Skocz do zawartości

Laberg VISIO - 3" + TV OUT


Sylwik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Mam pytania:

 

1) czy istnieje jakis firmware do tego modelu ? na stronie producenta cisza.

 

2) czy jest jakas alternatywa dla nieszczęsnego realplayera (coś co obsługuje napisy txt czy srt) ?

 

Za wszelkie sugestie dziękuję i pozdrawiam,

 

Toran.

 

Można gdzieś znaleźć zdjęcia jak wyglądają ebooki na Visio? Waham się między C6+ a Visio, ale ciekawi mnie jak ebooki wyglądają.

 

Ebooki wygladaja przecietnie. Sa dwie wielkości czcionek - duża i mała ;) można ustawić skrolowanie textu od dołu do góry. Przewijanie stron po zadanym czasie, manualnie przewijanie. Można też zmienić kolor czcionki ;) Przy takim wyswietlaczu da się czytać, szkoda że nie łyka pdf.

Nie mam porównania z innymi urządzeniami niestety.

 

Jeśli chodzi o jakość dźwięku to bida straszna. Bez Custom EQ bass brzmi jak uderzenie w dykte. Pozostane przy starym IRIVER T30 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele nie oczekuję bo w sumie mam takiego klona Cineo, w którym niestety nie można zmienić softu, tyle że go gdzieś mi żona posiała :( Już się do takiego playerka przyzwyczaiłem i fajnie się sprawdza przy dojazdach do pracy. Dlatego stwierdziłem, że teraz chcę coś podobnej wielkości, ale z wyjściem TV. Ten klon miał jednak polskie litery w ebookach tylko dla średniej czcionki, ale za to była ona taka normalna, jak Tahoma lub coś w tym rodzaju.

Z tego co widzę z video testów Ondy 757+ to Visio powinien mieć lepsze kąty widzenia niż Cineo i V6. Czy Visio to to samo co 757? Da się ustawić ciemne tło i białe literki i czytać przy najsłabszym podświetleniu? Myślałem na Bigboyem ale jak go pomacałem w markecie to jednak za duże to jest. 3" będzie akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, czy widziałeś gdzieś firmware do Visio ? Jeśli umiesz coś zainstalować na nim to jestem zainteresowany.

Można ustawić poziom podświetlenia czcionki.Generalnie czcionka jest jedna coś między tahoma a verdana :D

Póki co testuje i nie wiem np. gdzie jest ten sławetny TV OUT (kabel jest) ;) poza tym slot kart. Wszystko doczytam pewnie w instrukcji.

Mam tylko duże zażalenie jeśli chodzi o dźwięki, pisałem już o jakości. Druga rzecz że niektóe FLAC czyta a niektórych nie (na kompie oba działają).

Film trochę się zwieszają, brak synchronu etc. Ale to można jakoś obejść pracując na virtual dub (dodatkowe zajęcie)...

Ale wizualnie filmy wyglądają nieźle jak na 3''

pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Visio softu nie widziałem, ale to jest nowy produkt więc trzeba pewnie poczekać. Generalnie na stronie Laberga jakieś softy są więc jest nadzieja na przyszłość. Do tego mojego nie było a soft z Cineo nie pasował.

Czy TV out nie jest czasem tam gdzie gniazdo słuchawkowe?

Jeżeli chodzi o jakość dzwięku to wielkich wymagań nie mam, bo w pociągu czy na ulicy i tak niewiele słychać. Słuchawki mam w miarę przyzwoite, ale przede wszystkim bardzo wygodne: Koss Porta pro. W tym starym playerku efekty cośtamFX były tragiczne, bas wyrywał bębenki, a pozostałe dwa mnie nie przekonywały. Ale dało się ustawić jakieś predefiniowane ustawienie eq, które brzmiało całkiem przyzwoicie. Na szczęście z choroby, zwanej audiofilizm się ładnych temu wyleczyłem i od tego czasu mam spokój i słucham sobie po prostu muzyki ;)

Muszę się chyba wybrać do oddziału mp3store w Katowicach, ale nie wiem czy mają Visio na stanie, bo na maile nie odpowiadają :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się chyba wybrać do oddziału mp3store w Katowicach, ale nie wiem czy mają Visio na stanie, bo na maile nie odpowiadają :/

 

Napisz do mp3store.pl na GG. Powinni się skontaktować z punktem w Katowicach (nasz Klient nasz Pan ;)

Audiofilem nie jestem, słuchawki KOSS pogryzl mi królik ale róznicę dźwięku między starym IRIVER a VISIO słychać bardzo.

Na niekorzyść Visio niestety. Czekam na firmware i może warto wrzucić tam też subedit player (Teraz Polska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie to mój pierwszy mp4. Wcześniej tylko mp3 Iriver T30 i jakis Creative (kompletna pomyłka)

I jeszcze mała sztuczka ;) Visio najlepiej brzmi w opcji Normal bo przy innych podgłośnienie powyżej wartości 10 przynosi charczące basy ;)

A ustawienia np. pop lub jazz pozbawia dźwięk czegokolwiek co może przyjąć statystyczny "biały" człowiek :rolleyes:

Szkoda że nie jestes z Wwy, mógłbym Ci zaprezentować możliwości tej maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVI sie przycinają, niby bez konwersji odtwarza ale warto troche obnizyć liczbę fps mimo wszystko.

RMVB bardzo ładnie (wiadomo gorsza jakość).

Jeśli chodzi o ebooki to ładnie nawet to wygląda ale mozna by zrobic rozne wielkosci czcionek a nie tylko dwie.

Niemniej jest szansa ze to poprawia w firmware niz np. Cust EQ czy odtwarzanie napisów w filmach czy plynne odtwarzenie avi ;)

 

:ph34r:

 

Obiecane foto slabej jakosci (telefon :(

 

 

Może jak nie widzisz oddal sie od monitora 2 metry i patrz z przymróżeniem oka ;)

 

pozdrawiam,

DSC00403.JPG

DSC00409.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie niewiele widać na tych zdjęciach :) ale przynajmniej widać, że jest dobre tło do czytania, a nie jakaś ciapkowata tapeta.

W sobotę wybieram się do sklepu z odpowiednio zapełnioną kartą microSD i wtedy się przekonam czy wyjdę z playerkiem, czy bez.

Na tej podróbie co miałem filmy w wyższej rozdzielczości też przycinały, ale po lekkim zmniejszeniu i wyostrzeniu przy okazji wrzucania napisów chodziły bardzo dobrze. Mam nadzieję, że na Visio będzie co najmniej tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie niewiele widać na tych zdjęciach :) ale przynajmniej widać, że jest dobre tło do czytania, a nie jakaś ciapkowata tapeta.

W sobotę wybieram się do sklepu z odpowiednio zapełnioną kartą microSD i wtedy się przekonam czy wyjdę z playerkiem, czy bez.

Na tej podróbie co miałem filmy w wyższej rozdzielczości też przycinały, ale po lekkim zmniejszeniu i wyostrzeniu przy okazji wrzucania napisów chodziły bardzo dobrze. Mam nadzieję, że na Visio będzie co najmniej tak samo.

 

Tło to w sumie możesz sobie sam stworzyć wgrywając tapetkę o odpowiedniej rozdzielczości.

Standardowo są 4 dostępne motywy wgranie przez producenta.

Seriale RMVB z lektorem to mój target teraz ;)

 

Zycze dobrego wyboru ;)

pozdrawiam,

Toran,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie niewiele widać na tych zdjęciach :) ale przynajmniej widać, że jest dobre tło do czytania, a nie jakaś ciapkowata tapeta.

Masz rację nie ma to jak dobre tło, w T8 Vedii, w najnowszym sofcie zabrali tapetki - czarną i granatową, a dołożyli jakieś wzorzyste zielone, zresztą wszystkie są we wzorki, do tego tła możesz dobrać czcionkę białą, żółtą lub zieloną :)

Chyba ich wszystkich pogięło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się dzisiaj Visio w sklepie mp3store w Katowicach i się w końcu na niego zdecydowałem. Przekonały mnie dedykowane przyciski do zmiany głośności i ogólne przyjemne wrażenie. Wahałem się czy brać Visio czy Bigboya, ale jak sobie je oba położyłem obok siebie to Bigboy mi przeszedł. Niestety Visio odzyskam dopiero na gwiazdkę jak już go oficjalnie dostanę ;) Bawiłęm się też Cowonem O2, ale to już zupełnie inna liga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz chyba mnie fantazja poniosła. Widziałem na forum że ludzie wrzucają tapetki do mp4 myślałem że to standard w Laberg...

 

Nie poniosła Cię fantazja. Nie mam playera przed sobą, ale z tego co pamiętam to jak przeglądasz zdjęcie to naciskasz przycisk MODE i pojawia się menu, możesz ustawić tą fotkę jako tapetę. Możesz sobie wybrać dla jakiego podmenu ma to być tapeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności