Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

To raczej akurat póki co sprawa drugorzędna, oczywiście ważna ale drugorzędna. Do niej można przejść po ustaleniu kwestii pierwszej, a ta jest, czy ma je w ogóle, czy to tylko wypucha. Brak zdjęć, brak opcji PayU. Po ostatnich aukcjach na wypuchę z wysokimi modelami słuchawek z przejętych kont, należy być ostrożnym. Wcześniej chociaż nie było prób unikania PayU. Więc było ubezpieczenie jakieś tam. A tutaj nawet tego nie ma.

 

Nic to, póki co nie należy przesądzać sytuacji, ale warto być ostrożnym. Jestem na miejscu, czekam na odzew, wyślę jeszcze jednego maila z prośbą o kontakt. Aczkolwiek, osobiście, na odległość to bym tego nie kupił. Taki hazardzista to ja nie jestem :).

 

Ale znając życie jaką gorąca głowa może się wpuścić z rozpędu w kanał. W każdym razie jest nas na miejscu w Krakowie więcej, więc jeśli ktoś z forum chciałby kupić, to proponuję za pośrednictwem moim, czy tam któregoś z kolegów i z odbiorem osobistym. A nie ryzykować, szczególnie bez PayU.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający NIE MOŻE nie udostępnić PayU, może sobie napisać, że nie chce takiej formy płatności, ale kupujący i tak może przez nią zapłacić, więc nadal jest chroniony programem Allegro.

 

@down, racja, dlatego ja ZAWSZE płacę przez PayU. Czy ten program pomocy działa to już inna kwestia, ale jak nie płacisz PayU to nawet nikt nie będzie próbował Ci pomóc.

 

edit:

 

Chyba faktycznie zaszła jakaś zmiana w ostatnim czasie, ponoć allegro miało jakieś rozprawy sądowe, że wymuszają korzystanie z payu i dali opcję wyłączenia szybkiej płatności. Ja bym takie aukcje omijał z daleka.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest tak jak piszesz, aczkolwiek sprzedający różnymi zabiegami, może próbować namawiać kupującego do pominięcia PayU, czy to mamiąc perspektywą szybszej wysyłki czy też innymi zabiegami socjotechnicznymi, presją czasu, złudną okazyjnością itd. Niestety nie każdy jest wystarczająco biegły w tym wszystkim. Szczególnie ktoś kto kupuje na Allegro od przypadku do przypadku. Dlatego zawsze warto wspomnieć o takiej aukcji, choćby tutaj na forum. Im więcej ludzi skłoni to do refleksji i ostrożności, jeszcze przed potencjalnym zakupem, tym lepiej. A nic nie zastąpi samodzielnego i zdrowego myślenia, nie zaślepionego "okazją".

 

EDIT

 

Przyszło mi do głowy właśnie..... w opisie HE-560 wspomina o ubitym rogu pudełka.

http://allegro.pl/hifiman-he-560-i5374829470.html

Niech ktoś z Was poprosi o zdjęcia tego ubicia, bo chce ocenić, czy nadają się na prezent. Ja nie mogę, bo by to dziwnie wyglądało, skoro rozmawiam już o HE-500. Zobaczymy jaki będzie odzew.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do takich rozmów jest temat Oszustwa na Allegro!

 

http://forum.mp3store.pl/topic/119044-oszustwa-na-allegro/page-5

 

Tutaj tylko krótkie ostrzeżenie dla nie uważnych co by na minę nie weszli. Moda bym prosił o przeniesienie postów do odpowiedniego tematu.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Programem są objęte wszystkie umowy kupna-sprzedaży, w których zapłaciłeś przelewem bankowym, przekazem pocztowym, za przesyłkę pobraniową, przez PayU, a przedmiot został przesłany pocztą, firmą kurierską lub drogą elektroniczną. Nie możesz skorzystać z POK, jeśli przedmiot odbierałeś osobiście, płacąc przy tym sprzedającemu."

 

Masz potwierdzenie wplaty to masz program ochrony, nie wazne czy payu czy przelew czy poczta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprzedający NIE MOŻE nie udostępnić PayU, może sobie napisać, że nie chce takiej formy płatności, ale kupujący i tak może przez nią zapłacić, więc nadal jest chroniony programem Allegro.

 

 

 

 

To w takim razie czemu w tej aukcji, gdzie kupił PENDRAGON http://forum.mp3store.pl/topic/119044-oszustwa-na-allegro/page-5#entry1213805

nie było opcji wpłaty przez PayU?

http://allegro.pl/sennheiser-hd-700-i5350206068.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak PayU jest chyba tylko dla starych kont, które nigdy nie wyraziły zgody na "Płacę z allegro" i same nigdy nie korzystały z takiej opcji. Jak ktoś miał PzA, które było opcjonalne przy sprzedaży (podobnie jak można było niezgodzić się na licytowanie przez "koperty"), to potem pojawiło się wymuszone PayU. Tak samo wymuszone PayU jest dla kont, które zostały założone po wprowadzeniu programu.

edit:// @up - racja. Widzę, że jest opcja:

Ograniczenia dla Kupujących

ograniczenia

nie przyjmuję płatności przez PayU
Edytowane przez sn4ke
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesądzając do końca na tak lub na nie, ale generalnie w celach informacyjnych. Dotyczy aukcji na HE-500 i u tego samego użytkownika na HE-560, jak wynika z opisu:

http://allegro.pl/show_item.php?item=5374797249

Z racji na opis, gdzie sprzedający koniecznie chce pominąć PayU, zaproponowałem odbiór osobisty. Jestem na miejscu, więc żaden problem. Na pierwszego maila z pytaniem czy w grę takowy wchodzi otrzymałem krótką odpowiedź, że tak. Ale już na kolejnego gdzie wyraziłem zdecydowaną chęć zakupu i odbioru osobistego, kontakt póki co się urwał, chociaż pierwszy kilka minut wcześniej, był praktycznie natychmiastowy.

Póki co, jak napisałem, trudno przesądzać kwestię, Czekam na dalszy rozwój sytuacji.. Ale informacyjnie raczej warto wspomnieć i niech każdy sobie tam sam ocenia możliwe ryzyko. W każdym razie opcja pominięcia PayU, a co za tym idzie utraty kontroli nad przepływem pieniędzy i możliwego ubezpieczenia sama w sobie nie jest fajna.

Kupowałem kiedyś od tego użytkownika z odbiorem osobistym HE-300 i HE-400.

Wszystko przebiegło sprawnie i nie było żadnych problemów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie przesądzając do końca na tak lub na nie, ale generalnie w celach informacyjnych. Dotyczy aukcji na HE-500 i u tego samego użytkownika na HE-560, jak wynika z opisu:

http://allegro.pl/show_item.php?item=5374797249

Z racji na opis, gdzie sprzedający koniecznie chce pominąć PayU, zaproponowałem odbiór osobisty. Jestem na miejscu, więc żaden problem. Na pierwszego maila z pytaniem czy w grę takowy wchodzi otrzymałem krótką odpowiedź, że tak. Ale już na kolejnego gdzie wyraziłem zdecydowaną chęć zakupu i odbioru osobistego, kontakt póki co się urwał, chociaż pierwszy kilka minut wcześniej, był praktycznie natychmiastowy.

Póki co, jak napisałem, trudno przesądzać kwestię, Czekam na dalszy rozwój sytuacji.. Ale informacyjnie raczej warto wspomnieć i niech każdy sobie tam sam ocenia możliwe ryzyko. W każdym razie opcja pominięcia PayU, a co za tym idzie utraty kontroli nad przepływem pieniędzy i możliwego ubezpieczenia sama w sobie nie jest fajna.

Kupowałem kiedyś od tego użytkownika z odbiorem osobistym HE-300 i HE-400.

Wszystko przebiegło sprawnie i nie było żadnych problemów.

 

 

 

Dlatego tez napisałem, że niczego nie przesądzam póki co. To tylko krótka relacja z przebiegu kontaktu dotychczasowego. No i dlatego też jest w okazjach, a nie z góry zakładając w oszustwach, jak proponował któryś z Kolegów, żeby tam od razu przenieść. Bo jeśli wszystko będzie ok, to miejsce po temu właściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku ale ROZMOWA jest w niewłaściwym miejscu to jest temat dla okazji.

Tam można sobie rozmawiać tu NIE powinno się aż tak dywagować. Krótkie ostrzeżenie ale dalsze rozmowy w odpowiednim temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iriver E40 4GB - 49,99 + KW

http://allegro.pl/mp3-mp4-odtwarzacz-iriver-e-40-4-gb-i5383037635.html

 

Iriver T10 w formie puzzli, być może sprawny (bardziej prawdopodobne, że dawca części) - 42zł + KW

http://allegro.pl/iriver-t10-legenda-odtwarzaczy-przenosnych-i5377937554.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i level-in w x-kom już za 99zł. Niedługo będą za darmo rozdawiali.

http://www.x-kom.pl/l/dzien-matki-2015

A klikając na nie wyskakuje 199.Niezła promocja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności