Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, bob2000 said:

SanDisk 400GB microSDXC Ultra 100MB/s A1 C10 UHS-I U1  za 239 zł


https://promocje.x-kom.pl/memory?filtry=110_kategoria [1316] 

 

Cenowo bez jakiejś rewelacji ale przynajmniej sprzedawca pewny a nie jakaś firma krzak lub ściagacz OEMów i podróbek. Kupione. Dzięki.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że jestem zapewne nie pierwszą osobą, która szumnie ogłasza przejście na stronę bardziej melomańską. Jednak w tej chwili czuję w kościach, uszach i nie wiem w czym jeszcze, że jestem już blisko tego celu :)) Za dwa tygodnie wypożyczam dwa (może więcej) kompletów kabli do finala, a także lampki do wzmacniacza (m.in. Siemensa oraz Amperexa) i liczę na brzmieniowy dead end. Ze znajomym jestem też umówiony na odsłuch jego wkładki MC Audio Technica (OC9/ML), którą zamierzam zastąpić moją dość łagodną MP300. Co będzie, to czas pokaże. 

 

Poczytanie o nowych DAC-ach, wzmacniaczach, słuchawkach, playerach, wkładkach nie jest chyba takie niebepieczne @lsd ;)  Nie wykluczam jedynie zmiany mojego playera TEAC-a na Kann Cube'a, Lotoo Paw Gold, czy jakiegoś walkmana od Sony, jeśli któryś z nich spisywałby się znacznie lepiej od niego z moimi nausznikami :) Odsłuchów innych sprzętów nie wykluczam, chociaż do zakupu mogłoby mnie skłonić jedynie to, jakby jakiś z nich zrobił na mnie rzeczywiście "piorunujące" wrażenie. 

 

@prolim dziękuję za komplement :) 

 

@audionanik cieszę się, że mogłem moim wpisem poprawić Tobie nastrój ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że jestem zapewne nie pierwszą osobą, która szumnie ogłasza przejście na stronę bardziej melomańską. Jednak w tej chwili czuję w kościach, uszach i nie wiem w czym jeszcze, że jestem już blisko tego celu :)) Za dwa tygodnie wypożyczam dwa (może więcej) kompletów kabli do finala, a także lampki do wzmacniacza (m.in. Siemensa oraz Amperexa) i liczę na brzmieniowy dead end. Ze znajomym jestem też umówiony na odsłuch jego wkładki MC Audio Technica (OC9/ML), którą zamierzam zastąpić moją dość łagodną MP300. Co będzie, to czas pokaże. 
 
Poczytanie o nowych DAC-ach, wzmacniaczach, słuchawkach, playerach, wkładkach nie jest chyba takie niebepieczne [mention=14851]lsd[/mention]   Nie wykluczam jedynie zmiany mojego playera TEAC-a na Kann Cube'a, Lotoo Paw Gold, czy jakiegoś walkmana od Sony, jeśli któryś z nich spisywałby się znacznie lepiej od niego z moimi nausznikami Odsłuchów innych sprzętów nie wykluczam, chociaż do zakupu mogłoby mnie skłonić jedynie to, jakby jakiś z nich zrobił na mnie rzeczywiście "piorunujące" wrażenie. 
 
[mention=78164]prolim[/mention] dziękuję za komplement  
 
[mention=52281]audionanik[/mention] cieszę się, że mogłem moim wpisem poprawić Tobie nastrój  
Jakby co to u mnie Kann Cube w komisie :) :-) :)
Wysyłam na odsluchy, przyjmuję waluty :)

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tytus1988 napisał:

jestem już blisko tego celu :)) Za dwa tygodnie wypożyczam dwa (może więcej) kompletów kabli do finala, a także lampki do wzmacniacza (m.in. Siemensa oraz Amperexa) i liczę na brzmieniowy dead end. Ze znajomym jestem też umówiony na odsłuch jego wkładki MC Audio Technica (OC9/ML), którą zamierzam zastąpić moją dość łagodną MP300.

Tiiiiaaaaaaaaaaaaa......

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tytus1988 napisał:

Zdaję sobie sprawę, że jestem zapewne nie pierwszą osobą, która szumnie ogłasza przejście na stronę bardziej melomańską. Jednak w tej chwili czuję w kościach, uszach i nie wiem w czym jeszcze, że jestem już blisko tego celu :)) Za dwa tygodnie wypożyczam dwa (może więcej) kompletów kabli do finala, a także lampki do wzmacniacza (m.in. Siemensa oraz Amperexa) i liczę na brzmieniowy dead end. Ze znajomym jestem też umówiony na odsłuch jego wkładki MC Audio Technica (OC9/ML), którą zamierzam zastąpić moją dość łagodną MP300. Co będzie, to czas pokaże. 

 

Poczytanie o nowych DAC-ach, wzmacniaczach, słuchawkach, playerach, wkładkach nie jest chyba takie niebepieczne @lsd ;)  Nie wykluczam jedynie zmiany mojego playera TEAC-a na Kann Cube'a, Lotoo Paw Gold, czy jakiegoś walkmana od Sony, jeśli któryś z nich spisywałby się znacznie lepiej od niego z moimi nausznikami :) Odsłuchów innych sprzętów nie wykluczam, chociaż do zakupu mogłoby mnie skłonić jedynie to, jakby jakiś z nich zrobił na mnie rzeczywiście "piorunujące" wrażenie. 

No wlasnie jest, nawet mi sie za bardzo nie chcialo Cie prowokowac bo w robocie jestem, a juz wymieniles liste tego co bys chcial nabyc. Tylko niewiedza o tym ze istnieje cos jeszcze czego nie miales, a wszyscy krzycza ze jest ******ste moze pozwolic spac Ci spokojnie. No bo jesli jestes np szczesliwy ze swoimi D8000, to co bys zrobil jakbys przeczytal ze wyszly wlasnie D8100 nad ktorymi  przy okazji spuszcza sie cale forum bo nowe i 2x lepsze a tylko 3k drozsze? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już skończyłem.

Jestem już u celu.

Jeszcze tylko to.

Jeszcze tylko tamto.

I to już będzie koniec.

Tym razem na pewno.

 

- Tradycyjna pieśń audiofila, autor nieznany

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lsd napisał:

No wlasnie jest, nawet mi sie za bardzo nie chcialo Cie prowokowac bo w robocie jestem, a juz wymieniles liste tego co bys chcial nabyc. Tylko niewiedza o tym ze istnieje cos jeszcze czego nie miales, a wszyscy krzycza ze jest ******ste moze pozwolic spac Ci spokojnie. No bo jesli jestes np szczesliwy ze swoimi D8000, to co bys zrobil jakbys przeczytal ze wyszly wlasnie D8100 nad ktorymi  przy okazji spuszcza sie cale forum bo nowe i 2x lepsze a tylko 3k drozsze? 

 

Wiem, wiem... przy takim odcięciu od informacji rzeczywiście można zachować spokój. Przyznaję, że po usłyszeniu o nich, udałbym się zapewne na odsłuch, bo musiałbym się o tym przekonać i ustosunkować się do tych głosów. Zdaję sobie sprawę, że test jakiś nowych słuchawek, DAC-a, wzmacniacza, itp. jest zawsze okupiony ryzykiem tego, że autentycznie oczaruje... i będzie kusić oraz skutecznie zniechęcić do lubianych dotychczas słuchawek vide Utopie vs Eleary. Sam zapewne miewasz podobnie. W tej chwili zamierzam dopracować to, co mam, a ewentualne nowości oraz ich testowanie, traktować jako odskocznie od znanych mi brzmień bez przymusu zakupowego. Czy mi się uda wytrwać w postanowieniu... nie wiem. Jednak będę się starał :) Na usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że z głośników mam dwa beoplay a1 i są już ze mną ponad rok. Rozstania z nimi na rzecz innych, np. Kef, Xavian, Harbeth, Zingali... nie planuję :) 

 

@Nicodem bardzo dziękuję za informację :)

 

@audionanik jak obiecałem znajomemu, to nie wypada odmówić. Podobnie z kabelkami oraz lampami. Potem będę mógł spać spokojnie i być szczęśliwym melomanem :) Liczyłem na więcej wiary z Twojej strony w moją silną wolę :)) 

7 minut temu, Jaworrr napisał:

@Tytus1988 dopóki się nie skończy, nie można powiedzieć, że się skończyło. Wielu próbowało stąd odejść, niewielu się udało tak jak mi się udało :D 

 

Dziękuję za świadectwo dla niedowiarków👍 Czyli może się udać bez kończenia na Orfeuszach :)) Mam nadzieję, że już wkrótce też będę mógł to samo powiedzieć o sobie :)

Gratuluję stworzenia wymarzonego systemu audio 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tytus1988 napisał:

Czy mi się uda wytrwać w postanowieniu... nie wiem. Jednak będę się starał :) Na usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że z głośników mam dwa beoplay a1 i są już ze mną ponad rok. Rozstania z nimi na rzecz innych, np. Kef, Xavian, Harbeth, Zingali... nie planuję :) 

Chlopie a kto to planuje... Jak jestes chory na grype zoladkowa to tez nie planujesz ze zygniesz do toalety a potem poprawisz to jeszcze z drugiej strony ;)  Tak samo z ta choroba, przychodzi potrzeba tu i teraz, chwilowka/lombard, transfer szmalu, kurier i juz polyskuje na biurku.

Wiesz ile lat ja mam HE5 LE albo Nuforce Icon HDP? Tez sobie obiecalem ze ich niczym nie zastapie i w sumie slowa dotrzymalem, wisza/leza tam gdzie lezaly, co z tego ze ich nie widac zza zaslony innego sprzetu ;)

Edytowane przez lsd
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba pogodzić się z faktem, że ZAWSZE będzie lepsze, prędzej, później - ale będzie.

Mój Burek z Hawkami na kablu forzy daje mi, to czego zawsze chciałem, jestem kontent w cholerę ale wiem, że można lepiej. Ba, podpiąłem pożyczone LCD2F i było lepiej tak, że o mało nie kupiłem (zdecydowała kwestia wygody, a raczej jej braku). W tym hobby (i chyba w każdym jednym) chodzi o to, żeby nie dać się zwariować, żeby w tym gonieniu króliczka choć na trochę zatrzymać się, odsapnąć i docenić to co się ma w tej chwili. I chyba o to chodziło Panu @Tytus1988

Z drugiej strony świadomość, że jest lepsze, można lepiej jest, cholibka,  fajna. Bo co to za hobby, w którym kupujesz coś i przestajesz gonić....

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś w stylu "już więcej nie piję" ...a za tydzień przybija gwoździa na obrzygany stół.

 

Z 15 lat temu wypłata przepieprzona na zabawki a dwa tygodnie przed wypłatą trzeba było pół-głodówki wprowadzać :P

 

Nie mówię że coś się zmieniło - po prostu zarabiam więcej i hobby nie boli :p 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Jaworrr napisał:

@Tytus1988 dopóki się nie skończy, nie można powiedzieć, że się skończyło. Wielu próbowało stąd odejść, niewielu się udało tak jak mi się udało :D 

Podobno @Fatso przeszedł na inne hobby (szybkie samochody ...łatwe dziewczyny. A może odwrotnie ?)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lord Rayden napisał:

Podobno @Fatso przeszedł na inne hobby (szybkie samochody ...łatwe dziewczyny. A może odwrotnie ?)

Hehe, no prawie, ale jak bys Lordzie dostal strzala od jego zony za "latwe dziewczyny" to by Ci sie jeszcze oranzada z komuni mogla odbic :D Nie wywoluj wilka z lasu ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lsd napisał:

Hehe, no prawie, ale jak bys Lordzie dostal strzala od jego zony za "latwe dziewczyny" to by Ci sie jeszcze oranzada z komuni mogla odbic :D Nie wywoluj wilka z lasu ;)

To wiadomo co z tymi Jego samochodami ? Mustangi ?

A te samochody i dziewczyny to taka piosenka była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Weird_O napisał:

Po prostu trzeba pogodzić się z faktem, że ZAWSZE będzie lepsze, prędzej, później - ale będzie.

Mój Burek z Hawkami na kablu forzy daje mi, to czego zawsze chciałem, jestem kontent w cholerę ale wiem, że można lepiej. Ba, podpiąłem pożyczone LCD2F i było lepiej tak, że o mało nie kupiłem (zdecydowała kwestia wygody, a raczej jej braku). W tym hobby (i chyba w każdym jednym) chodzi o to, żeby nie dać się zwariować, żeby w tym gonieniu króliczka choć na trochę zatrzymać się, odsapnąć i docenić to co się ma w tej chwili. I chyba o to chodziło Panu @Tytus1988

Z drugiej strony świadomość, że jest lepsze, można lepiej jest, cholibka,  fajna. Bo co to za hobby, w którym kupujesz coś i przestajesz gonić....

 

Bardzo dziękuję za wyważoną opinię w tej sprawie. Osobiście uważam, że dla wielu osób pogoń za idealnym brzmieniem może być fascynująca. Według mnie jest. Jednak trzeba dać możliwość oszczędnością na to, aby się zregenerowały po "audiofilskich ekscesach" oraz znaleźć czas na to, w jakim celu tor powstawał - z miłości do muzyki, aby nie był dla niej barierą, a szeroko otwartymi bramami prowadzącymi do jej "naturalnego piękna". Mnie moje słuchawki na to w tej chwili pozwalają. Bardzo się z tego cieszę, jak również z możliwości podzielenia się swoją radością z innymi osobami z tego forum. Z moich bliskich nikt pasji do muzyki nie podziela... poza chrześniakiem:) Dziękuję i serdecznie pozdrawiam!!!

44 minuty temu, greg_jg napisał:

Czytając Wasze wpisy cieszę się, że nie jestem audiofilem ;)

 

też się cieszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesują truwireless to tu Honor FlyPods lite za 149pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, saudio napisał:

Taaa wmawiaj sobie.

Nie wmawiam sobie ;)
Mam zestaw, który w pełni mi odpowiada, zarówno jeśli chodzi o jakość dźwięku, jak i szeroko rozumianą ergonomię jego użytkowania (Sundara + custom pady, S6 Pro, FAW Noir HPC Mk2). I o ile nic się z nim nie będzie działo (puk, puk, puk), to nie mam zamiaru (i ciśnienia), by coś w nim zmieniać, "tasować" sprzętem w poszukiwaniu (dążeniu do) doskonałości. Ponieważ o to chyba w audiofilizmie chodzi?

W warunkach miejsko-leśno-górskich od wielu lat korzystam z telefonu i pchełek (Sennheiser mx470, koszt ok. 50 zł), które doceniam przede wszystkim za zaskakująco dużą wytrzymałość i poprawną jakość dźwięku - na tyle dobrą by oddać się przyjemności słuchania muzyki, a nie analizowania w niej najdrobniejszych szczegółów zastanawiając przy tym czy może nie można jednak lepiej.
Miałem okazję słuchać też droższych sprzętów, swego czasu nie pamiętam dokładnie - którychś focal'i, +cd +wzmacniacz za ok. 10-15k. Oczekiwania miałem bardzo duże, bo wtedy korzystałem jeszcze z HD599 i Aune x1s. I co? Kompletne rozczarowanie. Spodziewałem się, że jakość dźwięku spowoduje opad szczęki, który de facto był, ale z innego powodu. Pamiętam, że w tamtej chwili nastąpiło we mnie "otrzeźwienie" i brak zainteresowania "zakupowego" z mojej strony, drogimi (w moim odczuciu) sprzętami. Bo jeśli mam się zastanawiać, że może to "zła muzyka była" (w pewnym stopniu oczywiście mogła być), miałem gorszy dzień, niekorzystny biorytm etc. to zwyczajnie nie warto się "szarpać".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności