Skocz do zawartości

Vedia C5


CoNo

Rekomendowane odpowiedzi

Prosił bym każdego posiadacza C5-iątki o podzielenie się z Nami swoją opinią.

Na forum jest tylko jeden temat poświęcony temu playerowi, który według mnie jest jedną z ciekawszych propozycji Vedii.

Oto moja recenzja C5:

 

Wyświetlacz

 

PLUSY:

-Duży

-Dobra jakość oglądania filmów

-Ładny

-Bardzo dużo kolorów (16 mln)

-Duży kąt widzenia

-Panoramiczny (16:9)

 

MINUSY:

-Pod lekkim odchyleniem są troche lepiej widoczne ciemne sceny

 

OGÓLNIE:

Obejrzałem na nim już kilka filmów i jestem zadowolony, ogąda się bardzo wygodnie

 

OCENA 9/10

 

 

Filmy

 

PLUSY:

-Ogląda sie bardzo wygodnie

-Brak jakichkolwiek konwersji

-Można przewijać do przodu i do tyłu, a także zatrzymywać

 

MINUSY:

-W jednym filmie (Wzgórza mają oczy 2) troche przerywało i były czasem takie skośne kreski (ale to aż tak bardzo nie przeszkadzało)

-Po restarcie odtwarzacza nie da się wrócić do ostatniej sceny jaką się oglądało

 

OGÓLNIE:

Bardzo dobra jakość filmów, jestem zadowolony. Niektórzy mówią że "co to za przyjemność oglądania filmów na takim wyświetlaczu" otóż ta przyjemność jest bardzo duża

 

OCENA 8/10

 

 

MUZYKA

 

PLUSY:

-Bardzo dobra jakość

-Wiele możliwości Eqalizerow (Normal, MS PlayFX, Rock, Pop, Classic, Bass, Jazz i możliwość utworzenia własnego)

-System PlayFX, który na prawdę działa

-Duża regulacja głośności (0-32, przy czym na 32 jest bardzo głośno w słuchawkach)

-Przewijanie

 

MINUSY:

-Nie zapamiętuje ostatniego utworu

 

OGÓLNIE:

Nic dodać nic ująć. Ja najwięcej słucham właśnie muzyki na tym odtwarzaczu i jestem bardzo zadowolony.

 

OCENA 10/10

 

 

RESZTA:

 

PLUSY:

-Intuicyjne Menu

-Obsługa folderów

-Ładny wygląd

-Jest głośnik (chociaż nie wiem czy to plus czy minus bo jest bardzo cichy, ale jest :P )

-Blokada klawiatury

-Slot na kartę pamięci Micro SDHC

-Zaczepka na smycz

-Bardzo bogaty zestaw akcesorii (smycz, ładne etui, ściereczka, ładowarka USB, okablowanie, instrukcja, słuchawki)

-Bardzo dobre słuchawki

 

MINUSY:

-Brak klapki przy slocie na karte

-Cichy głośnik

-Mogła by być lepsza bateria

-Przy rozładowaniu baterii odtwarzacz wyłancza się bez żadnego ostrzeżenia

 

OGÓLNIE:

Widać że tworzyli go z myślą o funkcjonalności i wygodzie użytkowania chodź kilka błędów zrobili

 

OCENA 9/10

 

 

Zdjęcia:

 

Podczas słuchania muzyki:

 

cono_c04dd58546755acc90713f6d3d3854a4.jp

 

 

Z tyłu

 

cono_e7139b27f38c661ebdd69c7641f91886.jp

 

 

Wygląd menu

 

cono_bbb295c203510cfb65016d5f8dea9b2f.jp

 

 

Podczas oglądania filmu

 

cono_9f007a88fb47be96391166e392b2644a.jp

 

 

GORĄCO POLECAM DO ZAKUPU VEDII C5, JA SIE NA NIM JESCZE NIE ZAWIODŁEM.

JAK NA TAKĄ CENE ODTWARZACZA JEST TO CHYBA NAJLEPSZY MOŻLIWY ZAKUP.

 

OGÓLNA OCENA ODTWARZACZA 9/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Witam:) Zamierzam kupić odtwarzacz Vedia C5... Lecz zastanawiam się jeszcze nad Pentagram Eon Slide-R Twin Core. Czy mógłby mi ktoś doradzić który lepszy? CoNo czy mógłbyś napisać coś o C5? Może jakieś zdjęcia np. z menu i z odtwarzania muzyki. Jaka jest jakość odtwarzania muzyki C5? Błagam o taką mała recenzję C5!.

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa playery są w podobnej cenie :) Wszystko zależy co oczekujesz od nich.

Plusy C5:

- Możliwość podłączenia karty microSDHC ( ciekawe czy ta karta jest zintegrowana z pamięcią w odtwarzaczu jak nie to kicha :( ? )

- Słuchawki ponoć najlebsze za tą cene na rynku

- Dodatkowo dostajesz spory zestaw akcesorii dodatkowych

Reszta parametrów VEDIA C5 8 GB + dodatkowa karta 4 GB microSDHC MP4.

Plusy PENTAGRAM Eon Slide-R Twin Core P 5117:

- Wyodrębniony wzmacniacz słuchawkowy Wolfson 8750BG ( powinien lepiej zagrać, ale słuchawki pewnie będzie trza wymienić :( , właśnie przeczytałem w ich reklamie że dodają słuchawki kanałowe z trzema parami wymiennych silikonowych nakładek ktoś wie co to ??? Coś do słuchania czy powieszenia się na nich ? )

- Wyświetlacz AMOLED

Reszta parametrów PENTAGRAM EON Slide-R Twin Core 8GB.

PENTAGRAM jest nowszym produktem na rynku więc napewno jest lebszy od C5 ( akurat w tym wypadku ). Ja bym go wybrał, a słuchawki kupił później.

Nie wiem jak z obsługą jest. Może okazać się że obydwa ci nie podejdą :( Więc najlepiej sprawdź czy ktoś w twojej okolicy sprzedaje lub posiada takiego playerka :) Ja też długo wybierałem co kupić. Zamówiłem sobie Teclasta T50 będąc pewnym że jest to dobry wybór dla mnie :) A jak nie to trudno, sprzedam go i będe szukał czegoś innego :)

 

Aukcje z alegro przypadkowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj tematy o pentagramie w podforum "inne marki" i zobacz ile tam jest na nie zazalen -_-
To która marka jest lebsza jakościowo Ramos czy Teclast a może ONDA ? Według mnie podobne są :)

Napewno Vedia ma wsparcie spore na tym forum. Pentagram raczej nie dlatego tyle "głupich" tematów jest :) Ale to moje własne odczucia.

Im więcej sprzedaż tych MP3 tym więcej wróci do serwisów. Jedni będą zadowoleni z nich inni nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że player jest nowszy wcale nie znaczy, że lepszy.

@CoNo mógłbyś napisać kilka zdań na forum o C5, gdyż jakoś mało opinii użytkowników się pojawia, a sam się przymierzam do zakupu tego playera dla mojej drugiej połowy.

@INTseed słuchawki dokanałowe to takie, które umieszczasz wewnątrz przewodu słuchowego. Te silikonowe nakładki są dodawane najczęściej w trzech rozmiarach, a służą do tego, aby użytkownik mógł takie słuchawki jak najlepiej dopasować do swojego ucha (od czego zależy m.in. tłumienie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że player jest nowszy wcale nie znaczy, że lepszy.

Przeczytaj co w nawiasie pisze :)

@INTseed słuchawki dokanałowe to takie, które umieszczasz wewnątrz przewodu słuchowego. Te silikonowe nakładki są dodawane najczęściej w trzech rozmiarach, a służą do tego, aby użytkownik mógł takie słuchawki jak najlepiej dopasować do swojego ucha (od czego zależy m.in. tłumienie).
Tu akurat za bardzo zakręciłem. Chodziło o to czy te słuchawki jakoś wmiare grają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>PENTAGRAM jest nowszym produktem na rynku więc napewno jest lebszy od C5 ( akurat w tym wypadku )

 

po 1 to LEPSZY, po 2 na jakiej podstawie tak sadzisz ze jest lepszy? mnie sie wydaje ze jednak jest starszy od C5 :] C5 wyszla niedawno, a ten Pen... na poczatku wakacji (jak dobrze pamietam)

 

nie kazde doki sa lepsze od pchełek, w tym przypadku doki ala Pen.. od SRSów :P SRSy są jedne z najlepszych słuchawek dodawanych do playera, ale zaraz za dokami sony i stokami Laberga (nie wiem czy sa jakies jeszcze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat za bardzo zakręciłem. Chodziło o to czy te słuchawki jakoś wmiare grają.

:) Myślę, że te słuchawki to coś na miarę "Kriejtiw EP-630" z allegro za 7,99, chociaż wolałbym się mylić. W specyfikacji interesujący jest ten wzmacniacz Wolfsona- ciekawe jak brzmi w takim Pentagramie w połączeniu z Rockchip'em (czy przypomina Wolfsona w połączeniu z Telechips'em w Vediach serii V) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>PENTAGRAM jest nowszym produktem na rynku więc napewno jest lebszy od C5 ( akurat w tym wypadku )

 

po 1 to LEPSZY, po 2 na jakiej podstawie tak sadzisz ze jest lepszy? mnie sie wydaje ze jednak jest starszy od C5 :] C5 wyszla niedawno, a ten Pen... na poczatku wakacji (jak dobrze pamietam)

 

nie kazde doki sa lepsze od pchełek, w tym przypadku doki ala Pen.. od SRSów :P SRSy są jedne z najlepszych słuchawek dodawanych do playera, ale zaraz za dokami sony i stokami Laberga (nie wiem czy sa jakies jeszcze)

po1. Częsty mój błąd :( Trza zapamiętać.

po2. Jak C5 wyszło później to respekt :P

Myślę, że te słuchawki to coś na miarę "Kriejtiw EP-630" z allegro za 7,99, chociaż wolałbym się mylić.

Pewnie to takie słuchawki.

W specyfikacji interesujący jest ten wzmacniacz Wolfsona- ciekawe jak brzmi w takim Pentagramie w połączeniu z Rockchip'em (czy przypomina Wolfsona w połączeniu z Telechips'em w Vediach serii V) :)

Mnie też to ciekawi jak brzmi ten player. Zobacze jak dostane Teclasta którego zamówiłem.

Mam nadzieję że mi się dźwięk spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po2. Jak C5 wyszło później to respekt :P

 

 

Od dnia 27 czerwca 2008 roku dostępny jest nowy firmware noszący numer 1.11. - dot. Pentagramu (czyli był jeszcze wcześniej)

 

04.07.2008, 16:56

Vedia C5 już na allegro smile.gif I dodają nawet kartę microSD Kingston... - dot. Vedii C5 w przedsprzedaży w 3kropki.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już tak bardzo chcecie patrzeć który odtwarzacz był pierwszy to nie patrzcie na premierę Vedii czy Pentagramu a kiedy dany model pojawił się na światowym rynku bo w Polsce premiera mogła być później danego modelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :D Czyli dalej niewiele wiadomo... Czy ktoś na forum posiada któryś z tych odtwarzaczy? Mogę prosić o jakieś zdjęcia?

Bo wiecie, nie mogę się zdecydować... głównie chodzi mi o jakość muzyki.... Czy to prawda, że obydwa odtwarzacze mają equalizery i jakiś tam system "PlayFiX" chyba tak?? Pomóżcie coś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności