Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciepło grający odtwarzacz z basem


mythluki

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś odtwarzacza który dobrze zgrałby się właśnie z tymi słuchawkami - do dyspozycji mam 600zł. Zależy mi na dobrej jakości muzyki, głośności koło 90dB, dobry bas i w miarę dobry equalizer. Gdyby dało się obsługiwać odtwarzacz szybko, bez wyjmowania z kieszeni też byłoby dobrze. Nie interesują mnie żadne dodatkowe bajery typu duży wyświetlacz, czytanie audiobooków, gry flash itp. - zbędne zabawki...

 

Chyba że polecilibyście raczej kupno nowego odtwarzacza oraz słuchawek dodatkowo i pozbycie się tych co mam aktualnie - to wtedy będę miał do dyspozycji 700-750zł.

 

Pamięć do dyspozycji 4gb lub 8gb - możliwe że oprócz tego będę miał dodatkowo samsunga T9 4Gb także więcej mi nie potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony nwz a82x gra nawet dobrze - miałem okazję go przesłuchać parę razy, ale chyba nie doszedłem do tego jak wzmocnić w nim bas - dzisiaj pójdę jeszcze raz do sklepu i zobaczę czy da się go podgłośnić w typ 'ukrytym' menu.

 

A iaudio i7 ? Ma dość szeroką scenę i dobre basy ? Choć z tego co wyczytałem to gra dość chłodno - faktycznie tak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa że nie sądzę żeby do tych słuchawek ciepłe i basowe granie było odpowiednie, będą rozgotowane kluchy :P

Właśnie też się zastanawiam nad tym ;)

 

Może brakuje Ci uderzenia w basie a nie ilości basu. Jeśli tak szukaj czegoś chłodniejszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - byłem dzisiaj 3 raz przesłuchać sonego nwz-a82x - i nie odpowiada mi ten bas w połączeniu ani z she9500 ani pmx100 - do tego ten otwarzacz gra za cicho (nie słucham na słuchawkach muzyki na maxa, ale jak podłączam playera do głośników na wypadzie to moc od 15mW na kanał wzwyż się przydaje..). Teraz będę miał prawdopodobnie na zapas samsunga T9 - podoba mi się to że tak czysto gra mimo słabego basu i eq. Ale w dalszym ciągu zastanawiam się nad głównym odtwarzaczem i słuchawkami w takim razie - może iaudio 7 + akg k518dj ? Słyszałem że dj'ki mają sporo basu a i7 gra chłodno - czy to dobre połączenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - byłem dzisiaj 3 raz przesłuchać sonego nwz-a82x - i nie odpowiada mi ten bas w połączeniu ani z she9500 ani pmx100 - do tego ten otwarzacz gra za cicho (nie słucham na słuchawkach muzyki na maxa, ale jak podłączam playera do głośników na wypadzie to moc od 15mW na kanał wzwyż się przydaje..). Teraz będę miał prawdopodobnie na zapas samsunga T9 - podoba mi się to że tak czysto gra mimo słabego basu i eq. Ale w dalszym ciągu zastanawiam się nad głównym odtwarzaczem i słuchawkami w takim razie - może iaudio 7 + akg k518dj ? Słyszałem że dj'ki mają sporo basu a i7 gra chłodno - czy to dobre połączenie ?

 

jak gra i7 z pmx100 nie wiem, ale zgrywal sie dobrze z pmx60 i px100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

px100 i pmx100 to chyba prawie to samo. T60 raczej nie wezmę bo mając wcześniej T10 i porównując te dwa odtwarzacze to T60 nie przypadł mi do gustu - czyli w takim razie póki co zostawię sobie pmx100 z she9500 i dokupię do nich iaudio i7 - o ile ten odtwarzacz ma dość mocnego kopa jeśli chodzi o bas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac watpie. Nibu dlugo nie przesluchiwalem i7 ale jego bas jakos nie kojarzy mi sie z poteznym ;]

Z tego, co mialem najpelniejszy bas zdecydowanie mialo Meizu M6. No i gral dobrze z px100 a pmx z tego co pamietam brzmia podobnie/tak samo.

 

P.S. Swoja droga - "czytanie audiobookow" to musi byc mocne zboczenie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A testowałeś też ustawienia eq ? Bo w momencie kiedy będę potrzebował więcej basu to raczej nie będę zwracał uwagi na resztę tonów (właśnie przy podłączaniu do głośników będę tego potrzebował tylko), a tak to wystarczy mi delikatny ale wyczuwalny bas - co osoba to inne opinie na temat i7...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam opinii na temat i7.. za krotko go sluchalem, by moc sie na jego temat sensownie wypowiadac.

 

Co do EQ to nie wiem.. sluchalem na flacie i basu bylo wystarczajaco ;]

 

ale jesli chcesz cos po prostu do umca umca i reszta tonow moze byc nieobecna i do tego do glosnikow.. to serio nie wiem co ci poradzic, bo w zyciu nie wykorzystywalem do tego playera. Poza tym podejrzewam ze bez wzmaka bylaby za mala moc, by zrobic porzadne łubudubu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napędzam tym jakiegoś super sprzętu - czasami ze znajomymi wyjeżdżamy do domku nad jeziorem na parę dni i tam się przydaje odtwarzacz. Wcześniej miałem clix2 i po podłączeniu do głośników ładnie grał i basu było w sam raz, a skoro E10 gra do niego podobnie to może go wezmę i zostanie mi wtedy sporo kasy na słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie iRivera E10 - ciepły, z mocnym, nie przesadzonym basem, nie zamula jak Sony sprzed serii A82x.

Czyli Sony A81x zamula a A82x już nie? Eternality pisał, że nie ma większych różnic w dźwięku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma jakiegoś nowszego odpowiednika do irivera E10 ze stajni irivera, który grałby podobnie ? Mówią że sony nzw a8xx brzmi prawie identycznie ale bas w clix2 na pewno bardziej mi odpowiadał, a do tego sony gra za cicho (fakt, będę miał wzmacniacz no ale nie zawsze go ze sobą będę zabierał...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Sony A81x zamula a A82x już nie? Eternality pisał, że nie ma większych różnic w dźwięku...

Seria 20 to dla mnie poprzednik w nieco lepszym gatunku, mogę słuchać bez ujmy, choć wolę E10, a słuchając A816 miałem wrażenie, że grał, jakby chciał naśladować serię ifp iRivera, ale nie bardzo mu to wychodziło. Separacja i stabilność źródeł, przestrzeń, rozdzielczość, zróżnicowanie tonalne - wszystko było gorsze. Tylko bas potężniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na moc wyjściową nie narzekam, moje nauszniki napędza bardzo dobrze (słucham zazwyczaj na 15/30). Zależy co znaczy dla ciebie cicho, bo wątpię żeby px/pmx100 miały wygórowane wymagania, tymbardziej she9500.

 

she9500 chyba właśnie sprzedam bo mam kupca i dokupie akg k518dj albo grado sr60 zależnie od tego ile kasy mi zostanie. Sony ma niedopracowaną regulację głośności - tzn. powyżej 15 kreski wiele głośniej już nie zrobisz ;p Słuchawki może i ten odtwarzacz by napędził, ale pisałem że czasem potrzebuję więcej mocy do głośników na wypady ze znajomymi...

 

Oczywiście nowsze nie oznacza lepsze, ale czy E10 nie ma żadnego odpowiednika/podobnie grającego odtw. (poza clix2 bo brzmią podobnie z tego co słyszałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności