Skocz do zawartości

Vedia C5


CoNo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

przemysl, na czym ci zależy. Domyślam się że filmy, a budżet ok. 300zł. Do filmów podobno teraz jest dobry Laberg Visio, ale nie wiadomo jak tam u niego z FW nie było recenzji na forum. Później jest Vedia C5 a za nią C6. Następnie Creative, ale nie jest za bardzo lubiany na tym forum, nic bliżej o nim nie wiem. E100 podobno za bardzo nie wyszedł. Jeśli już czasem obejrzysz na playerku jakiś film, to pewnie będzie trzeba wtopić napisy. Bo żaden z powyższych odtwarzaczy nie poradzi sobie z filmem z napisami. Dlatego moim faworytem jest nieobecny tu Meizu M6, w szczególności SP. Doskonały (jak za tą cenę, 270zł - 4GB) pod względem jakości dźwięku, częste FW, i to co lubię. Można się trochę pobawić w Menu, dodawać własne motywy, czyli dostosować odtwarzacz pod siebie.

 

Co do C6 - C6+, to C6+ ma lepszy głośniczek transmiter FM i TV out. Podobno nie poprawiono błędów, jakie dręczyły C6 (przynajmniej nie wszystkie), więc na chwilę obecną nie widzę przyczyny, dla której lepiej kupić o 100zł droższą wersje. Podobno ma niedługo wyjść FW do C6, wtedy pogadamy.

 

przemysl, teraz już wiesz co wybrać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meizu niestety nie ma wyjścia, ale mało który markowy odtwarzacz ma, a jak ma to zrobione jest to porządnie (SD Cowon D2), tzn. muzyka z karty łączy się z biblioteką muzyki z playerka. Clix jest sporo droższy i ma mniejszy wyświetlacz i te sterowanie jest... ani dotykowe, ani przyciskowe... Takie Homo-niewiadomo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak chcesz, ale Samsung P2 ma dotykowy wyświetlacz..... Jak będę kiedyś wracał ze szkoły to wejdę do Domaru, tam chyba maja, może dadzą mi się pobawić :D Jeśli bardzo ci zależy, to napisz, opisze jak to z tym ekranem tam jest :D

Widze, ze tez się wyleczyłeś z filmów bez konwertowania :D??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ przemysl

Nie wiem czy określiłbym Vedię jako badziewie. A7 zepsuli na całej linii, a znowu V39 jest ok. Jak dla mnie nie produkują "równych" produktów -> coś im wyjdzie, a czasami coś nie. Mam C5 już kilka tygodni i ciężko mi powiedzieć czy jestem zadowolony. Zawiodłem się na dźwięku, bo odstaje od V39, ale zostałem pozytywnie zaskoczony przez filmy.

W tym momencie należy sobie przypomnieć, że seria C to pmp (minipmp jeżeli mówimy o C5), a nie coś nastawionego przede wszystkim na muzę, więc błąd wyboru grajka leży raczej po mojej stronie. Za to w końcu mam grajka, który bez problemu na połowie głośności jest w stanie uciągnąć moje AKG :-) (Meizu M3 nie było w stanie tego zrobić nawet na pełnej głośności), zaś obsługa nie pozostawia życzeń. Można narzekać na brak obsługi pls, ale jak i tak zawsze słucham muzy z folderów więc mi to nie robi różnicy.

Tylko... no właśnie jest jeden problem, który opisywany już był wcześniej -> grajek czasami wymaga resetowania, tj. jak się wygasi ekran to już nie mogę go uruchomić, a to mnie wkurza.

 

//edit

Tak mi się przypomniało. Wkurza mnie jeszcze coś. W normlanie zakodowoanych filmikach (divx) pojawiają się przestery wysokich składowych dźwięku. Zaznaczam, że nie jest to sytuacja ustawienia wysokiej głośności i występuje tylko w niektórych filmach (może jakiś problem z dekodowaniem filmów???).

 

//edit2

Player się nie zawiesza. Wystarczy troszkę cierpliwości podczas trzymania przycisku "włącz" (trochę dłużej niż normalnie) i wszystko jest ok.

 

@CoNo

Udało się Ci w serwisie naprawić C5 z problemem resetowania? Nie napisałeś nic po naprawie, więc się interesuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj dostałem odtwarzacz. Mam 2 pytania. Czy podczas odtwarzania muzyki (kiedy wyświetlacz jest włączony i wyświetlana jest animacja kręcącej sie płytki) słyszycie taki cichutkie pikanie (takie samo jak podczas wybierania opcji w menu). Pikanie jest słyszalne kiedy wcisnę pauzę, oraz kiedy słucham cicho muzyki, jak jest glosniej to pikanie jest pewnie przebijane przez muzykę. Pikanie ustaje wraz z wygaśnięciem ekranu odtwarzacza.

 

Czy to ta animacja plytki jest powodem? A moze to praca wyswetlacza powoduje taka niedogodnosc? Jesli to ta plytka to moze wyswietlanie zamiast niej okladek pomoze. Jak ustawic wyswietlanie okładek w c5?

 

Jak juz się uporam z tym co napisałem, najprawdopodobniej napiszę jaką szerszą opinię o playerze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem odtwarzacz. Mam 2 pytania. Czy podczas odtwarzania muzyki (kiedy wyświetlacz jest włączony i wyświetlana jest animacja kręcącej sie płytki) słyszycie taki cichutkie pikanie (takie samo jak podczas wybierania opcji w menu). Pikanie jest słyszalne kiedy wcisnę pauzę, oraz kiedy słucham cicho muzyki, jak jest glosniej to pikanie jest pewnie przebijane przez muzykę. Pikanie ustaje wraz z wygaśnięciem ekranu odtwarzacza.

 

Czy to ta animacja plytki jest powodem? A moze to praca wyswetlacza powoduje taka niedogodnosc? Jesli to ta plytka to moze wyswietlanie zamiast niej okladek pomoze. Jak ustawic wyswietlanie okładek w c5?

 

Jak juz się uporam z tym co napisałem, najprawdopodobniej napiszę jaką szerszą opinię o playerze.

 

Pozdrawiam

Niestety wyświetlanie okładki nie pomoże. Pikanie powoduje jakikolwiek ruch na wyświetlaczu i biorąc pod uwagę że nawet najnowszy fw tego nie zlikwidował to pewnie jest to wina elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokładniejszym przyjrzeniu się odtwarzaczowi zauważyłem, że po zmianie ustawień equalizera ze standardowych na PlayFx spowodowało zniknięcie pikania. Pikanie powróciło po restarcie odtwarzacza i teraz raz jest raz go nie ma. Dziwna sprawa. Okladki nie sa mi szczegolnie potrzebne, myslalem tylko ze wyeliminuja problem pikania.

 

P.S. Czy wam sie ladowarka sieciowa podczas ladowania tez tak mocno nagrzewa ze czuc lekko przypalony plastik ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności