Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Problem Z Odtwarzaniem Plyt Cd-r I Cd-rw


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Napisałem juz maila do firmy ale moze tu bedzie szybciej.

 

Nie dalej jak w zeszlym tygodniu kupilem przenosny odtwarzacz model SlimX Imp-400.

 

Caly sprzet dziala raczej bez zarzuty, ale niestety pojawily sie problemy, dotyczace nagranych plyt Cd-R i Cd-Rw. Odtwarzacz nie odczytuje niektorych nagranych sciezek, badz sie zawiesza. I tak jest z kazda nowo nagrana plyta. Bez problemu odczytuje orginalne plyty Cd ze sklepu pomimo ze niektore maja mocne zarysowania. Problem dotyczy tak jak wspomnialem wyzej nagrywalnych plyt Cd-R i Cd-Rw. W nagranych plytach SlimX odtwarza wieksza czesc numerow niestety nie wszystkie (mniej wiecej na 12 sciezek nagranych na plycie Cd-R, przynajmniej 3-4 przeskakuja badz sie w ogole zawieszaja). Zastowalem wszystkie polecenia z instrukcji lacznie z obnizeniem predkosci nagrywania, przeczyszczeniem plyty, wytarciem soczewki itd. Wykluczylem rowniez, iz to nagrywarka jest powodem tych problemow, gdyz bez problemu nagrywane plyty odczytywane sa badz w komputerze lub innym stacjonarnym odtwarzaczu Cd. Plyty, ktorych uzywam do nagrywania sa czyste i bez zarysowan, niestety problem pojawia sie nadal z odzczytywaniem ich w odtwarzaczu. Wydaje mi sie ze przy tej klasie odtwarzacza takie problemy nie powinny miec raczej miejsca, gdyz nie zdarzaja sie one sporadycznie, lecz nagminnie przy kazdej nowo nagranej plycie.

 

Jak mozna wyeliminowac wyzej opisany przeze mnie problem.?

 

Pozdrawiam

Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

a czy probowales nagrac na innej nagrywarce? sprzet stacjonarny ma zawsze mocniejszy laser, wiec dlatego latwiej jest mu sobie poradzic. Masz racje, sprzet tej klasy powinien odczytywac plyty bez zarzutu, ale nie mam Ci co poradzic gdyz juz wszystko sam sprawdziles. chyba pozostaje tylko serwis...

 

pisze tak o tej nagrywarce, poniewaz to ma naprawde duzy wplyw. wiem, bo sam kiedys mialem jakis nieudany egzemplarz (sprzet byl markowy), ktorego ledwo co czytaly wszystkie przenosne odtwarzacze CD, a po roku takiej plyty nie czytaly nawet CD Rom'y. Jak juz mowilem sprawdz odtwarzacz po nagraniu plyty na innej nagrywarce, jesli to nic nie da, pozostaje serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastowalem wszystkie  polecenia z instrukcji lacznie z obnizeniem predkosci nagrywania, przeczyszczeniem plyty, wytarciem soczewki itd.

Wycieranie?! No ładnie. Kupujesz sprzęt za ponad 8 stów i zaczynasz eksploatacje od czyszczenia soczewki?!

Z tego co wiem to do oczyszczania soczewek, stosuje się sprężone powietrze w spray'u - a w naprawde ektremalnych przypadkach czystego spirytusu.

 

Dobrze, że nie rozkręciłeś playerka aby wyregulować wiązkę lasera! :)

 

Porada:

Kup dobry nośnik (najlepiej 2 różnych firm - katalog płyt cd jest na CDRInfo) i nie żałuj $$, wypal x4 (koniecznie na min 2 różnych nagrywarkach), przy zachowaniu poprawnych ustawień nagrywania(!), wrzuć do kompilacji dobrej jakości mp3 - nie zawierające błędów (sprawdzić możesz programem EncSpot) i stosuj krótkie nazwy katalogów (najlepiej nie więcej jak dwa w głą:D

 

Jeżeli zastosujesz się do tych wskazówek i problem nadal będzie występował - możesz zacząć sie martwić i myśleć o serwisie.

 

Pozdrawiam,

Mopett.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu oddal sprzet do serwisu... Nagrywam plytki z predkoscia:

mp3 - 16x, a CD Audio 8x,

mam nagryware LiteOn 52x24x52 i moj iMP 400 bez zadnego problemu czyta plytki na niej nagrane. Nie nagrywam na tzw. NoName'ach, ale tez bez przesady - nie nagrywam tez nie na jakichs super markowych - standard do 1.30zl za CD (firmy: Platinium, Akoss, Esperanza, Mediastore, Mediasonic). Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper ja ma imp-400 od końca lipca tego roku. Przetrwał wiiiiele bez czyszczenia soczewki. Wyjazd nad morze na 3 tygodnie, wylegiwanie sie na plaży, wtedy oczywiście w pokrowczyku, jazde na rowerze i wiele innych rzeczy, i odczytywał jakieś traxdaty :D mediastroy mediasoniki płytki sony philipsa platinum dyssan i wogóle panasonic audio, i wszystkie odczytywał bez zadnych problemów! nie było mowy o przeskakiwaniu cyz nie wiem czym. jedyna rzecz to to ze na mediastorach Audio CD działą z trzaskami, ale mój cd rom sony wkompie też trzaskał wiec albo masz skopaną nagrywarke, albo odtwarzacz co jest mniej prawdopodobne.

mam nagrywarke COMBO LG 12x max :) i dobrze bo chociaż dokładnie wypala :D

 

napisz wiecej o testowaniu nośników B)

 

Ryjek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przetestowalem wreszcie sprzecik. Kupilem okolo 20 plyt lepszych i gorszych, tanszych i drozszych. Faktycznie plyty lepsze, czyta bez wiekszego problemu, gorzej z tymi tanszymi nosnikami. Wyeleminowalem nagrywrke, bo nagrywalem takze na innej. A wiec przyczyna tkwil w samych plytach a nie w sprzecie. Serdeczne dzieki, ze pomogliscie rozwiazac mi ten problem.

 

pozdrawiam

Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności