Jump to content
Adrian4

Wymiana wtyku typu jack.

Recommended Posts

Na forum pojawia się coraz więcej tematów, w których główną rolę grają uszkodzone słuchawki za sprawą sforsowanego wtyku jack.

Postanowiłem wyjść na przeciw - często zdesperowanym - właścicielom słuchawek i "nauczyć" ich samodzielnej wymiarny.

W tym celu zapraszam na mój blog - Music Passion.

Pozdrawiam, Adrian4. :)

Wczoraj edytowałem post za pomocą "szybkiej edycji". Zauważyłem, że dodaje ona kilka nieporządanych znaków w aresie.

Strona jest dotępna pod nowym adresem: www.music-passion.pl

Corvus5: Dziękuję za szybką pomoc. :)

Dodałem fotografie nowo rejackowanego kabla. Tym razem od Creative Zen Aurvana.

Dodatkowo także pomocne foto, dzięki któremu już nikt nie powinien mieć problemu z odróżnieniem blaszek wtyku. (;

Witam serdecznie,

Mam słuchawki EP-630. Dopadła mnie zmora użytkowników słuchawek, czyli zmęczenie materiału przy wtyku.

Kable wyglądają mniej-więcej tak:

ep630.png

Mam zamiar zakupić http://allegro.pl/item559371831_neutrik_ny...klep_f_vat.html i wymienić. Teraz gdyby ktoś z Was mógłby mnie nakierować który kabelek jest od czego to byłbym wdzięczny.

Jeżeli dział jest nieodpowiedni to proszę przenieść.

Pozdrawiam,

szulcu

Proponuję nie wkładać kabelków w otworki blaszek stykowych. Niewprawne osoby przy wylutowywaniu takiego kabla najczęściej wytapiają plastik w jacku..

Mam problem z przylutowaniem. Cyna w ogóle nie chce "przykleić" się ani do kabelka ani do jacka. Nie wiem co mam zrobić, używam oczywiście topnika.

a cyny używasz? :)

napisane jest- "cyna w ogóle..."

ciii, bo się wyda :P w każdym razie, spróbuj położyć kable w takiej dużej kropelce cyny rozgrzanej (np. kapnij sobie na jakiś metal bądź deseczkę i całe wtedy kable połóż.). a nie popaliłeś kabli czasem?;p albo są w tej plastikowej cienkiej izolacji?

albo mają tą woskową powłoczkę izolacyjną, jak w srsach

Czy ktoś z krakowa, by mi zrobił nowego jacka do ZEN Aurvana za parę piwek? Może gdybym miał lutownicę to bym próbował, ale nie mam. :P

nawet nie musisz mieć lutownice, nawet przy pomocy gazu z kuchenki i czegoś metalowego co się nie stopi, można zrobić. Ja tak kiedyś lutowałem.

Blog na którym mieścił się opis został usunięty przez autora.. ma ktoś może jakieś inne źródło?

Widzę, że nie ma na forum działającego tutoriala na temat rejackingu... tak się składa że ostatnio zepsuło mi się kilka (;P) par słuchawek, więc postaram się to jak najdokładniej udokumentować i spisać przejrzysty tutorial. W sobotę może już będzie wrzucony ;)

I taki jest problem z wpisami na własnym blogu..:/ jakby nie możena było tego tutaj wklejac..

Mam problem z przylutowaniem. Cyna w ogóle nie chce "przykleić" się ani do kabelka ani do jacka.

Uch.. lutownicy za dyche..:P dawno to było ale może dla potomnych sie przyda.

Lutownica zapewne była z tych najtańszych i nie miała regulacji, cyna sie przegrzała i wtedy nie chce sie niczego trzymać...

trzeba przy tym uważać co by kabli nie przegrzac..

Do kabli to zrozumiem, bo kabelki w sluchawkach są pokryte pewnego rodzaju żywicą. Najłatwiej się tego pozbyć przypalając kabel zapalniczką, albo zanurzyć go w kalafoni, a potem zacynować. A zeby cyna przykleiła się do metalu, metal ten musi mieć odpowiednią temperaturę, dlatego najpierw rozgrzej go troszeczke lutownicą, a dopiero potem daj cynę. Ale uważaj, zeby nie stopić niczego co jest wykonane z plastiku, ani nie przegrzać złącz.

Spokojnie, tutorial będzie jutro albo jeszcze dzisiaj. Po prostu miałem niezłą zadymę w szkole przez te dwa dni i nie bardzo miałem kiedy to napisać. Fotki już mam przygotowane ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy