Skocz do zawartości

Cowon S9


Gość Jacques La Fey

Rekomendowane odpowiedzi

BRAK SLOTU SDHC? to by była masakra. dla kogoś kto ma 80 gb muzyki i musi co chwila ciągle coś dogrywać, kasować, zmieniać, usuwać, dodawać....a tak mam do D2 dwie karty 16gb i noszę ze sobą praktycznie wszystko co chce nosić i w ogóle się nie bawię w transfery. a w s9 co za problem zmieścić? wystarczy by był o kilka mm grubszy, czy dłuższy. od tego się nie umiera...D2 do slimów nie należy i jakoś nikt za tym nie płacze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 224
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

posuniecia Iriviera tez sa dla mnie nie do konca zrozumiałe, taki E 100 ze sredniej polki ma slot na karty a nadchodzacy Iriver Spinn high - end jest pozbawiony slotu. Co z tego, ze ma 10 mm grubosci, nie bardzo to robi na mnie wrazenie a moglby byc z powodzeniem delikatnie grubszy i dysponowac slotem. Napewno inaczej by sie prezentował, pewnie cena rowniez to tez trzeba wziasc pod uwage. Podejrzewam ze straci tym sposobem spora. czesc ewentualnych nabywcow. Osobiscie dla mnie to nie ma znaczenia bo wykorzystuje max 5-6 gb muzyki wiec Spinnn czy S9 spokojnie styknie a design tak szczerze to bardziej mi sie podoba w Irivierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. niby macie racje. Jak się robi sprzęt dla niszy, to sie robi sprzęt dla niszy. Z drugiej strony, ludzie (Ci "masowi" ludzie ;)) wcale nie lubią grubych playerów.

 

A brak czytnika kart jest dla niektórych firm swego rodzaju motywowaniem do zakupu większej pojemności czy też zmiany za czas jakiś na większą pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jakoś wcześniej na to nie zwróciłem uwagi, ale powiedzcie mi skoro S9 nie obsługuje filmów bez konwersji i to w sumie jest taki krócej działający D2 bez slotu na SDHC, tyle że z panoramicznym AMOLEDem, to po kiego grzyba te 500 MHz i to jeszcze dual core? o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody > To jakiś chwyt musi być z tym 500 Mhz. Jestem niemalże pewien, że jest to telechips, a nie widzie w spisie 500 Mhz. Chyba, że mają coś najnowszego. Albo tak jak napisal ktoś na początku "to chwyt marketingowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konwersji i innych *******: update.

No to jak dla mnie S9 to nic atrakcyjnego, poza widescreenem i AMOLEDem same wady, albo brak postępów w stosunku do D2, bo bluetootha pewnie i tak nie wykorzystam.

 

Jeśli nie będzie tani to nie zadowoli ani laików ani koneserów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mogliby zrobić następcę i7, z obsługa kart pamięci... i wypusścić 3 modele o różnym brzmieniu jedno zimne -takie jak obecnie ma i7, jedno stosunkowo neutralne i jedno ciepłe . I7 pod względem mobilności nie ma sobie równych, także moim zdaniem takie coś mogłoby dać im znaczny wzrost udziału w rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie tani to nie zadowoli ani laików ani koneserów.

 

to ze nie bedzie tani jestem pewien, co do zadowolenia wystarczy ze bedzie dobrze brzmial i zadowoli zdecydowana wiekszosc. Taki x5 mimo ze jest ceglasty, nie ma jakis specjalnych bajerow a dizajnem tez nie swieci ma swoich wielbicieli. S9 ma potencjał zarowno w parametrach jak i w wygladzie. Jak go wykorzystają inżynierowie cowona zobaczy sie mysle ze jeszcze przed swietami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko powiedzieć że bardzo mi się podoba aktualny stan rzeczy. Uważam że taki odtwarzacz jak S9 z 3,3" wyśiwtlaczem jest najbardziej uniwersalny do wszystkiego. Ob jeszcze dźwięk był na wysokim, a najlepiej bardzo wysokim poziomie. W tym albo w Spinnie.

Widzę że coraz wiecej firm dąży właśnie do tego aby we flagowych modelach mieć dotykowy wyświetlacz, a przy nim wielkość 2,2 albo 2,4" jest nieco za mała.

 

Dwa marzenia:

dobry dźwięk i cena w miarę do przełknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko powiedzieć że bardzo mi się podoba aktualny stan rzeczy. Uważam że taki odtwarzacz jak S9 z 3,3" wyśiwtlaczem jest najbardziej uniwersalny do wszystkiego.

 

Nie zgodzę się - jest mało mobilny. Cięzko takiego "kloca" w kieszeni trzymać, a i bateria raczej długo trzymać tez nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowon S9, 8GB ~ 1010 zł

Cowon S9, 16GB ~ 1200 zł

Cowon S9, 32GB ~ 1352 zł

 

Cowon o2, 8GB ~ 1352 zł

Cowon o2, 16GB ~ 1521 zł

Cowon o2, 32GB ~ 1686 zł

 

Przy kursie euro: 3,38 Nice, nice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się - jest mało mobilny. Cięzko takiego "kloca" w kieszeni trzymać, a i bateria raczej długo trzymać tez nie będzie.

 

Co do baterii na pewno masz rację, a co do rozmiarów to niekoniecznie. Prawdopodobnie i tak S9 jest chudszy od D2 a to znaczy że na pewno wygodniej go nosić w kieszeni spodni.

Poza tym napisałem uniwersalny gdyż w moim odczuciu odtwarzacze z dotykowym ekranem wielkości 2,4" nie spełniają dobrze swoich zadań. Są po prostu za małe żeby ich używanie nie stanowiło żadnego problemu. Ciężko przewinąc piosenkę do żądanego momentu, ustawić głośność albo equalizer. Jeżeli producenci będą szli w kierunku ekranów dotykowych to za pewien czas każdy odtwarzacz mp3 (nie pmp) będzie miał wyświetlacz co najmniej 3". I to nie ze względu na odtwarzanie filmów, ale właśnie uproszczoną obsługę.

I jeszcze, jeżeli będziesz tego odtwarzacza używał tak jak tych z mniejszym ekranem to i tak większość czasu będzie on zgaszony, więc nadal mozna uzyskiwać dobrą autonomię - problem będzie natomiast wtedy gdy za dużo sie ktoś będzie ekranem bawił. Ale chyba nie bedzie aż tak tragicznie jak w Touchu - ktoś pisał o trzech godzinach słuchania muzyki i zabawy wyświetlaczem na jednym ładowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowon S9, 8GB ~ 1010 zł

Cowon S9, 16GB ~ 1200 zł

Cowon S9, 32GB ~ 1352 zł

 

Cowon o2, 8GB ~ 1352 zł

Cowon o2, 16GB ~ 1521 zł

Cowon o2, 32GB ~ 1686 zł

 

Przy kursie euro: 3,38 Nice, nice...

 

jak D2 w czasie zapowiedzi przy kursie 4 z hakiem xP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To S9 nic ciekawego nei pokazuje tyle że ekran nie wiem jak z skonwersją filmów ale brak slotu duży minus i ta cena to lepiej D2 kupić chyba że będzie lepiej grał ale wątpie cowon to cowon :)

EDIT:

na pewno szybko stanieje

EDIT2:

piszę tylko o wersji 8 GB bo ta 32 GB wersje opłaca się, pare złotych więcej tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do baterii na pewno masz rację, a co do rozmiarów to niekoniecznie. Prawdopodobnie i tak S9 jest chudszy od D2 a to znaczy że na pewno wygodniej go nosić w kieszeni spodni.

 

Widzisz, tyle że ja uważam, że d2 jest również za duży by go nosić w kieszeni spodni :) Mnie interesują playery o wielkości i7, f2, t10, t20 itd. itp. :) większe są po prostu dla mnie nieporęczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, rozumiem Cię doskonale. Jednak ja miałem kiedyś Nokię 3510i (nawet nadal mam) i na pewno nie była to rewelacja dla kieszeni, ale dalo sie nosić z przodu w dżinsach. A co odtwarzacza mp3 w ogóle to i tak mam kieszenie zajęte przez portfel, komórkę i klucze, więc trzeba i tak szukać alternatywy do noszenia playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.swiatobrazu.pl/cowon__nowe_odtw...timedialne.html

 

Natknąłem się na taką informację prasową. Wygląda na dość rzeczową. Jedynie co mnie zainteresowało i zarazem nieco zasmuciło to spora różnica w czasie działania playerów, o dziow tylko na muzyce, bo pzy filmach jest ten sam czas działania. Zakłądając że te dane pochodza od producenta, jak myślicie co moze wpływac na taka rozbieżnośc czasu odtwarzania muzyki? To zaleta AMOLED że S9 działa tak długo, czy może procesor w O2 jest bardziej wymagający?

Rozmiarami przemawia do mnie bardziej S9, ale O2 wygląda świetnie i obejrzenie dłuższego filmu będzie zdecydowanie przyjemniejsze.

Jednak róznica w czasie odtwarzania muzyki przechyla szalę w stronę S9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMOLED IMO wydłuża czas pracy podczas oglądania filmików, podczas słuchania muzyki jest to element nie mający prawie znaczenia na długość pracy. O2 dłużej się ładuje, przy większym wyświetlaczu oferuje taki sam czas pracy pzy oglądniu wideo, czyli NAJPRAWDOPODOBNIEJ posiada również pojemniejszą baterię. Wszystko zatem wskazuje, że O2 wymaga dosyć sporego zapotrzebowania na energię. Dla inżynierów cowona widocznie zbyt trudne/nieopłacalne było wprowadzenie 2-3 trybów pracy procesora (do tego modelu oczywiście), tak by zminimalizować zużycie energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności