Skocz do zawartości

akcja przeciw botom


lpu183

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu można zauważyć szalejące boty. Mam pewne doświadczenie w prowadzeniu forum i chętnie napiszę jak można temu zaradzić, bo widzę, że problem nadal istnieje. A więc:

 

1) Dodatkowe obowiązkowe pola przy rejestracji jak na przykład wpisanie marki (tylko litery) oraz modelu (mieszane znaki) sprzętu mp3

2) Lepsza 'captcha'

3) Ban na te emaile skąd się rejestrują boty + ban na ip lub podsieć

4) W tematach dla gości należy dodać albo captchę albo pytanie na które user musi odpisać poprawnie

5) Dodatkowo można wprowadzić limit linków per post (skoro limit znaków już jest)

6) Update'y

 

To chyba tyle. Jak temat się powtarza to sorry, ale chciałem pomóc :)

 

p.s im szybciej zrobi się z nimi porządek tym mniej roboty dla admina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1) nierealne bez ingerencji w IPB

 

ad. 2) jak powyżej, ale może po uaktualnieniu już to jest

 

[edit] oczywiście jest:

 

This update includes all previously released updates and introduces enhanced spam prevention measures.

 

The included CAPTCHA system in IP.Board has been enhanced in an effort combat spam-bot (automated script) registrations.

Introduces support for reCAPTCHA

 

... spamujcie mario o uaktualnienie...

 

[/edit]

 

ad. 3) jakbym miał czas siedzieć na forum 24/7, jak do tej pory, to byście tego spamu na oczy nie widzieli :)

 

ad. 4) od dawna jest właśnie z tego powodu, jeśli nie ma, to mario (szef szefów jakby ktoś pytał) wyłączył... a jeśli wyłączył, to niech sobie teraz sam burdel sprząta...

 

ad. 5) niby można, ale po co? żeby każda osoba pisząca recenzję pytała "czy muszę dzielić ją na 10 postów, czy jest jakiś inny sposób"? czy było by to sensowne, żeby w poście dało się napisać max 5 zdań?

 

ad. 6) pisz do mario... nie wiem po co zawsze mnie pyta czy warto uaktualnić, w takim razie po co by uaktualnienia w ogóle wychodziły? przez co forum jest od jakiegoś czasu nieuaktualnione...

 

> im szybciej zrobi się z nimi porządek tym mniej roboty dla admina

 

nie gadaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez nie ma 24h/dobe. A moja skrzynka forumowa oraz emailowa za kazdym powieksza sie o dziesiatki raportów.

 

Nawet piszac tego posta powstal kolejny spamerski temat, ktory wywalilem [robiac krotka przerwe w pisaniu tego posta].

 

 

 

bez pomocy aministracji nie mamy szans na zdławienie tego spamu. Usune jednego, pojawia sie dziesiatki innych na ich miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Khron, nie wiedziałem jak sytuacja wygląda, więc napisałem moje propozycje. Imo kasowanie postów to walka z wiatrakami i trzeba tutaj ręki admina.

 

ad. 3) jakbym miał czas siedzieć na forum 24/7, jak do tej pory, to byście tego spamu na oczy nie widzieli :)

 

Ee nie jest tak chyba źle, da się wyłapać większość z nich, a resztę załatwić przez inne podpunkty. Tak samo z ad1 nie jest to takie trudne nawet grzebiąc ręcznie w php (chyba tutaj znalazłem bezinwazyjne rozwiązanie: http://blog.icelabz.net/2007/01/28/guide-h...in-ipboard-22x/ ). Jeśli chodzi o ad 4, to musi to być logiczna odpowiedź na pytanie, z tego co widzę to jest system captcha, więc na 100% ją omijają (pewnie update sprawę załatwi). Ad 5 napisałem, że skoro już jest limit znaków to można dać też linków (policz sobie ile linków boty dają :D). To chyba tyle,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> inaczej Ralph będzie musiał codziennie kilkadziesiąt tematów usuwać...

 

straszne... jeśli On tego nie zrobi, to pewnie ja musiał bym to zrobić, więc nie marudzić ;p

 

a tak na poważnie - mnie "nie ma", nie wiem czy do jutra czy jeszcze przez miesiąc... a update forum miał być zrobiony już dawno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności