Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Brak połaczenia mp3 iriver z komputerem


grzegorzgreg

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mośe mi pomóc

Moja mp3 Iriver ifp190--nie może połączyć się z komputerem za pomocą kabla usb (sprawdzałem na viscie i xp)

co może być przyczyną proszę o pomoc.

Po włożeniu kabla usb do portu pokazuje się oto taki komunikat(nie rozpoznano urządzenia USB

Jedno z urzadzen usb podłaczonych do tego komputera ma awarie, ale system widows nie moze go rozpoznac . Aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu tego problemu proszę kliknąc ten komunikat)

po kliknieciu komunikatu pojawia sie tabelka (jedno z urzadzen podłaczonych do tego komputera nie działa własciwie i system windows nie rozpoznaje go.

 

Pomocy ----czy jest ktoś na tym forum co może mi pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam;

mam to samo w moim E100; jak się okazało, po dokopaniu się do informacji w sys. odtwarzacz nie posiada podpisu cyfrowego z Microsoftu, co daje gwarancję, że sprzęt został sprawdzony pod kątem zgodności z system Win.; dokładnie nazywa się to Logo Designed for Microsoft Win. XP;

najlepsze jest to, że straciłam w sumie 3 dni mailując z Panem z serwisu i przekonując go, że sprzęt nie działa poprawnie... Po czym on stwierdził, że to mój problem, skoro sprzęt działa na moim komputerze w pracy a w domu nie i że owszem mam problem techniczny ale nie z mp3 ale z kompem. A przecież w między czasie mógł się rozeznać co i jak, bo chyba muszą być na to jakieś łatki, uaktualnienia czy coś takiego. Mam nadzieję, że ktoś tu coś mądrego podpowie lub wymyśli... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprawnie funkcjonującym XP SP2 nie ma możliwości, żeby E100 nie zadziałał - u mnie poszedł bez żadnych dodatkowych zabiegów (odsłuch w mp3store, mój lap). Co do pierwszego pytania w wątku - czy ten ifp jest już UMS, czy jeszcze IMM (tzn. wymagał Iriver Music Managera)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej - sprawdziłaś czy na pewno pracuje on w trybie UMS/MSC? Nie znam struktury menu E100, ale powinno to być gdzieś na wierzchu w ustawieniach systemowych, pod hasłem mniej więcej "Tryb USB". Bo jeśli jest w MTP, a ty nie masz Windowsa XP SP2+WMP10/11 lub Visty, to faktycznie nie będzie chciał działać. Musi być ustawiony tryb UMS/MSC (różnie się go nazywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!

Mam taki sam problem ktory napewno tkwi w problemie komputera.Nie chcialo mi sie robic formata i wyczailem jak ominac ten blad.

POdlaczasz iRiver'a po czym wyskakuje blad.W ikonach przy zegarze na pc szukasz "bezpieczne usuwanie sprzetu" i usuwasz sprzet.Podpiac jeszcze raz mp4 i wtedy wykryje...z tym ze ciagle trzeba instalowac na nowo sterowniki co zajmuje jakies 20 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi tylko w usb - być może koncentrator był wadliwy, być może podłączany sprzęt chodził na hub-ie albo przednim panelu usb.

 

(nie rozpoznano urządzenia USB

Jedno z urzadzen usb podłaczonych do tego komputera ma awarie, ale system widows nie moze go rozpoznac . Aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu tego problemu proszę kliknąc ten komunikat)

po kliknieciu komunikatu pojawia sie tabelka (jedno z urzadzen podłaczonych do tego komputera nie działa własciwie i system windows nie rozpoznaje go.

 

taka sytuacja jest wynikiem tego, co napisałem u góry. Wiem, bo sam baaardzo wiele razy miałem tę sytuację.

Jesli nie to, co w pierwszej linijce, to USB w wersji 1.1 zamiast 2.0 - 1-wsza v. ma za małą moc ogólną, aby dostroić się do mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Może mi ktoś pomóc? Mam problem z Clix I - potrzebuje zrzucić nagranie z odtwarzacza na dysk, tylko komputer nie widzi Clix'a jako pena. Z tego co zauważyłem nie mogę zrobic transferu z odtwarzacza w WMP. Potrzebuje jakis programik-soft żeby komp zobaczył odtwarzacz do przeniesienia nagrania. Mam win XP z serwis packiem 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności