Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

 

5 minut temu, greg_jg napisał:

Nie wmawiam sobie ;)
Mam zestaw, który w pełni mi odpowiada, zarówno jeśli chodzi o jakość dźwięku, jak i szeroko rozumianą ergonomię jego użytkowania (Sundara + custom pady, S6 Pro, FAW Noir HPC Mk2). I o ile nic się z nim nie będzie działo (puk, puk, puk), to nie mam zamiaru (i ciśnienia), by coś w nim zmieniać, "tasować" sprzętem w poszukiwaniu (dążeniu do) doskonałości. Ponieważ o to chyba w audiofilizmie chodzi?

W warunkach miejsko-leśno-górskich od wielu lat korzystam z telefonu i pchełek (Sennheiser mx470, koszt ok. 50 zł), które doceniam przede wszystkim za zaskakująco dużą wytrzymałość i poprawną jakość dźwięku - na tyle dobrą by oddać się przyjemności słuchania muzyki, a nie analizowania w niej najdrobniejszych szczegółów zastanawiając przy tym czy może nie można jednak lepiej.
Miałem okazję słuchać też droższych sprzętów, swego czasu nie pamiętam dokładnie - którychś focal'i, +cd +wzmacniacz za ok. 10-15k. Oczekiwania miałem bardzo duże, bo wtedy korzystałem jeszcze z HD599 i Aune x1s. I co? Kompletne rozczarowanie. Spodziewałem się, że jakość dźwięku spowoduje opad szczęki, który de facto był, ale z innego powodu. Pamiętam, że w tamtej chwili nastąpiło we mnie "otrzeźwienie" i brak zainteresowania "zakupowego" z mojej strony, drogimi (w moim odczuciu) sprzętami. Bo jeśli mam się zastanawiać, że może to "zła muzyka była" (w pewnym stopniu oczywiście mogła być), miałem gorszy dzień, niekorzystny biorytm etc. to zwyczajnie nie warto się "szarpać".

Sam sobie przeczysz, normalny człowiek nie wymienia kabla w słuchawkach, audiofil z ciebie jak się patrzy, zaprzeczaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmowy "wąż ogrodowy" był bardzo irytujący, do tego trochę krótki, więc ;)

 

Edit: Nie będę tworzył nowego postu, by odnieść się do pewnych rzeczy i robić jeszcze większego off-top'a.

S6 pro nie był kupowany przeze mnie tylko i wyłącznie przez pryzmat wykorzystania słuchawkowego, Ma to być sprzęt all-in-one (takie "centrum audio"). Jak tylko ogarnę się lokalowo mam zamiar podpiąć pod niego monitory bliskiego pola Adam Audio (via xlr), które będą częściej wykorzystywane, niż same słuchawki. Dodatkowo zostaje coax oraz optyk do wpięcia urządzeń peryferyjnych, więc nie jest to specjalny sprzęt dedykowany słuchawkom.

 

Dla jednych audiofilem jest ten, kto kupi słuchawki za 500 zł, dla innych ten kto wyda na nie 10 000 tys. zł. Ciężko ustalić jest próg, w sytuacji, w której dla każdego jest on określony na różnym poziomie.

Dla mnie audiofilem jest ten, kto czuje potrzebę ciągłej wymiany sprzętu, by było coraz "lepiej", choćby o te 0,05% z każdym zakupem. W tej definicji z pewnością nie jestem audiofilem.

Edytowane przez greg_jg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, greg_jg napisał:

Ponieważ o to chyba w audiofilizmie chodzi?

 

Myślę, że dla każdego chodzi o coś innego. Wbrew natłokowi padających stwierdzeń brzmiących jak prawda ostateczna i niezbita o kolejnych sprzętach, w gruncie rzeczy to hobby bardzo osobiste. Zatem żarty żartami, ale odnalezienia spokoju w temacie wypada pogratulować.

 

38 minut temu, saudio napisał:

Sam sobie przeczysz, normalny człowiek nie wymienia kabla w słuchawkach, audiofil z ciebie jak się patrzy, zaprzeczaj dalej.

 

Są też ludzie co wymieniają ze względów ergonomicznych, długościowych, wtykowych, nawet estetycznych. Nie trzeba słyszeć/słuchać kabli aby chcieć je wymienić. To Ty patrzysz przez pryzmat wyłącznie audiofilski.

Edytowane przez timecage
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, timecage napisał:

Są też ludzie co wymieniają ze względów ergonomicznych, długościowych lub wtykowych, nawet estetycznych. Nie trzeba słyszeć/słuchać kabli aby chcieć je wymienić. To Ty patrzysz przez pryzmat wyłącznie audiofilski.

Mylisz się, nie masz pojęcia przez jaki pryzmat patrzę, cały zestaw kolegi dla normalnego człowieka jest audiofilski, nie tylko kabel ale dacowzmak  i słuchawki....

Dla większości ludzi słuchawki powyżej kilkuset zł to wybryk, nie wspominając o specjalnym DACo wzmacniaczu.

Sam słucham mobilnie na Chińskich pchełkach za kilkadziesiąt złoty, a w pracy na 1MORE. Czy to coś zmienia? Nie.

W Owlach wymieniłem kabel dla wygody, a nie przez jakiś Twój pryzmat, jest gorzej dźwiękowo, niż na fabrycznym, ale wygodniej.

 

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, saudio napisał:

Mylisz się, nie masz pojęcia przez jaki pryzmat patrzę, cały zestaw kolegi dla normalnego człowieka jest audiofilski, nie tylko kabel ale dacowzmak  i słuchawki....

Dla większości ludzi słuchawki powyżej kilkuset zł to wybryk, nie wspominając o specjalnym DACo wzmacniaczu.

Sam słucham mobilnie na Chińskich pchełkach za kilkadziesiąt złoty, a w pracy na 1MORE. Czy to coś zmienia? Nie.

 

Są też ludzie co lubią mieć porządny sprzęt, którym zależy na jakości. Czy to już audiofilia? W moim rozumieniu tego słowa nie. Napisałem, że patrzysz przez taki pryzmat, bo wydajesz się wszystkich wrzucać do jednego worka. Możemy mieć dwie osoby z identycznym zestawem jak kolega, jedna będzie się cieszyć muzyką i jej jakością, druga będzie się interesować jaki opamp siedzi w S6 Pro i z jakich drutów ma zrobiony kabelek. Sprzęt identyczny, powody i zainteresowania różne.

Sam znam kilka osób, które zauważywszy, że mogą mnie zapytać o radę, skorzystały z okazji i wyposażyły się w sprzęt znacznie droższy, niźli by w normalnych warunkach kupiły. Kilka osób im powiedziało, że chyba zgłupiały, ale te osoby chciały po prostu kupić raz i porządnie. To ich czyni audiofilami?

 

Anyway faktycznie za duży offtop, ja kończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, timecage napisał:

 

Są też ludzie co lubią mieć porządny sprzęt, którym zależy na jakości. Czy to już audiofilia? W moim rozumieniu tego słowa nie. Napisałem, że patrzysz przez taki pryzmat, bo wydajesz się wszystkich wrzucać do jednego worka. Możemy mieć dwie osoby z identycznym zestawem jak kolega, jedna będzie się cieszyć muzyką i jej jakością, druga będzie się interesować jaki opamp siedzi w S6 Pro i z jakich drutów ma zrobiony kabelek. Sprzęt identyczny, powody i zainteresowania różne.

Sam znam kilka osób, które zauważywszy, że mogą mnie zapytać o radę, skorzystały z okazji i wyposażyły się w sprzęt znacznie droższy, niźli by w normalnych warunkach kupiły. Kilka osób im powiedziało, że chyba zgłupiały, ale te osoby chciały po prostu kupić raz i porządnie. To ich czyni audiofilami?

 

Anyway faktycznie za duży offtop, ja kończę.

Nie wrzucam, chodzi mi o perspektywę z jakiej patrzymy, jak ktoś pisze nie jestem audiofilem, to co to znaczy, ja nie jestem audifilem, jestem melomanem.

A rozumienie słowa, tak masz rację jest różne, ale to że ktoś ma lepszy sprzęt to już nie robi z niego audiofil a nie melomana, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dobra oferta, jak na tej klasy dokanałówki (Piano Forte X), poza tym sprzedawca jest osobą wiarygodną i uczciwą:

 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F233296239881

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audionanik napisał:

Wracając do tematu; może któryś kamikaze by to kupił, bo wisi już kilka lat na Hifi giełdzie; ciekawi mnie ale za mało sake wypiłem.

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/31/336921.php

Ładnych parę lat temu byłem blisko słuchawkowca, ale ja już nie szukam^_^

Ale ładne są.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik prawdopodobnie ta osoba zapomniała już o tym, że ten przedmiot wystawiła na sprzedaż ;) Jak ktoś chce, może zapytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lekka nadinterpretacja ;))) Poza tym jedyne głośniki jakie posiadam (nie licząc komputerowych Creative T20) to dwa takie głośniczki, których ze wzmacniaczem na pewno nie będę w stanie połączyć ;)

20190807_204445.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finanse jednak jakoś tam wpływają na dżwięk. Lubię być kanapowo-mobilny więc lubię swój zestaw AK300/AK380 AMP kupiony dość okazyjnie (podobnie jak poprzedni AK120). I tu uwaga - o ile trudno było pozostać tylko przy AK120 to przy zestawie 300/380 długo już pozostaję bo na kolejnego AK musiałbym sporo wydać. Słuchawkowo na razie nie mam pomysłu ja większe zmiany. PM3 za bardzo lubię, Eleary nie przewyższyły PM2. A ponieważ lubię odsłuch kanapowy to na razie nie inwestuję w wzmacniacz stacjonarny, pozostając przy FCL II. 

 

W dokach nie mogę jakoś się spiąć. "Ostatnią nadzieją białych" są dla mnie na razie ME500. Fiio trochę mnie zawiodło (oprócz FH1). Modele FH5 i FH7 są nie dla mnie. Na Andromedy mnie na razie nie stać. Te doki które mam , mają pewne wady ale znowu - po prostu je lubię (E1, T20, P1).

 

Kasa jednak gra. Tak to by człowiek od razu nakupił wysokich modeli i ... może by poczuł satysfakcję dżwiękową (wiadomo - po odsłuchu trzeba by kupować).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś z Kolegów jest zainteresowany? 

pr_2019_7_25_11_29_29_628_00.jpgAKG Y500 Wireless Niebieskie za 299,01 zł

 

Zamówiłem (w strzale, za 299) i się rozmyśliłem. 

Edytowane przez xxxmiloszxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden myślę, że warto, abyś spróbował pójść za radą @retter Może akurat będzie to to, czego szukasz. Próbowałeś Fostexów T60RP? Możesz także sprawdzić starsze modele AKG i @EvilKillaruna może mógłby doradzić Tobie więcej w kwestii najlepszego modelu do Twoich upodobań muzycznych. Stosunkowo tanio i satysfakcjonująco też na pewno się da. Z droższych modeli warto poszukać używek ADX5000 - w elektronice powinno być świetnie, m.in. ze względu na ogromną scenę. Ja może trochę popłynąłem, ale jestem zadowolony z tego, gdzie mnie nurt zaniósł. Wierzę, że uda się Tobie również znaleźć sprzęt audio (tańszy lub droższy), który zaspokoi Twoje oczekiwania. Tego też życzę wszystkim forumowiczom :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ibood.pl znowu trochę fajnych słuchawek w fajnych cenach, AT, M&D, Onkyo, Philips itp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon AH-D7200 poekspozycyjne za 2199zł:
 
https://www.q21.pl/denon-ah-d7200-outlet.html
Troszki drogo jak za outlet ale gwarancję powinni dać pełną
Wtedy może jednak warto.
W komisie i Allegro trafiały się i za 1700

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aliexpress duża wyprzedaż Bluedio w oficjalnym sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności