Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

T10 - i bateria, i wariacje


rooster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czytałem już poprzednie posty o bateriach i szaleństwach, a jednak mam do Was pytanie. Nie dość, że czasem toto wariuje i nie chce się włączyć wcale - baterię trzeba wyjąć i włożyć, czasem i ze 2 razy; samo się potrafi nagle wyłączyć ni z tego, ni z owego - najczęściej bez powodu albo od 'uderzenia', kiedy się wala w kieszeni albo dynda na szyi; to jeszcze na dodatek wskaźnik baterii oszukuje - 'zjada' ją np. w kilka minut i się wyłącza, ale jak się wyjmie i włoży to wszystko działa znów. Możecie coś poradzić?

Z góry dzięki serdeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A sprawdzałeś akumulatorki w innym urządzeniu? Miałem T10 przez całe 2 lata i nie miałem takich problemów, a korzystałem z różnych ogniw. Kto wie, być może masz uszkodzony odtwarzacz. Spróbuj jeszcze blokować klawisze, bo w kieszeni potrafi się wcisnąć przycisk play = wyłączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie indziej działają bez zarzutu. A wyłączyć się nawet potrafi, jak ma holda i to na przykład, kiedy go wsadzam do kieszeni a na dnie jest, dajmy na to, pudełko zapałek. Przecież to nie jest jakieś mega uderzenie z wysokości 3cm.. Ale dzięki serdeczne za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Sprawdź w ustawieniach display/battery select jaki masz ustawiony typ i dopasuj go do typu używanej baterii/aku.

Zauważyłem że wyczerpany do zera akumulatorek przy przełączeniu na alkaline nagle staje się w 1/4 naładowany.

Pozatym ogólnie wskazania głupieją, przy niedopasowaniu typu baterii.

Co do wyłączania się sprawdź czy klapka i sprężyna odpowiednio dociskają baterię.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Widzę, że dyskusja dawno zawieszona...A ja doczekałem się dopiero teraz tego samego.

Podejrzewam, że to przypadłość /aktualnie wynikająca może już z wieku sprzętu/, nie sądzę - niewłaściwego ustawienia wyboru baterii...

Mam to samo. Akumulatorek świeżo naładowany, na którym grał już wielokrotnie nagle nie łączy, muszę kilkakrotnie otwierać klapkę, poruszać /podejrzewałem, że nie łączy bateria/ i w końcu włącza się. Leży na stole i okazuje się po kilku minutach, że bateria słaba /według wskaźnika / i wyłącza się . Po chwili włączam za którymś razem, ta sama bateria jest na wskaźniku naładowana max.. Ale wkrótce, np. za 30 minut - znów się wyłącza.

Próbowałem z innymi bateriami -to samo. Klapka dobrze dociska i łączy - iriver gra a wkrótce w statycznej pozycji, bez wstrząsów i uderzeń - nagle się wyłącza. Oczywiście już po gwarancji, w żadnym serwisie tego nie chcą naprawiać, a żal go odłożyć do lamusa, bo nie jest jeszcze wysłużony...

Czy ktoś doradzi godnego następcę tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka urządzeń które po pewnym czasie przestawały działać na akumulatorach 1,2V, dało się odpalić jedynie na bateriach 1,5V. Powodów tego mogłem się tylko domyślać, być może zaśniedzienie elementów przewodzących powoduje problemy działania, lub czasami jego brak przy mniejszym napięciu. Co do następcy poczytaj dział "co kupić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności