Skocz do zawartości

Teściki Koljene...


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

no :) co by nie było mam dla Was kolejne testy. Autorem tego ponizej jest Pan TOMASZ KARASIŃSK. Test ukazął się w HI-FI I MUZYKA.

 

Pojawił sie także teścik w ENTERZE. No i tak sie składa ze iAUDIO U2 oraz X5 dostały nagrode "wybor redakcji" :)

 

http://img445.imageshack.us/my.php?image=hifi2ac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..::lol ::..Widze ze testy baaaaardzo obszerne. Ciekawe czy tester spędził z odtwarzaczem więcej niż 5 min... bo szczerze wątpie :D Takie testy zwsze poprawiają mi humor :lol:

 

"Dźwięku nie opisuje celowo" - txt roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nie wiem, kto pisałe ten test i ile miał lat, ale poziom piśmiennictwa to "makabra".

Zgodzę się, że nauczenie się obsługiwania dwóch jogów trwa dłużej, niż czas jaki poświęcił tester na wytestowanie i5,

ale, że się nie da ogarnąć menu? (podobno nie zależy to od poziomu inteligencji) :D BTW. (a może "celowo" nie opisał dzwięku bo bez instrukcji nie potrafił sprzętu załączyć?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'wygląda tak, jakby zostało wycięte z fragmentów piłki plażowej pogryzionej przez psa' - koleś najwyraźniej próbował być dowcipny, niestety się nie udało :P test rzeczywiście wybitnie rzeczowy, szczególnie szczegółowo opisana jakość dźwięku :D ale kogo on obchodzi, w końcu co to jest? odtwarzacz mp3? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'wygląda tak, jakby zostało wycięte z fragmentów piłki plażowej pogryzionej przez psa' - koleś najwyraźniej próbował być dowcipny, niestety się nie udało :P

Ale za to ogólnie po przeczytaniu "testów" zwijałem się ze śmiechu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe OT poleciał. Trzymac sie tematów, bo mi sie kasuje szybko, to Wam powino byc szkoda postow.

 

 

co do testów w HI-FI, to hmm... podobno każdy ma prawo mieć swoje zdanie, nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do testów w HI-FI, to hmm... podobno każdy ma prawo mieć swoje zdanie, nie? ;)

Tak, ale niech ma świadomość tego, że jego zdanie wpływa na poglądy innych ludzi. Więc jeśli ma jakieś odchyły (bez obrazy dla nikogo) to nie powinien zabierać się za testowanie, albo przynajmniej opisać czynniki, które były dla niego najważniejsze, załączając że ma poprzestawiane priorytety :|

 

Jak sobie kupie ENTERA to sprawdze ich teścik...może znajdzie się coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe OT poleciał. Trzymac sie tematów, bo mi sie kasuje szybko, to Wam powino byc szkoda postow.

tylko jak kasujesz to czytaj co kasujesz, umnie byl OFF TOPIC ale na poczatku w cytowaniu a dalej sie wypowiedzialem.

 

milo ze czlowiek cos pisze na temat a jego wypociny sa usuwane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do testów w HI-FI, to hmm... podobno każdy ma prawo mieć swoje zdanie, nie? ;)

Tak, ale niech ma świadomość tego, że jego zdanie wpływa na poglądy innych ludzi. Więc jeśli ma jakieś odchyły (bez obrazy dla nikogo) to nie powinien zabierać się za testowanie, albo przynajmniej opisać czynniki, które były dla niego najważniejsze, załączając że ma poprzestawiane priorytety :|

to samo napisalem na forum po testach w komputerswiecie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc...Mam ENTERA i od razu zaznacze że się bardzo zawiodłem <_< : testowanie po łebkach, nieuwzględnienie ważniejszych plajerów (wiele czasopism to robi) - brak jakiegokolwiek słowa o iRiverach :ph34r: ...

 

FLASH:

1. iAudio U2

2. MobiBLU DAH- 1700

3. Creativ ZEN Nano Plus (a jak... - niemogło go zabraknąć)

4. Mpio FG 100

5. MSI Mega Player 521

6. iAudio i5 (sic!) :huh:

7. Sony NW-E505

8. Canyon CN-MPOLED2E

9. Samsung YP U1 YP-U1X

10. Media-tech Manhattan MT820

11. Apple ShitPod Shuffle

...

15. Z-Cyber Zling slot Vx (ostatni)

 

 

Tyle dobrze, że wszystkie plajery miały 512 MB a nie jak w KŚ... porównywali 256 MB z 1GB i pisali temu pierwszemu że ma małą pojemność. Pozytywnym jest również pomysł (na który wpadają tylko co niektóre gazety) "zauważenia" że shuffle jest ślepy i nie nadania mu miana "wybór redakcji".

Zdziwiło mnie zdanie o U2: "To jeden z najbardziej wszechstronnych odtwarzaczy z pamięcia flash na naszym rynku" :)

 

 

 

HDD:

1. iAudio X5

2. Apple iPod

3. Samsung YH-J70

4. SlimP3 Maestro

5. Sony NW-HD5

 

... Jedno pytanie. A gdzie H1xx, H3xx ? <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaczkowi wypadło nowe CDA z ręki i otworzyło się... na recenzji iAudio X5 O_o

... oczywiście pisze "że to zabawka nie dla biednych studentów", napisali "że ma radio, 20GB i nagrywanie" i przez całą reckę ANI SŁOWA O DŹWIĘKU (nawet nie napisali tak oczywostej rzeczy jak jakie formaty odtwarza)... ;]

 

ciekawe czemu wszyscy tak skrzętnie unikają o brzmieniu iAudio? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shitPod nie na 1szym miejscu?? Co jest ?!?!

 

A co do testowania dźwięku w iAudio to tester pewnie był zajęty oglądaniem filmików ,słuchaniem radia ,używaniem dyktafonu ,nagrywaniem użyciem Line In'a ,oglądaniu fotek....

 

Looknij sobie Khron na dapreview.com Mają tam bardzo obszerne recki odtwazraczy mp3. Przy czym są moim zdaniem dosyć obiektywni. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że KHRoN już tam lukał - i wyczaił T10 inside :)

 

Testerzy chyba zapominają że głównym przeznaczeniem plajerków jest nadal muzyka. To co że plajery mogą obsługiwać foty, filmy itd. ale producent za główne przeznaczenie wciąż uważał odtwarzanie plików audio.

Tak w enterze... piszą (nie bezpośrednio) że oglądanie zdjęć w mobiBlu jest niewygodne bo ma mały ekran... ale nie ma ani słowa o dzwięku :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam przed sobą KŚ testy...

 

1. Mobiblu DAH-1700 (4,63)

2. Creative MUVO micro N200 (4,60) <- dostał + 0,05 za to że ma obraceny wyświetlacz :/ a iriver nie dostał + za super dyktafon :/

3. iRiver ifp-899 (4,54) <- słuchawki ocenione gorzej niż creativa (C: 3,40 a I: 2,90) :/ oraz gorsze brzmienie muzy niż w creative slim i z-cyber :huh: (pozatym nie wiem dlaczego IMM dostał tylko 3/6 przecież progs jest spoko)

4. Creative MUVO Slim (4,44)

4. Sandisk Sansa e140 (ten na karty pamięci i z SRS-em WOW :)) <szkoda że nie ma dyktafonu ! a no i niby wg KŚ ma najlepszą ze wszystkich testowanych playerów jakość dźwięku (pewnie był włączony domyślnie SRS... a w iriverze było all default and normal)>

6. Samsung YP-F1

7. Z-Cyber U2 PRO :) 420zł ;) za 1GB <kolega niedługo kupuje 256MB (200zł) to powiem coś o nim, ale zapowiada się super... :) DYKTAFON super turbo masa jak za tyle zł i 1GB :D>

 

POzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy HiFi - iAudio do dupy brzmienie....

KŚ - iRiver do dupy brzmienie.... (już nawet zCyber i Creative mają lepsze :D )

 

Trza chyba zmienić temat na: Jak nie powinno się testować playerów MP3....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djtomas, Podobało mi się ostatnie zdanie :D , niewiem czemu, chyba jakieś wewnętrzne skojażenia B)

______

Chyba się pokusze w wolnym czasie o wykreowanie maila do ENTERA. Może umieszczą go w rubryce "list miesiąca" i dostane najnowsze wydania ENTERA Specjal :D .

Mimo tego co piszę o teście, nadal bardzo lubię tą gazete ;) , tylko szkoda że się tak wygłupiają :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem najnowszy numer Hi-Fi i Muzyka i po prostu brak mi słów... Wiele już tutaj zostało powiedziane, ale kretynizm testującego nie zna granic. Opisy są totalnie kretyńskie i pseudo dowcipne...

Może napiszę co ile dostało "kropek" :)

(kolejność taka jak w gazecie, nie są to miejsca zajęte przez playerki :) )

1. Creative MuVo Micro N200: brzmienie: 4/5, jakość-cena: 5/5

2. Creative Rhomba NX: brzmienie: 1/5, jakość-cena: 1/5

3. LG FM11: brzmienie: 4/5, jakość-cena: 4/5

4. Philips SA 174: brzmienie: 3/5, jakość-cena: 4/5

5. ... Fuu ipod shuffle: brzmienie: 5/5 (!!!! :angry: ), jakość-cena: 4/5. Oczywiście zachwycali się.

6. Creative MuVo Slim: brzmienie: 2/5, jakość-cena: 3/5

7. Creative MuVo C100: brzmienie: 4/5, jakość-cena: 4/5

8. Grundig MP 580: brzmienie: 1/5, jakość-cena: 2/5

9. Grundig MP 530 (ze stacją dokującą z głośniczkami): brzmienie: 3/5, jakość-cena: 4/5

10. Grundig MP 560: brzmienie: 4/5, jakość-cena: 5/5

11. iAudio 5: brzmienie 2/2, jakość-cena: 2/2 - absolutnie debilna recenzja. Chyba faktycznie nie umieli go uruchomić...

12. Philips SA 167: brzmienie: 1/5, jakość-cena: 2/5

13. Philips SA 177: brzmienie: 2/5, jakość-cena: 3/5

14. Philips PSS 110: brzmienie 1/5 (bo nie było do niego słuchawek, ma wbudowane głośniczki), jakość-cena: 3/5

15. ipod mini: brzmienie: brak, jakość-cena: brak (nie dostali w komplecie słuchawek ani oprogramowania, a gościu napisał że ściąganie 50 megowego programu trwało by za długo...)

16. Creative MuVo2: brzmienie: 4/5, jakość-cena: 4/5

17. Creative Zen Touch: brzmienie 4/5, jakość-cena: 4/5

18. Creative Zen Micro: brzmienie 5/5, jakość-cena: 4/5

19. iAudio G3: brzmienie: 2/5, jakość-cena: 3/5

20. iRiver H10: brzmienie 4/5, jakość-cena: 4/5

 

Goście chyba mają coś ze słuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności