Skocz do zawartości

Płyty CD-Audio w komisie


main

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie rozumiem tego problemu ze zdjęciami.

Przecież teraz cyfrówki ma już wielu ludzi, a jeśli nie, to w prawie każdym telefonie jest aparat (jakość słaba, ale bez przesady - starczy za świat). W końcu nawet pójść zrobić fotkę do kumpla czy pożyczyć pstryka to nie wstyd.

 

I nie, żebym miał w tym jakiś wielki interes, ale niech się forum rozwija. ;)

To tyle ogółem, chyba się powtórzyłem, ale co tam. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by też podawać info z tau analyzera żeby było wiadomo jaka jest jakość sprzedawanej płyty

Po jakimś czasie postanowiłem się odezwać na forum, jako jedna z osób, która stała się pretekstem tego całego zamieszania - czyli oferujący kilkanaście płyt w komisie mp3store.

Słuchajcie, nie popadajmy w paranoję.

Po pierwsze forum to powinno być forum ludzi zaufanych. Przede wszystkim sprzedawca swoją reputacją powinien gwarantować legalność i oryginalność płyt. Jakikolwiek problem powinien być ew. wyjaśniany pomiędzy sprzedającym i kupującym.

Po drugie aby sprzedać płyty po 5 czy 10 zł, które nie są mi potrzebne, przestały mi się podobać czy po prostu zajmują cenne miejsce na półce, raczej nie mam zamiaru robić ich zdjęć np opatrzonych logo mp3store a już na pewno nie chciałoby mi się testować ich jakimś "tau analizerem" czy innym narzędziem.

Takie jest moje zdanie i mam nadzieję, że osoby, które kupiły tych kilka płyt ode mnie mają takie samo zdanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie powinno byc tak, ze o zdjecia mozna poprosic?

 

Jesli kupujacy chce miec pewnosc, to o nie prosi (aczkolwiek nie musi), a sprzedawca je wykonuje i przesyla (bo zalezy mu na sprzedazy).

 

O ile zabawa analyzerem, to drobna przesada, ale nawet obowiazkowe zdjecie nie powinno stanowic problemu.

Przeciez nie mowimy nawet o jakims logo w tle, tylko o karteczce z napisem - chyba kazdy dysponuje skrawkiem papieru i dlugopisem. A nie przesadzajmy z pracochlonnoscia tego - polozenie plyty na biurku, wykonanie napisu na kartce i zrobienie zdjecia rozlozonej ksiazeczki, zabierze gora 2 minuty. Zgranie na komputer i poprawienie kolorow minute. Pare chwil, a moze przekonac kogos do zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jupiterpm

 

> forum to powinno być forum ludzi zaufanych

 

tyle teorii - w praktyce konto zakłada tu kto chce i kiedy chce

 

> Jakikolwiek problem powinien być ew. wyjaśniany pomiędzy sprzedającym i kupującym

 

co nie oznacza, że nie można pewnym rzeczom zapobiec, zwłaszcza jeśli płyty zaczną wystawiać nowe osoby nie mające jeszcze postów na swoim koncie (wolno im w końcu, tak jak wolno im korzystać z istniejącego komisu) - i m.in. w tym właśnie mają pomóc zdjęcia

 

> raczej nie mam zamiaru robić ich zdjęć np opatrzonych logo mp3store

 

żadne logo, jeśli już to bierzesz świstek papieru i piszesz "forum.mp3store.pl", tyle ;)

 

@rosiu

 

> Czy nie powinno byc tak, ze o zdjecia mozna poprosic?

 

czy nie wychodzi wtedy na jedno? :) sprzedawca I TAK musi wtedy zrobić to zdjęcie, ba, mógłby je umieścić raz a dobrze zamiast wysyłać je 10 razy

 

> obowiazkowe zdjecie nie powinno stanowic problemu

 

właśnie okazało się to tak wielkim problemem, że "komis CD" nie działa do dziś...

 

> o karteczce z napisem

 

to był odatkowy/kombinowany pomysł, ale jeśli wię Wam podoba, to jestem za ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bym był chętny na takie coś. I nie martwił bym się czy kupie podrubkę bo np. kupował bym tylko od osób zaufanych na tym forum, a takie chyba są? Można potem wystawiać komentarze. Poza tym gorsze by było to jakby ktoś sprzedał nam podrubke a płyta była by tak wiarygodnie podrobiona kupiec by się nie dowiedział że to podróbka!

 

Poza tym co to za problem zeobić zdjęcie (nawet komórką) płyty??? A jak ktoś sprzeda dużo płyt i będzie miał sporo dobrych opini nie bedzie musiał potem robić zdjęć.

 

Apropo, takie sprzedawanie odtwarzaczy i płyt na forum jest legalne skoro nie płacimy żadnych opłat za prowadzenie sprzedarzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by zapytać jakiegoś prawnika, generalnie na każdym (większości) forum istnieje taki komis... i sądzę że tak długo, jak długo ktoś tam nie próbuje sklepu prowadzić, nie powinno być jakiegoś większego problemu... choć oczywiście jeśli ktoś chce, to do wszystkiego da się przyczepić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moze byc za darmo, forum to darmowa tablica ogloszen i nie swiadczy zadnych uslug zwiazanych ze sprzedaza wiec raczej ok :)

 

 

Co do zdjec plyt - wszystko w porzadku dopoki nie ma wymogu umieszczania hologramu - wiekszosc plyt wydawanych na zachodzie nie ma hologramow (ja jeszcze nigdy nie znalazlem w UK/USA plyty z hologramem, bede szukal dalej) co sprawia ze stawiajac taki wymog wyklucza sie spore grono osob z tzw "importami" (na przyklad mnie :P)

 

mysle ze w wypadku plyt wystarczy ze forum nie bedzie brac odpowiedzialnosci za tresc ogloszen, a czynnikiem sankcjonujacym uczciwosc uczestnikow bedzie system komentarzy - jak ktos zaliczy jakas wtope to raczej malo kto bedzie chcial z taka osoba robic biznes

 

na discogs i head-fi jakos sobie radza bez wymagania zdjec plyt :) ja bym sprobowal najpierw bez zadnych konkretnych wymagan formalnych co do zdjec etc i najwyzej jak beda podejrzenia o jakas wtope to bedziemy kombinowac jak to usprawnić :) jeśli zajdzie taka potrzeba mógłbym nawet moderować taki dział

 

 

co do problemu z przejrzystością, to myślę, że jeśli ktoś będzie miał chwilę to sobie przejrzy pare stron postów bez problemu i zobaczy co inni mają do sprzedania, a jak nie to przeciez jest wyszukiwarka :) Myślę, że należy zostawić dowolność w zamieszczaniu ofert sprzedazy/kupna plyt w odpowiednich działach i dzialalnosc moda ograniczalaby sie na przyklad do usuwania postów starszych niż miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zauwazyc, ze nie tyle dyskusja utknela w martwym punkcie, co moderatorzy/admini nie sa sklonni do wspolpracy; jakos wszyscy chcieliby takiego dzialu, ale gorze nie wiedziec czemu sie to nie podoba; troche to smieszne, bo dyskusja sie toczy, jakbysmy chcieli sprzedawac cos wartego niesamowita kase i miejscami proponowanie obostrzenia sa wieksze niz w przypadku komisu sprzetowego;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem - sprzęt to sprzęt, nie da się sprzedać odtwarzacza marki KRZAK przemalowanego na odtwarzacz COWON przykładowo

 

z płytami CD-Audio jest nieco inaczej

 

w sprzęcie I TAK JAK I TAK dajecie zdjęcia, więc w CD-Audio też każda sprzedawana płyta powinna zostać opatrzona zdjęciem...

 

... więc albo tak będzie (osoby bez aparatów mają pecha), albo nie będzie "komisu CD", już nawet podarujmy sobie karteczkę z napisem "forum.mp3store.pl" (z drugiej strony - nie żeby miał to być jakiś tytaniczny wysiłek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc ok, do każdej płyty CD-Audio ma być dodane zdjęcie, na którym widać płytę i okładkę... może to wyglądać przykładowo tak (najprościej jest w końcu odwrócić książeczkę):

 

IMGP1558.jpg

 

albo, jesli ktoś nie ma aparatu robiącego wyraźne zdjęcia, niech wygląda to przykładowo tak:

 

IMG_0048.jpg

 

... ale całkowicie niewyraźne zdjęcie lub grafika/zdjęcie skopiowane skądśtam będzie nieakceptowalne...

 

sam komis-CD i jego regulamin pojawi się powiedzmy wieczorem, jak będę miał 15 minut czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, już jest, każdej płycie CD należy zrobić zdjęcie z karteczką z odręcznym napisem "forum.mp3store.pl" (tak jak pokazałem post wcześniej)... tylko nie mówcie że nie macie karteczek a wkład w długopisie się skończył i dlaczego nie można sobie wydrukować karteczki na drukarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności