania kosztuja zdecydowanie wiecej niz konkurencja. Co do muzyki - takie sa niestety konsekwencje kupowania czegos w stratnym formacie uzywanym tylko przez czesc odtwarzaczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności