Skocz do zawartości

Co kupić do 800zł?


trochim

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam w kompie integrę Realtek ALC889 i zastanawiam się nad jej zmianą. Integra to syf jakich mało (znacznie gorsza brzmieniowo do poczciwego Sound Blastera 128 PCI). Choć producent deklaruje, że obsługuje 96-24, to jednak oststnie 12 bitów słowa można chyba wykorzystać jako dobry generator wartości losowych.

 

Pytanie brzmi: co lepiej kupić - DAC + słuchawki/głośniki czy jakąś kartę na PCI + słuchawki/głośniki. Do dyspozycji mam ok. 800 zł.

Dźwięk 5.1 mnie nie interesuje (nie mam gdzie rozstawić głośników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam w kompie integrę Realtek ALC889 i zastanawiam się nad jej zmianą. Integra to syf jakich mało (znacznie gorsza brzmieniowo do poczciwego Sound Blastera 128 PCI). Choć producent deklaruje, że obsługuje 96-24, to jednak oststnie 12 bitów słowa można chyba wykorzystać jako dobry generator wartości losowych.

 

Pytanie brzmi: co lepiej kupić - DAC + słuchawki/głośniki czy jakąś kartę na PCI + słuchawki/głośniki. Do dyspozycji mam ok. 800 zł.

Dźwięk 5.1 mnie nie interesuje (nie mam gdzie rozstawić głośników).

 

Zero DAC + PClink + CAL! + Solo6C .

Sądzę, że będzie to odpowiednie zestawienie :) .

I te 800zł powinno starczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo zalezy czego oczekujesz i do czego chcesz wykorzystywac sprzet.

 

800 to troche dziwna kwota - za malo na high-endowa karte muzyczna a za duzo na sredniej klasy.

 

800 PLN to jednak dobra kwota byc kupic powiedzmy Beresforda lub innego DACa - np. mozesz kupic lampowego Havana.

 

Opisz jakies masz wymagania a wtedy pomozemy w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się jednak bardziej w stronę DACa niż karty dźwiękowej. W realteku najbardziej mnie irytuje 'przechwytywanie' przez integrę szumów z karty graficznej. W głośnikach (nawet marnych) słychać np. minimalizowanie okien itp. W dobrych słuchawkach (PMX60 i CX300) słychać wyraźnie nawet ruchy myszką. Nie zamierzam także bawić się np we własne nagrania itp. Z tego powodu bardziej skłaniam się w stroną DACa niż dźwiękówki.

 

Obecnie używam iRivera T30 i Sennheiserów PMX60. Miałem okazję przetestować Sennheisery CX300, jednak brzmienie PMX najbardziej mi odpowiada, choć brakuje im nieco basu. Jeżeli chodzi o preferencje muzyczne to słucham: King Crimson, Pink Floyd, Dream Theater itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale te szumy to najprawdopodobniej wina tego, że masz tragiczną integrę. W dedykowanych kartach muzycznych z czymś takim sie nie spotkałem i wątpię aby użycie wyjścia cyfrowego zamiast analogowego to zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Obecnie posiadam w kompie integrę Realtek ALC889 i zastanawiam się nad jej zmianą. Integra to syf jakich mało (znacznie gorsza brzmieniowo do poczciwego Sound Blastera 128 PCI).

 

.. nie przesadzajmy. Jesli poszukasz w sieci, znajdziesz wiele opinii i testow potwierdzajacych, ze akurat ALC889 instalowany na plytach gl. zaopatrzonych np w ICH9R (P35, P45) to naprawde, NAPRAWDE dobra karta dzwiekowa, zostawia przerozne Live'y w tyle i prezentuje sie porownywalnie z audigami. Tak tez bylo u mnie - jakosc dzwieku DUZO lepsza (czystosc, soprany, basy), niz w poczciwym SB Live Player. No i wyjscie optyczne.

Co do zaklocen - tez mialem ten problem: piski, strzaly... Nie jestem dzwiekowcem ale wpadlem na pomysl, by kable glosnikowe i interconnecty nie lezaly w poblizu kabli zasilajacych, kabli sygnalowych i w ogole jakichkolwiek innych kabli. Zaklocenia ustapily. Jesli mialbym kupowac dodatkowa karte dzwiekowa, to jedynie dla efektow super-pierduper 3D w grach.

Takze nie dajmy sie zwariowac - integry z reguly kiepskie czasami sa swietne jak na cos, co dostaje sie niejako 'z pudelka'. Ale decyzja jak zwykle pozostaje w rekach najbardziej zainteresowanego :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy karty dwiekowe nie oferuja takich ciekawostek jak support najnowszego DirectX etc. (RME, Lynx etc.)

To sa karty dzwiekowe z zalozenia a nie do grania - oferuja wiec dobrej jakosci tor audio, przetworniki, opampy, transmitery etc.

 

Wybaczcie ale sam mam takiego Realteka na plycie - w porownaniu do np. Prodigy HD2 czy Lynxa lub EMU albo M-Audio to jest OGROMNA przepasc.

O kartach takich jak Live nawet nie ma sensu wspominac.

 

Autor ma do dyspozycji 800 PLN za taka kwote moze kupic zewnetrzny DAC, ktory pod kazdym wzgledem zje tego realteka na sniadanie.

 

Przede wszystkim przetworniki i tor audio poza komputerem to juz roznica jakosciowa sama w sobie. Co innego jeszcze, ze sama przetworniki w takich DACach sa z reguly o wiele lepszej jakosci niz super-ultra-low-costy w zintegrowanych kartach dzwiekowych.

 

To, ze cos "ma" soprany, bas i ogolnie gra czysto - to jest dopiero absolutnie minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności