Skocz do zawartości

Samorozładowanie w X5L


onlooker

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem kilka dni temu używany X5L (poprzedni padł). Po pierwszej próbie włączenia playerek pokazał pustą bateryjkę i się wyłączył. Naładowałem więc odtwarzacz. Tak, jak się spodziewałem, naładował się w zbyt krótkim czasie. Przypuszczałem więc, że ma zniszczoną baterię. Jako że w poprzednim X5L wymieniłem sobie ogniwa, nie przejąłem się tym faktem.

 

Zaczęły się jednak problemy... :(

 

Player się ładował i grał około 2h. Jednak w pełni naładowany wieczorem, rano nie był w stanie się włączyć. Na reakcję na ładowanie trzeba było czekać kilka minut. Rozebrałem delikwenta w nadziei, że to efekt zużycia akumulatorka. Wylutowałem orginalne ogniwa i podpiąłem właściwie nowy accu z SE k750 (pasujące parametry). Problem nie zniknął. Odtwarzacz ładuje się, gra, po wyłączeniu pada w jakies 2h. Sparwdzałem sytuację miernikiem: napięcie stopniowo ucieka z wyłączonego odtwrzacza - zdecydowanie szybciej niż w sprawnym odtwarzaczu podczas normalnej pracy.

Co gorsza, mam wrażenie, że poprzedni X5L zachowywał się podobnie zanim przestał się włączać zupełnie. Sprawdziłem więc łądowarkę od poprzedniego X5L(użyłem tej samej, bo mój zakup jest ze Stanów): napięcie nieznacznie pow. 5V

 

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Czy jest jakieś rozwiązanie?

Może to ma jakiś wpływ: używam rockboxa.

 

A na koniec kilka ciekawostek:

1. Poprzedni odtwarzacz (i obecnemu się to też zdarzyło) migał czasem czerwoną lampką sygnalizującą ładowanie, zdaje się, że podczas podłączenia przez USB.

2. Oba playery po podłączeniu (tej samej) ładowarki sieciowej symulowały połączenie przez USB, zarówno w oryginalnym firmware, jak i w rockboxie.

3. Ze starego X5L wyjąłem używany w nim accu z k750 i próbowałem go naładować w tym właśnie telefonie, jednak ten oszalał i miga białym ekranem. Żeby było bardziej dramatycznie, przełożony na około 5h accu z k750 zachowuje się teraz identycznie.

 

Ja sobie nie robie jaj! :(

 

Jedyne sensowne wytłumaczenie, to uszkodzenie modułów ładujących w obu odtwarzaczach jakimiś zawirowaniami napięcia. Zastanawiam się, czy taką rzecz da się naprawić bez wymiany płyty głównej... Reasumując: odtwarzacz rozładowuje się, niszcząc accu...

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc i sugestię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x5l ma 2 akku jesli wymieniles tylko 1 to ten 2 ciagle padniety rozwala Ci nowe aku (przynajmniej moze tak byc)

tu masz idealnie pasujaca baterie do x5 (ta pod dysk) http://www.allegro.pl/item421153023_bateri..._7v_li_ion.html

ja tej uzywam, jest parametrami i rozmiarami dokladnie taka jak od x5 i tez ma kontroler ladowania, (pierwsza lepsza aukcja mozesz znalesc tansza) niestety nie wiem jaka baterie Ci polecic na dysk, jako ze mam wersje x5 a nie L, na iaudiophile.net musialbyus poszukac jaki zamiennik dorwac na 2 baterie.

 

edit: wiem ze ktos mial podobny problem jak wymienil 2 baterie na rozne typy, tzn dal jedno lit-jon a 2 lit-polymer,

 

btw, na stronie producenta batimex sa najnizsze ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności