Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

X5 I Usb Host?


YanSi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy X5 ewentualnie osob zajmujcych sie dystrybucja... W specyfikacji X5 jest zdawkowo napisane, iz posiada on "interfejs USB 2.0". Jednak mam wrazenie ze dotyczy to tylko portu "device" natomiast port "host" jest to niestety port USB 1.1 - czyli maksymalny teoretyczny transfer na poziomie 12Mbps! :(

Rzeczywisty poziom transmisji niewiele ponad 1MB/s raczej wyklucza te urzadzenie jako databank np. aparatu fotograficznego... no chyba ze ma sie anielska cierpliwosc...

W specyfikacji jest to "sprytnie przemilczane" moj wniosek wynika ze specyfikacji nowego A2 - w ktorym to tak wlasnie jest...

 

Pozdrawiam

YanSi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo... z tego co mi wiadomo (słyszałem kiedyś na ten temat rozmowe) wszystkie grajki-databanki mają port DEVICE na USB2.0 i HOST na USB1.1 ... więc ja się nie zdziwiłem, a z tym da się żyć ;]

 

... a jak masz PRO-WYMAGANIA (tak do 1GB na "sesję") to kup PRO-databanka, takiego "z prawdziwego zdażenia" a nie wysługuj się bądź co bądź grajkiem :] ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie wiem czy 1GB to jakies PROfesionalne wymagania - przy aparacie 8MPix to jakies 120-150 zdjec... (RAW, ewentualnie RAW+JPG). Szukalem alternatywy do kupowania drugiej karty 2GB... i ani nie mam profesionalnego apraratu ani tez nie szukalem wsrod profesionalnych rozwiazan klasy "data-storage". Nie mam nawet zarzutu co do tego ze urzadzenie typu X5 nie dysponuje portem HOST USB2.0 - mam tylko zarzut, ze nie jest to wprost napisane na stronie w specyfikacji...

 

Pozdrawiam

YanSi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie pstrykam jak leci... ale to nie forum fotograficzne - wiec pomine ten watek wypowiedzi...

No wlasnie nie chodzi o to zeby gdzies pisalo... chodzi o to aby bylo to w specyfikacji... Mam juz dosc marketingowego naciagactwa! Ostatnio zrobila sie niesamowita moda na to... szczegolnie w kwestii predkosci tego zlacza. Dla przecietnego czlowieka roznica miedzy wersja 1.1 a 2.0 to przede wszystkim predkosc transmisji (znaczna roznica bo 40-to krotna). Natomiast wiekszosc producentow pisze, iz wyposazylo swoje urzadzenia w standard USB 2.0 choc tak naprawde pracuje ono z predkoscia full-speed (USB 1.1). Korzystajac z tego, iz USB-IF zostawilo dla kompatybilnosci ta predkosc w specyfikacji USB2.0 wszyscy pieknie z tego korzystaja... oczywiscie oprocz nabitych w butelke klientow.

Jedyna rzecza o ktora mi chodzi to brak informacji o predkosciach przy specyfikowaniu parametrow technicznych... to wszystko (nie ma ich ani na polskiej stronie ani na "oryginalnej")

 

Pozdrawiam

YanSi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie chodzi o to zeby gdzies pisalo... chodzi o to aby bylo to w specyfikacji... Mam juz dosc marketingowego naciagactwa! Ostatnio zrobila sie niesamowita moda na to... szczegolnie w kwestii predkosci tego zlacza. Dla przecietnego czlowieka roznica miedzy wersja 1.1 a 2.0 to przede wszystkim predkosc transmisji (znaczna roznica bo 40-to krotna). Natomiast wiekszosc producentow pisze, iz wyposazylo swoje urzadzenia w standard USB 2.0 choc tak naprawde pracuje ono z predkoscia full-speed (USB 1.1). Korzystajac z tego, iz USB-IF zostawilo dla kompatybilnosci ta predkosc w specyfikacji USB2.0 wszyscy pieknie z tego korzystaja... oczywiscie oprocz nabitych w butelke klientow.

Jedyna rzecza o ktora mi chodzi to brak informacji o predkosciach przy specyfikowaniu parametrow technicznych... to wszystko (nie ma ich ani na polskiej stronie ani na "oryginalnej")

 

Pozdrawiam

YanSi

Nie sądzę aby było to jakieś super celowe działanie. Prosta sprawa iriver PMP też ma OGT i nigdzie w specyfikacjach nie była podawana jego prędkość i w sumie nie znał bym jej gdyby nie fakt, że jest to na klapce otwierającej dostęp do owych portów było -USB 2.0 Device, USB 1.1 Host.

 

Nikt nigdy nie chwiał się (nie spotkałem się a trochę już w tym robię) ze ma Hosta 2.0 Więc sadze, że zostało to przyjęte za aksjomat. I tyle. Polskie strony opierają się w 100% na tłumaczeniach z zagranicznych stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam minoltę A1 i używam z powodzeniem X5 jako data bank. Robie praktycznie tylko RAW'y. Około 750 fotek na miecha. Moja recepta jest taka: mam 2 karty Sandiska 512Mb. Przypinam do X5 czytnik i jak skonczy mi się miejsce na jednej karcie to wsadzam pełną kartę 512Mb ,a całość umieszczam w torbie. W międzyczasie zgrywania zdjęć przez Hosta wsadzam drugiego Sandiska 512 i focę dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby było to jakieś super celowe działanie. (..)

 

Heh... jakos celowo za to podkreslaja ze chodzi nie o interfejs USB (jako taki) tylko dokladnie ze to interfejs w wersji 2.0... Tez w tym troche siedze - mowie o technologiach IT nie o sprzecie mp3/audio... i z moich obserwacji wynika iz jest to dzialanie celowe! Pelno na sprzecie napisow w stylu USB 2.0* (*at full speed only) i podobnych - chwala jak jeszcze producent to dopisze... Nawet na diodowych lampkach zasilanych z laptopow, ktore korzystaja jedynie z pinow GND i +5V zlacza USB widnieje a jakze USB2.0!! ;)

Ja nie uznaje aksjomatow w technice - szczegolnie w kwestii parametrow. Wielokrotnie na stronie zaznaczone jest ze urzadzenie posiada interfejs USB 2.0, ze: "Koniec długiego oczekiwania na wgranie plików do odtwarzacza. Odtwarzacz ten oferuje szybki transfer dochodzący do 480Mbps!". Przy braku w jakimkolwiek miejscu wzmianki ze akurat "port Host" jest 40x wolniejszy zaloze sie ze wiekszosc kupujacych nie jest tego swiadomych - ba! zalozylbym sie ze nie wie tego wiekszosc sprzedawcow.

 

Nikt nigdy nie chwiał się (nie spotkałem się a trochę już w tym robię) ze ma Hosta 2.0 (..)

Chwala sie a owszem... wiele firm np. Apacer Share Steno CD211 (http://www.apacer.ab.pl/produkty.php?id=cd211) Ci sa nawet lepsi... pisza wprost "Interfejs USB 2.0 OTG". Moje podejrzenie wzbudzila predkosc "Transfer z/do urządzenia USB" wiec rozebralem to urzadzenie zobaczylem na jakim chipsecie zrobiona jest komunikacja... przeczytalem dokumentacje chipu... i co? zgadniejcie sami (noo... chyba ze dodatnie do niego dwoch diod i rezystora dopasowujacego tak zmienia sprawe :P ). Rece opadaja... czy wszystko co chce sie kupic trzeba najpierw rozebrac i podejrzliwie sprawdzic?!

 

(..) Przypinam do X5 czytnik i jak skonczy mi się miejsce na jednej karcie to wsadzam pełną kartę 512Mb ,a całość umieszczam w torbie. W międzyczasie zgrywania zdjęć przez Hosta wsadzam drugiego Sandiska 512 i focę dalej (..)

 

Tak, to jest oczywiscie rozwiazanie... nic innego nie pozostaje. Dzieki niemu przez te ok. 30-40min (dla CF 2GB) w ktorych zrzucaja sie dane mozna focic. Tak sobie nawet licze ze energii powinno starczyc na zapelnienie 30GB (30/2GB = 15 zrzutow, 15*30min=7.5h) :)

 

Pozdrawiam

YanSi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

ile trwa - zalerzy ile maja fotki. USB Host to jest 1.1 nie 2.0 (jak zwykle USB).

 

Najlepiej zgrywac przez czytniki kart, choc X5 ma i tak ogromny zasob obslugiwnaych aparatów.

 

A czy da sie z penderiva - nikt nigdy nie probował :) - nie mamy pendrivów bo zuwyam playerów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile trwa - zalerzy ile maja fotki. USB Host to jest 1.1 nie 2.0 (jak zwykle USB).

 

Najlepiej zgrywac przez czytniki kart, choc X5 ma i tak ogromny zasob obslugiwnaych aparatów.

 

A czy da sie z penderiva - nikt nigdy nie probował :) - nie mamy pendrivów bo zuwyam playerów ;)

Witam !!

 

Mam X5 30 GB i testowalem z i4 (1 GB). USb host jest 1.1 (mozna sobie policzyc) ze idzie to duuzo wolniej.

 

Najbardziej istotne jest to X5 dziala taka jak zwykly komp .. znaczy sie dziala w 2 strony , zarówno upload jak i download ..

 

To ważne , bo mam taki plan zeby miec 2 playery : 1 . X5 (bo ma duzy hdd i hosta usb), 2 . flash kola 1 Gb zeby na nim sluchac muzyki ... Jak mi sie znudzi , podpiac sie na 5 minut i wgrac co mi tam sie chce i nie trzymac cegły (x5) po kieszeniach.

 

 

Co do USB Hosta u konkurencji czyli Irivera ... Powiem tylko 2 słowa .. NIE DZIAŁA .. Znaczy sie dziala jak krew z nosa , bo inaczej nie nazwe przegrywania 1 mp3 kola 4 MB w jakies 5 minut. Dotyczy PMP-120

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio chcialem skopiowac kumplowi pliczek na pendrive`a i okazalo sie ze jesli pendrive byl pusty to nei moglem tego zrobic:| bo nie moglem wywolac menu z ktorego wybralbym "paste" :|:|:| bardzo dziwne dopiero kiedy na kompie zrobilismy folder na pendrive`ie to na X5 moglem na neigo kliknac aby pojawilo sie menu z opcja Paste

 

Czy nie da sie kopiowac plikow z X5 na urzadzenie podlaczone pod USB jesli jest ono puste(bez zadnych plikow etc)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności