Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wymiana wtyku typu jack.


Adrian4

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum pojawia się coraz więcej tematów, w których główną rolę grają uszkodzone słuchawki za sprawą sforsowanego wtyku jack.

Postanowiłem wyjść na przeciw - często zdesperowanym - właścicielom słuchawek i "nauczyć" ich samodzielnej wymiarny.

 

W tym celu zapraszam na mój blog - Music Passion.

 

Pozdrawiam, Adrian4. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie,

 

Mam słuchawki EP-630. Dopadła mnie zmora użytkowników słuchawek, czyli zmęczenie materiału przy wtyku.

Kable wyglądają mniej-więcej tak:

ep630.png

Mam zamiar zakupić http://allegro.pl/item559371831_neutrik_ny...klep_f_vat.html i wymienić. Teraz gdyby ktoś z Was mógłby mnie nakierować który kabelek jest od czego to byłbym wdzięczny.

 

Jeżeli dział jest nieodpowiedni to proszę przenieść.

 

Pozdrawiam,

szulcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

ciii, bo się wyda :P w każdym razie, spróbuj położyć kable w takiej dużej kropelce cyny rozgrzanej (np. kapnij sobie na jakiś metal bądź deseczkę i całe wtedy kable połóż.). a nie popaliłeś kabli czasem?;p albo są w tej plastikowej cienkiej izolacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Widzę, że nie ma na forum działającego tutoriala na temat rejackingu... tak się składa że ostatnio zepsuło mi się kilka (;P) par słuchawek, więc postaram się to jak najdokładniej udokumentować i spisać przejrzysty tutorial. W sobotę może już będzie wrzucony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taki jest problem z wpisami na własnym blogu..:/ jakby nie możena było tego tutaj wklejac..

 

Mam problem z przylutowaniem. Cyna w ogóle nie chce "przykleić" się ani do kabelka ani do jacka.

 

Uch.. lutownicy za dyche..:P dawno to było ale może dla potomnych sie przyda.

Lutownica zapewne była z tych najtańszych i nie miała regulacji, cyna sie przegrzała i wtedy nie chce sie niczego trzymać...

trzeba przy tym uważać co by kabli nie przegrzac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kabli to zrozumiem, bo kabelki w sluchawkach są pokryte pewnego rodzaju żywicą. Najłatwiej się tego pozbyć przypalając kabel zapalniczką, albo zanurzyć go w kalafoni, a potem zacynować. A zeby cyna przykleiła się do metalu, metal ten musi mieć odpowiednią temperaturę, dlatego najpierw rozgrzej go troszeczke lutownicą, a dopiero potem daj cynę. Ale uważaj, zeby nie stopić niczego co jest wykonane z plastiku, ani nie przegrzać złącz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności