Skocz do zawartości

Cowon S9


Gość Jacques La Fey

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jacques La Fey

O majn got :)

 

Cowon jednak nie próżnuje - jupi ja :) Na IFA przedstawił 3 nowe odtwarzacze w tym S9 moim zdaniem następce D2. Oproćz S9 pojawił się O2 (też mógłby być następca D2) i L3 (chyba już coś było o tym odtwarzaczu).

 

Nie będę się rozpisywał na temat odtwarzaczy bo info najlepsze znajdziecie w podanych linkach ;)

 

 

 

Linki:

asia.cnet.com

anythingbutipod.com

 

S9:

cowon.com

engadget.com

cowon-germany.com

 

O2:

cowon.com

cowon-germany.com

 

L3:

cowon.com

mp3.generationmp3.com

 

 

 

A jednak nie :P Podobno ma pojawić się D3 lepszy od wymienionych, no to ja już nic nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 224
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

L3 pewnie tradycyjnie jak cała seriia L się u nas nie pojawi.

 

S9 pewnie będzie tak, że albo się będzie podobać albo totalnie nie. Model na zasadzie wysoka technika + deisgner mógł sie wyżyć ;)

 

Za to o2 to solidny zawodnik, ciutkę duuży jak na europejskie warunki, ale poza tym widać, że wycisnęli z RMI co się dało :)

 

 

Jednak w przypadku wszystkich Cowonów ciekawi mnie jedno. Cena. Skoro cena D2 jest jednak ciągle wysoka... ;) Znając same ceny wyświetlaczy to można spokojnie powiedzieć "auĆ" :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam. nowe odtwarzacze sa super, czekamy kiedy sie pojawia w sklepach, oby w tym roku :-) Ja czekam na O2 - czysty wyglad i podejzewam ze interfesjs i dzwiek rowniez w standardach cowonowskich :-) Jak sie tylko ukaze - kupuje. 18h audio i 8h video - to jest taki odtwarzacz na jaki czekalem do tego do 32gb slot pamieci :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O2 wygląda mi na flashowego następce serii A, ciekawe tylko jak funkcjonalnie będzie się od niej różnić i jaka będzie jego konkurencyjność w stosunku do P5 (który wygląda trochę na następce Q5W).

L3 też jest w sumie ciekawą propozycją. Np mój brat szuka czegoś co by robiło za GPS i odtwarzacz muzyki do samochodu (ma wbudowany FM transmiter), najlepiej jeszcze jakby miało WiFi i przeglądarkę www żeby w podróży można było poszukać np. miejsca do noclegu w necie (aczkolwiek L3 chyba nie ma WiFi).

S9 fajnie wygląda (trochę jak Clix2).

Jedno mnie trochę niepokoi. Wszystkie te odtwarzacze mają wbudowaną (chyba) funkcje telewizji w standardzie T-DMB. Sugeruje to że raczej na rynku europejskim ich nie uświadczymy <_< .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ze bedzie w Anglii, tam sprzedaja glownie z DVB i wtedy tlyko 50,- koszt przesylki i witamy w Polsce :-) Nowe odtwarzacze mysle ze wzbudza wiele zaciekawienia na IFIE tegorocznej, ciekawie co jeszcze ? Mysle ze na youtubie juz za 4 dni pojawia sie pierwsze filmowe relacje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 mhz ;]

Chyba, że to chłyt i jest 2x250, ale i tak bardzo dobrze.

 

DualCore w urządzeniach mobilnych niekoniecznie musi oznaczać przetwarzanie równoległe (przynajmniej nie tak rozwiązane jak w komputerach :)). Pewnie będzie podobnie jak w Walkmanach Sony (A800, A810, A820) i niektórych iPodach czyli: jeden rdzen ARM (CPU) + drugi DSP (dekodowanie audio/video, procesor efektów typu 3D itp.). Pewnie obydwa będą taktowane ok 500MHz, ale będą mieć całkowicie inną architekturę i przeznaczenie. Tak poza tym MHz w procesorach ARM nie są najważniejsze i nie przedkłada się to bezpośrednio na osiągi, możliwości. Ważne jest sprawnie i szybko działające oprogramowanie oraz zarządzanie energią, przepustowość pamięci.

 

S9 prezentuje się świetnie, ciekawe jak to gra :) Wiecie kiedy i czy w ogóle trafią do nas nowe modele Cowona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleś > Cowon, w przeciwieństwie do iriver'a już przy D2 wpadł na pomysł, ze można zrobić wersje bez telewizji cyfrowej, a co więcej można zrobić kilka wersji w standardzie (UE, US, JP) :)

 

Pytanie jest inne - jak szybko MIP wprowadzi to do Polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przy takich playerach czepiać się można tylko designu, który jest sprawą gustu.

 

Same funkcje i jakość wykonania nigdy w Cowonie nie pozostawiła złudzeń, że jest lepiej niz powinno.

 

I jak ktoś lubi brzmienie Cowona (jak np. ja) to jest dodatkowy plus, ale inni (np. Khron ;P) i tak będą marudzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@.ksy Dzięki za rozwianie czarnych chmur mojej niewiedzy :D . Szczerze mówiąc to nie śledziłem tego czy są różne wersje sprzętowe tego samego odtwarzacza na różne rynki u Cowona.

W takim razie można się tylko cieszyć i wyczekiwać ich pojawienia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności